כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פסטיבל הבירה של מטה יהודה

מאת: חדשות 'מפיק' /
13.08.2012
/ 16:10

באזור מטה יהודה הפכה הבירה בשנים האחרונות לתופעה כלכלית-חברתית, לאחר שהתרכזו בו מספר משוגעים לדבר שהתאהבו בייצור בירה, פתחו מבשלות בוטיק ביתיות ומציעים עושר גדול של טעמים וסגנונות ייצור במבשלות הביתיות. כולם התחילו בחצר הבית, ואט אט התפתחו למרכזי מבקרים קטנים, למקומות בילוי המאפשרים מפגשים עם היצרנים. חלקם כבר הספיקו לגרוף מדליות מקומיות ובינלאומיות על הבירות שהם מייצרים. כך הפך מטה יהודה לאזור עם הריכוז הגדול בארץ של מבשלות בירה.

בשנים הקודמות נהרו אלפים לטעום את תוצרת מבשלות הבוטיק של מטה יהודה. לאור ההצלחה, מזמין ראש המועצה האזורית מטה יהודה, משה דדון, להגיע גם השנה לפסטיבל הבירה הכפרית שמארגנת מחלקת התיירות של המועצה, אשר מעודדת כל השנה את יזמי מבשלות בוטיק. 

הפסטיבל ייפתח באירוע מרכזי חגיגי שיתקיים ביום חמישי בערב, ה-30/8  ולמחרת בשישי ה-31/8 במהלך היום בצומת שריגים-גבעת ישעיהו (בצמוד ליער באוויר הפתוח), בו יגישו בשלני הבירה עצמם לטעימה את מגוון הבירות שלהם, בטעמים שונים מיוחדים, חלקן כאלה שיוצרו במיוחד לאירוע, עם הרכבי מוסיקה חיה, סביב שולחנות בר, טעימות מתוצרת בשלני האזור, איפור גוף למבוגרים ואווירה מיוחדת טעימות הבירה בתשלום.

בין המבשלות המארחות ממטה יהודה ישתתפו- מבשלת 'פפו' ממושב צלפון, מבשלת 'Gal's' ממושב אביעזר, מבשלת 'השחר' ממבשרת ציון, מבשלת 'אביר האלה' מצפרירים, ועוד.

כמו כן, מבשלות מטה יהודה יארחו את המבשלות 'דאנסינג קאמל', 'הנגב', 'פאבו', 'ישראייל', 'טאקוונביר', 'שפירא' ו'העץ הבודד'.

אז שיהיה לחיים.

(צילום מסגרת: ענבל רוז)
תגובות
אין תגובות למאמר