כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

בית המשפט אסר על 'הוכמן ושכטר הפקות' להתחרות ב'מילניום השלישי'

מאת: יואב שי; חדשות 'מפיק' /
31.05.2012
/ 14:33

בפסק דין שניתן אתמול (30/5) על ידי שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב דניה קרת-מאיר, הוחלט כי חברת 'הוכמן ושכטר הפקות' לא תוכל להתחרות ב'עידן חדש בתיירות' ו'המילניום השלישי' מקבוצת IDB. כמו כן, נאסר על הוכמן ושכטר להעסיק עובדים שהיו קשורים לחברות.

הפסיקה ניתנה בעקבות התביעה שהגישו החברות 'המילניום השלישי' ו'עידן חדש' באמצעות עורכי הדין עפר פירט ודודי סולמא ממשרד 'פירט, וילנסקי, מזרחי, כנעני' כנגד המנהלים והשותפים לשעבר בחברות, משה הוכמן ואריק שכטר, והחברה החדשה שהקימו בתחילת השנה, 'הוכמן ושכטר הפקות בע"מ'.

כמו כן הטילה השופטת קרת-מאיר את הוצאות שכר טרחת דין של ה'מילניום השלישי' בסך 25 אלף שקל. 

למי שלא זוכר, אריק שכטר ומשה הוכמן הקימו את 'עידן חדש בתיירות' לפני כארבע עשרה שנים. אחרי מספר שנים של פעילות נרכשו רוב מניות החברה על ידי  IDB תיירות בבעלות נוחי דנקנר. לפני כשנה השניים התפטרו מההנהלה, עזבו את הדירקטוריון ופתחו את 'שכטר והוכמן הפקות'. IDB הגישו בקשה לצו מניעה (שלא התקבל בזמנו י.ש) על מנת לעצור את המהלך, ובמקביל את התביעה המדוברת.

השופטת ציינה בפסק הדין כי 'עידן חדש בתיירות' ו'המילניום השלישי' שילמו לשכטר והוכמן חצי מיליון דולר בתמורה לכך שלא יתחרו בהן. התשלום הנ"ל מצדיק, לטענתה, את אכיפתה של תניית אי-התחרות כפי שנקבעה בהסכמי ההעסקה.

בחודש הבא יתקיים דיון באשר להלוואה בסך 2 מיליון שקל שטוענת המילניום השלישי שהעבירה לשניים והיא דורשת חזרה.

בעקבות הפסיקה ומה שמשתמע ממנה, עולות מספר תהיות. מצד אחד, קיים במדינה חוק ייסוד- חוק חופש העיסוק, שחוקק בשנת 1992. "כל אזרח או תושב של המדינה זכאי לעסוק בכל עיסוק, מקצוע או משלח יד", נכתב בחוק. תוסיפו לזה את העובדה שהוכמן ושכטר עוסקים בהפקות אירועים למעלה מעשור, ולדבריהם זה כל מה שהם יודעים לעשות. מצד שני, אם הטענה לגבי ההסכם הכספי בין הצדדים נכונה, אולי יש כאן טעם לפגם.

תהיה נוספת שעלתה בעקבות הפסיקה נוגעת לעתידה של החברה. האם הוכמן ושכטר צרייכם לחדול מכל פעילות בתחום באופן מידי? האם ניתנה תקופת חסד? מה לגבי כל האירועים שכבר הוזמנו ובתכנון? השאלות האלה יתבהרו ככל הנראה בהמשך.

מ'אי.די.בי תיירות' נמסר: "פסק הדין מדבר בעד עצמו. עכשיו אנחנו נערכים לדיון באשר להלוואה שיתקיים בחודש הבא".
 
מ'הוכמן ושכטר הפקות' נמסר כי הם יערערו על הפסיקה. "החברה ממשיכה לפעול ולייצר את האירועים הכי מדוברים בשוק', לשון ההודעה.

אנחנו יכולים להבין מהתגובה שזה לא סוף הסאגה הארוכה.
תגובות
התקבלו 1 תגובות
1.  הענף של הפקת האירועים .... על שלל מרכיביו