כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

ה'שרמוטות' מעצבנות את החרדים בירושלים

מאת: חדשות 'מפיק' /
03.05.2012
/ 10:11

בשישי הקרוב (5/5) תתקיים במרכז ירושלים 'צעדת השרמוטות'. צעדת המחאה שתצא מכיכר פריז ותסתיים בגן הסוס נועדה לבטא את זכותן של נשים להתלבש כרצונן.

מקור המחאה בקנדה, שם אמר שוטר קנדי שאם נשים לא רוצות שיותקפו מינית, עליהן להימנע מלבוש חושפני. המילים האלה, כצפוי, גררו סערה גדולה, ומחאה חדשה התעוררה לה. יוזמת המחאה הירושלמית מספרת שלפני מספר חודשים הלכה באחד הרחובות בעיר בלבוש מעט חשוף, כשאחת הנשים ברחוב התחילה לקלל אותה ולקרוא לה פרוצה.

בדומה לצעדות דומות שהתקיימו כבר בחיפה ובתל אביב, רוב הנשים שיגיעו לצעדה מתכוונות ללבוש לבוש חשוף במיוחד במחאה על התפישה שנשים שמתלבשות חשוף מזמינות הערות פוגעניות ותקיפות מיניות. זו זכותן להתלבש כראות עיניהן- "כל אחת תגיע לבושה באופן שבו תבחר. על מנת להבהיר שהאופן שבו אשה בוחרת להתלבש לא מהווה תירוץ או עילה להטריד ולתקוף אותה. אי אפשר להאשים קורבנות של הטרדה או אונס בצורת הלבוש שלהן".

בירושלים, כמובן, הרוחות סוערות. החרדים כבר מזמן זועמים. ממלא מקום ראש העיר מטעם יהדות התורה, יוסי דייטש, מחפש בנרות דרכים למנוע את קיום המצעד שקיבל את אישור המשטרה. לטענתו, ירושלים זו עיר שונה שיש בה קדושה שאין בכל עיר אחרת וצריך לנהוג בה באחריות יתרה. או במילותיו שלו- "לא כל דבר שקורה בתל-אביב צריך לייבא לירושלים, יש דברים שצריך לעצור בכניסה לעיר".


כך זה נראה בתל אביב

(צילום מסגרת: adamr)

 

תגובות
התקבלו 1 תגובות
1.  המסלול ממש מתאים