כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

מגמה חדשה בעולם האירועים העסקיים

מאת: יואב שי; חדשות 'מפיק' /
24.05.2012
/ 10:05
ממבט בלוח האירועים שלנו, שמנו לב לשינוי שתופס בתקופה האחרונה תאוצה. אם בעבר מארגני האירועים העיסקיים והכנסים התרחקו מימי ראשון כמו מאש, פתאום הימים האלה החלו להיות פופולרים יותר ויותר.

תפסנו את זאב קרן, מנכ"ל מתחם האירועים והכנסים 'AVENUE' שבאיירפורט סיטי לשיחה קצרה במטרה לנסות ולהבין את המגמה החדשה:

"מגמה זה דבר שהוא היום או בעבר היה להיט מסויים. לפני עשרים שנים, במלחמת המפרץ, היתה מגמה מסויימת שאנשים התחתנו ביום שישי. אנשים העדיפו לא להתחתן בערב מחשש ההפצצות, אז התחתנו בימי שישי בצהריים. עם הזמן התחיל טרנד חדש. פעם התחתנו רק ביום שלישי, היום מעדיפים את יום חמישי. יש כל מיני שינויים מגמתיים שקורים כל הזמן בשוק.

אז היום אנחנו באמת רואים שינוי מגמתי כזה לגבי ימי ראשון. יום ראשון הצטייר תמיד כיום שלא טוב לעשות בו אירועים כנסים. למה? כי מתחילים שבוע חדש, וצריך לחזור לעבודה ועוד אלף ואחד סיבות. אבל היום מרבית החברות עובדות עם חו"ל, והחברות בחו"ל לא עובדות ביום ראשון, כך שאין משמעות, בעיקר בחברות בינלאומיות לעבודה ביום ראשון. כך יוצא שאם הכנסים מתקיימים בימי ראשון, מי שמגיע מחו"ל לא מאבד יום עבודה, ומי שעובד בארץ לא מאבד יום של תקשורת בינלאומית. בנוסף, השתנתה קצת התפישה. אנשים לא רצים מיד לעבודה אחרי יום שבת, אלא באים ליום שהוא יום למידה או העשרה.

אז באמת, בתקופה האחרונה אנחנו רואים תאוצה. אם בעבר כמעט ולא היתה בעיה למצוא יום ראשון פנוי, היום זה מתחיל להיות היום החם. מתפוסה של עשרים וחמישה אחוזים, אנחנו עומדים היום על תפוסה של חמישים אחוזים, ואני מאמין שזה עוד יגדל ועד סוף השנה נגיע לשבעים עד שבעים וחמישה אחוזים.

האם יכול להיות שיותר ויותר חברות מעדיפות לעשות אירועים עסקיים בימי ראשון בגלל שזה זול יותר?

אנחנו היום בעידן כלכלי מאוד, שבו כל אגורה חשובה ללקוח, כך שבאופן טבעי יש לזה השלכה מסויימת. כדי להריץ כזה מהלך צריך באמת לומר ללקוח שיש לך גמול מסויים עבורו על זה שהוא עושה את האירוע ביום ראשון, שהוא יום מבוקש פחות, אבל הצ'ופר הזה הוא בטל בשישים. לא יותר מחמישה אחוזים מהעלות הכללית של מחיר המנה.

יכול להיות שחברות ההפקה דוחפות גם הן לכיוון הזה של קיום כנסים ואירועים בראשון? הרי כך הן מרוויחות בעצם עוד יום עבודה שבימים כתיקונם היו ימים, איך לומר, מתים.

סביר מאוד, אבל אני לא מרגיש את זה. דווקא אני זה שדוחף אותן להציע את זה. קח בחשבון שלא תמיד זה נוח או אטרקטיבי לחברות, כי אף אחד לא אוהב לעבוד במוצאי שבת או מוקדם בבוקר בימי ראשון. אבל באמת, ברגע שאתה מכוון את זה ואתה מציע משהו שהוא חריג, והחברה מצליח למכור את זה ללקוח, בסופו של דבר כולם יוצאים נשכרים".

זאב קרן קונדוליסה רייס
זאב קרן וקונדוליסה רייס
 
אווניו
שנייה לפני כנס נוסף ביום ראשון
(צילום: פאביאן קולדורף)
 
(תמונת מסגרת: www.FreeDigitalPhotos.net)
תגובות
אין תגובות למאמר