כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

הבילויים חוזרים לנשוך

מאת: חדשות 'מפיק' /
31.07.2012
/ 9:30

כמעט חמש שנים עברו מאז שלהקת 'הבילויים' הודיעה על הפסקת הפעילות שלה ותלתה את הנעליים. חמש שנים ארוכות בהן השתנתה התמונה הפוליטית והחברתית, ונראה שהיה קשה לחברי הלהקה להתאפק ולפרוק את מטעני הציניות שהצטברו בהם בדרך היחידה שהם מכירים.

או במילים אחרות, 'הבילויים' חוזרים.

הלהקה נוסדה בשנת 1996 על ידי ימי ויסלר ונועם ענבר, אז חברים לספסל הלימודים בתיכון. אלבומם הראשון, שנשא את השם המפתיע 'הבילויים', ראה אור בשנת 2003. הוא הופק על ידי ברי סחרוף וכלל מגוון להיטים מקבריים וביזארים כמו 'נפלא פה', 'כשנפוליאון יכבוש את עכו', 'אוטו זבל' ואחרים, והפך די מהר לאלבום קאלט ליודעי דבר.

ב- 2007 יצא אלבומם השני, 'שכול וכישלון', בהפקתו של תמיר מוסקט. האלבום, שנשא את שמו של הרומן של יוסף חיים ברנר, זכה לתהודה תקשורתית וציבורית רחבה ולשבחים רבים, ומיצב את הבילויים כאחת הלהקות המוערכות והמבוקשות ביותר בארץ. כבר אז היה זה ברור שהלהקה האנטי-ממסדית לא תחזיק מעמד יותר זמן תחת חיבוק הדב הזה, וכצפוי הלהקה הפסיקה את פעילותה בינואר 2008.

חוזרים לאות מחאה?

בקיץ 2011, על רקע מחאת האוהלים, הגיחו הבילויים במפתיע להופעה ספונטנית במאהל שבשדרות רוטשילד בת"א. ההופעה הקצרה כללה מבחר משירי האלבומים המוקדמים, לצד מספר שירים חדשים - שרמזו על פעילותם המתחדשת. 

וכעת - הציפייה המתוחה מתממשת: הבילויים מכריזים על שובם לסבב הופעות לקראת אלבום חדש ושלישי. האלבום צפוי לצאת באביב 2013.

מהלהקה נמסר: "כמו כל כוח גרילה שמכבד את עצמו, הבילויים בילו את השנים האחרונות במסתור, מלקקים את הפצעים ואוגרים ידע, כוח ונשק. כעת - כשנדמה שהמציאות יישרה קו עם מפלס הגרוטסקה והפסימיות שבשירי הלהקה - אנחנו מרגישים מוכנים להגיח מהמסתור למתקפת בזק נוספת, בתקווה לחזור עם שלל רב ועם כמה צלקות חדשות למזכרת".

הבילויים יופיעו במועדון הבארבי, תל אביב, ביום שישי 26/10.


הבילויים חוזרים
(צילום: רונן ללנה)תגובות
אין תגובות למאמר