כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

בית טמבור מציג: תערוכת הצילומים 'גודל הקירבה'

מאת: חדשות 'מפיק' /
20.06.2012
/ 10:09
בפעם הראשונה שיעקב חרב-און החזיק מצלמה משלו היתה בגיל 12 היתה זו מצלמה רוסית ישנה שקיבל מאביו והיתה העתק של מצלמה לייקה הגרמנית.

פציעה בעת שירות מילואים בעזה (1990) שינתה ומשפיעה עד היום על האופן בו רואה יעקב את האובייקטים אותם הוא לוכד במצלמתו. ראייה טובולרית (צינורית), הולידה אינספור צילומי תקריב של הסביבה המוכרת לכולם.

בתערוכותיו מוצגים צילומים המנציחים מבטים רגעיים על הטבע ועל הסביבה, כאשר בכל תמונה זוכים לראות פרט או זווית צילום מיוחדת שהסבו את תשומת ליבו. גם הצופים חווים דרך צילומים אלו מבט אל הטבע, באופן שונה, חדש, כזה שאינו מובן מאליו. 

הדפסת הצילומים על הבד יוצרת תחושה ממשית של ציור, המתעצמת במיוחד לנוכח העובדה שהעבודות לא עברו עיבוד מחשב כלשהו והאובייקטים צולמו ללא עימוד או במצבים מבוימים. 

דרך תערוכותיו מזכיר יעקב, לדבריו "מה אדם מפסיד במרוצתו קדימה עם מבט אל האופק", ויתרה מזאת, הוא מוכיח כי בקרבה הנוצרת בינינו לבין האובייקט קיימים דברים שאינם נגלים לעין כי אם ללב.

התערוכה תהיה מוצגת בבית טמבור רמת גן (מול קניון איילון) מה- 18/6 למשך חודש. הכניסה חופשית והקהל הרחב מוזמן לבקר בבית טמבור ולראות מה צבע יכול לעשות גם בצילומים.

תערוכה טמבור

תערוכה טמבור
(צילום: יעקב חרב-און)
מתוך התערוכה
תגובות
אין תגובות למאמר