כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

זה לא אדון, זו גברת- תערוכה חדשה במוזיאון ישראל

מאת: חדשות 'מפיק' /
26.06.2012
/ 13:47

בשורה לחובבי התרבות היפנית. תערוכה חדשה במוזיאון ישראל בירושלים מציגה את עולם שחקני הקאבּוּקי, תאטרון יפני בן כ– 400 שנה, באמצעות 30 הדפסים וציורים מאוספי המוזיאון ותלבושות תאטרון היסטוריות מיפן. התערוכה שופכת אור על עולם מיוחד זה ועל התקופה שבה זכו שחקני התאטרון למעמד דומה לזה של שחקני קולנוע בימינו. 

ב-1629, כשהשלטונות אסרו את הופעתן של נשים-שחקניות על הבמה, פרחה אמנות גילום תפקידי הנשים בידי שחקנים-גברים או כפי שהם מכונים ביפנית 'אוֹנָה-גאטָה'. שחקנים אלה, שהתאפרו והתלבשו במיטב התלבושות, לא רק התמחו במחוות נשיות ובסגנון דיבור נשי אלא מיסדו את דמותם הנשית על הבמה. עם הזמן גדלה הפופולריות שלהם בקרב הקהל הרחב והם היו למושאי התשוקה של גברים ונשים כאחד ולקובעי האופנה בערים הגדולות של יפן.

התערוכה החדשה משקפת את עולמם של שחקני תאטרון הקאבוקי ביפן באמצעות ציורים והדפסי-עץ מן המאה ה-17 ועד המאה ה-20 מאוספי מוזיאון ישראל, ותלבושות תאטרון היסטוריות מיפן המוצגות בארץ בפעם הראשונה. המבקרים בתערוכה יזכו לקבל תמונה מפורטת של התפתחות ה'אונה-גאטה' כפי שהיא משתקפת מבעד ל-350 שנות אמנות יפנית, והצצה אל היבט מיוחד של התרבות היפנית. 

התערוכה הוקמה בשיתוף פעולה עם קרן יפן ובעזרת חברת שוצ'יקו בע"מ וכולבו איסטן מיצוקושי בע"מ, לרגל חגיגות 60 שנות קשרים דיפלומטיים בין ישראל ליפן. 

בנוסף, קבוצת שחקנים המתמחים בתפקידי נשים שתגיע מיפן תופיע במוזיאון ישראל ותדגים את סגנון המשחק הייחודי של תאטרון הקאבוקי. המופע יערך בימים 30-31 באוגוסט.

התערוכה במוזיאון בין ה- 3 ביולי ועד ה- 10 באוקטובר.
 
אוצרת התערוכה: מרים מלאכי

תערוכת תיאטרון קבוקי מוזיאון ישראל

תערוכת תיאטרון קבוקי מוזיאון ישראל
(התמונות באדיבות מוזיאון ישראל)

 

תגובות
אין תגובות למאמר