כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

במקום שבו שורפים ספרים אלקטרונים

מאת: חדשות 'מפיק' /
03.04.2012
/ 16:05

בסוף החודש הקרוב (29-30 באפריל), יתקיים ב'שנקר' כנס בינלאומי, המשולב עם תערוכה וסדנאות תחת הכותרת 'הדחף להוציא לאור'. הכנס החתרני, ינסה לאתגר את התפיסות המקובלות – עיצובית, תרבותית ופוליטית - של מושג ההוצאה לאור, הן של ספרים קונבנציונליים והן של ספרים אלטרנטיביים על סוגיהם.

הכנס יעסוק בנושאים פוליטיים שנויים במחלוקת- כותבת איראנית מטהראן תעביר סדנה באמצעות האינטרנט תוך כדי שמירה על עילום שמה. מישל אל-ראהב, בעלי 'קפה יאפא', ירצה על מגבלות על ייבוא ספרים בערבית והחרמת ספרים בערבית במדינת ישראל. מקס שומן, הגורו של הוצאות הספרים האלטרנטיביות בארה"ב, יסביר כיצד פועלות כיום הוצאות ספרים אלטרנטיביות ומה מבדיל אותם מהוצאות הספרים המסורתיות.

בנוסף תוצג במסגרת הכנס 'הספרייה הפטריוטית', ובה ספרים הנחשבים כחתרניים ומסוכנים וכאלה שהוצאו בעבר אל מחוץ לחוק. במקביל יוצגו ספרי אמן, תוכנות וסביבות דיגיטליות להוצאה לאור, ספרים המאורגנים בקונספטים שוברי מוסכמות (כמו ע"פ מפתח צבעים או חלוקה ל'לינקים'), ספרים בעיצוב סטודנטים ובוגרי המחלקה לתקשורת חזותית, פרסומים עצמאיים, ספרים על עיצוב וספרים על ספרים.

דוברים נוספים יהיו- לאה אביר, ליאת לביא, עדי אנגלמן, כריס מיד, רועי צ'יקי ארד, פרופ' שיזף רפאלי, קובי פרנקו, מישל אל-ראהב ואחרים.
תגובות
אין תגובות למאמר