כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

כמה אנקדוטות לקראת שעון הקיץ

מאת: חדשות 'מפיק' /
29.03.2012
/ 13:10
היום בלילה (29/3) נעביר את השעון שעה אחת קדימה וניכנס לתקופת שעון הקיץ. הרבה נאמר כבר בעבר על היתרונות הכלכליים והחסכון באנרגיה בעקבות המעבר הזה, אבל אף אחד מהם לא התייחס ליום המעבר עצמו- אותו יום ארור בו אנחנו מאבדים שעת שינה יקרה מפז.

אז הנה לפניכם, כמה סקרים ואנקדוטות קטנות שיעזרו לכם להתמודד מחר בבוקר.

שעת בוקר

מחקר שוק שערכה חברת 'שעוני עדי' לקראת הזזת השעון לשעון קיץ בנושא מהם האמצעים המסייעים לישראלים להתעורר בבוקר, קובע ש- 72% מהישראלים מתעוררים בעזרת שעונים מעוררים, 20% באמצעות השעון המעורר בטלפון הסלולרי, ו- 8% סומכים על השעון הביולוגי.

בקרב הצעירים עד גיל 25 – כ- 45% משתמשים בטלפונים הסלולריים, מה שהביא לירידה של כ- 30% ברכישת שעונים מעוררים בישראל. 

הערכה  שבישראל נמכרו בשנת 2011 כ- 200,000 שעונים מעוררים. (בשנות ה- 90, לפני עידן הסלולר, היו נמכרים מידי שנה בין 350,000-400,000 שעונים מעוררים).

ישנם מקומות כמו קיבוצים, בתי דיור מוגן ופנימיות נוער המעניקים שירותי יקיצה דרך המרכזיה, ואז אין צורך לא בשירותי הסלולר ולא בשירותי השעון המעורר.

שעת אירוח

בשל הזזת השעון קדימה, אורחים המתארחים בבתי מלון מפסידים שעת אירוח. הנהלת מלון 'גרנד ביץ' תל אביב' החליטה לעשות מעשה ולפצות את אורחי המלון בגין ה'שעה האבודה', וכך כל אורח שיתארח במלון בלילה של בין חמישי לשישי השבוע, יקבל זיכוי של כ-28 שקלים עבור שעת האירוח אותה הוא הפסיד.

שעת קפה

אחד מסממני הזזת השעון לשעון קיץ הוא שישנים פחות שעה בלילה, קמים קצת יותר עייפים, ומה עושה ישראלי שקם בבוקר עייף? – שותה קפה.

מבדיקת שוק שערכה חברת 'קופי טים', נציגת חברת 'גאג'יה' מאיטליה בישראל, עולה שבימים שאנשים ישנים פחות – בין שעה לשעתיים פחות בלילה יש עלייה של בין 12%-15% בשתיית כוסות קפה למחרת בבוקר. ההערכה שבבוקר שלמחרת שעון הקיץ ישתו הישראלים למעלה מ-6.5 מיליון כוסות קפה.

שעת צפייה

מבדיקה של חברת 'פוג'יקום' עולה, שבערב של יום חמישי, לפני שמזיזים את השעון שעה קדימה, הישראלים יצפו בין חצי שעה לשעה פחות בשידורי טלויזיה. במקום זמן צפייה בטלויזיה הישראלים יעדיפו ללכת לישון ולפצות על שעת השינה החסרה.

המשמעות- פחות חשיפה לפרסומות היום בלילה.

אז, שיהיה לכם בוקר טוב.

(צילום מסגרת: יח"צ)
תגובות
אין תגובות למאמר