כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

ממשיכים לחקור במופלא במוזיאון ישראל

מאת: חדשות 'מפיק' /
18.03.2012
/ 13:45

כ-30 מעצבים בינלאומיים משתתפים בתערוכת העיצוב 'חוקרים במופלא: גישות חדשות בעיצוב' ב'מוזיאון ישראל' שבירושלים.

התערוכה מתמקדת בעיקרה במיפוי טריטוריות חדשות בתחום העיצוב. מאז שנות ה-90 חוקר דור חדש של מעצבים טכנולוגיות דיגיטליות ואינטראקטיוויות ליצירת עבודות חדשניות. במסגרת מה שמכונה עיצוב ביקורתי מעלים אחרים שאלות נוקבות הנוגעות להתנהגות אנושית ומתייחסים לתוצאות החברתיות, התרבותיות והאתיות של טכנולוגיות שצצות חדשים לבקרים. באמצעות עבודתם, האמנים והמעצבים האלה מגרים את דמיוננו ומעודדים שיח חדש על מקומו של העיצוב בגיבוש פניו של עולם המחר.

העבודות המוצגות נחלקות לארבעה נושאים: פוסט-דיגיטליות– מחוות פיוטיות; תסריטים לעתיד; תהליך העשייה; ועיצוב – זמן אמת. אך מסתבר שהחלוקה אינה מובהקת, שכן הרעיונות הנוגעים לטכנולוגיה, לתרבות החומר ולזהות נושקים זה לזה.

התערוכה מפנה את הזרקור אל מעצבים הבוחנים בדרכים אחרות את גבולות הזרם המרכזי בעיצוב ואת תרבות הצריכה. העבודות כולן חושפות רגישות לסקרנות בכל הנוגע לחיים, וכוללות בהרבה מן המקרים ממד שובבני.

בין המעצבים המשתתפים בתערוכה- טרויקה, לונדון; דריפט, אמסטרדם; ארם ברתול, ברלין וניו יורק; הוואנג קים, סינגפור; ג'ף מאן, סטודיו מרמאן, אדינבורו; אלון מירון, לונדון ורבים אחרים.

התערוכה תוצג לקהל עד 14/4.

מפל הביטים - יוליוס פופ
מפל הביטים - יוליוס פופ
(הצילום באדיבות מוזיאון ישראל, ירושלים)

אוצר התערוכה- אלכס וורד
מעצב התערוכה- מרק בוברוביץ
תגובות
אין תגובות למאמר