כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פרינג', ראפ ובורלסק - פסטיבל עכו חוזר

מאת: חדשות 'מפיק' /
20.08.2012
/ 15:51

פסטיבל עכו לתיאטרון ישראלי אחר יערך זו השנה ה-33 ברציפות, במהלך חוה"מ סוכות, החל מיום שני ה- 1 באוקטובר ועד ליום חמישי ה- 4 באוקטובר. בפסטיבל מגוון עשיר של אירועים וחוויות: הצגות תיאטרון, מופעי מחול, תיאטרון רחוב, תיאטרון אינטראקטיבי, מיצגים, וידאו-ארט, מופעי מוזיקה, ירידי אומנויות ופאנלים חברתיים- תרבותיים. למעלה מ-500 הרמות מסך יערכו במהלך ארבעת ימי הפסטיבל, של כ-70 מופעים ובהם ישתתפו כ-350 אמנים מהארץ ומהעולם.

כ- 200,000 מבקרים צפויים להשתתף באירוע שיימשך שלושה וחצי ימים בהשקעה של כ- 3,400,000 שקלים, מרביתם מתמיכת משרת התרבות ועיריית עכו. 

בין האמנים והעבודות שישתתפו השנה בפסטיבל:

אריאל אפרים אשבל חוזר לעכו זו הפעם החמישית, עם העבודה 'GIANT או: כל מה שרצית לדעת על כלום ולא העזת לשאול', עבודה הנמשכת 12 שעות ומזמינה את הקהל לבקר בה במנות קצובות. 

הילה גולן, ניבה דלומי ואריאל לוי יעלו עבודה בשם 'פוליו' שמתרחשת בין כותלי בית הספר, ומשלבת את בני משפחתם של השחקנים ותלמידים מבית הספר בעכו. 

עלא חליחל, יוצר ישראלי-פלסטיני-עכואי, עיתונאי וסופר ('הרומן שלי עם קרלה ברוני') מציג מחזה ביכורים באורך מלא, 'הרעלת זעתר' אותו מביים פיראס רובי, תוך שילוב בין עברית וערבית.  

מרטין מוגילנר חוזר לעכו פעם נוספת ובדרכו המקורית מציג עבודה רב-תחומית: 'ולו: יצירה לבמאי שחקנית ומשורר' שיח פואטי-ארוטי- טראגי נוקב בין שלושה פרפורמרים בהתרחשות ספונטנית, כאשר הקהל משוטט בין מוקדים שונים.  

קצרה היריעה מלתאר את כל המגוון הרחב של מופעים שמחכים לבאי הפסטיבל, וזאת עוד לפני שאנחנו מדברים על למעלה מ-250 הרמות מסך שיתקיימו במסגרת אירועי חוצות הפסטיבל בניהולו האמנותי של ג'קי בכר. למשך ימי הפסטיבל, אזור החומה המזרחית יהפוך למתחם אורבני שישלב מופעים מאומנויות הרחוב. קרקס Y יעלו מופע אקרובטיקה ומחול אווירי על מנוף בגובה 50 מטרים שישלב רקדנים ומתופפים באוויר, היוצרת אמילי קייג' תעלה מופע בורלסק נשכני, במת הליצנות השנה תיכנס לחצר האבירים המיוחדת במינה בניהולו האמנותי של גבריאל כהן גרונדלנד, ועוד עשרות מופעי מחול, תיאטרון רחוב, מיצגים חיים, וידאו ארט ועוד. 

המחאה עדיין כאן

אם מעניין אתכם לפגוש תוצרים אמנותיים המגיבים על הנושא החם ביותר של השנה החולפת, המחאה החברתי, תוכלו למצוא כמה עבודות כאלה במהלך הסימפוזיון המרכזי- יום העיון השנתי ליצירה ולמחקר תיאטרוני ע"ש ד"ר שוש אביגל, שמתקיים מדי שנה במסגרת פסטיבל עכו, ויעסוק השנה בסוגיית 'מחאה-מקום-שפה במופע ובתיאטרון אלטרנטיבי'. יום העיון יכלול הדגמות מתוך פרוטוקולים, שירה, סימולציות ו'ספוקן וורד' לאורך כל היום, בביצוע האמנים המובילים בתחום ביניהם: יובל בן עמי, נטלי כהן וקסברג, יונתן לוי, אורית נבו, הדס עפרת, תהל פרוש, נעם פרתום, עומר קריגר ועוד.

זוהי שנתם הרביעית והאחרונה בתפקיד של המנהלים האמנותיים של הפסטיבל, סמדר יערון ומוני (מנשה) יוסף, מאחר ותקנון הפסטיבל לא מאפשר להאריך את כהונת המנהלים לתקופה שתעלה על שנה מעבר לשלוש השנים המקוריות לכהונתם. בשלוש השנים הבאות יכהן בתפקיד גיל אלון, שנבחר על ידי הועדה מתוך 23 מועמדים. 


אנו בונים פה נמל
אנו בונים פה נמל

לה גאזטה
לה גאזטה

פוליו
פוליו
(צילום: Ed Parrrot, דן הירש, יח"צ)

מנכ"ל ומפיק ראשי: אלברט בן שלוש

מנהלים אמנותיים: סמדר יערון ומנשה יוסף

מפיקה: אתי שפיצר

ניהול אירועי חוצות: ג'קי בכר

בימת המוזיקה-

מפיקה אמנותית: רויטל מלכה

ליווי אמנותי: סמדר יערון

לוקחים חלק באירוע ואינכם מופיעים? ספרו לנו
תגובות
אין תגובות למאמר