כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

בית המשפט אסר על קיום מסיבת הרחוב המסורתית בפלורנטין

מאת: חדשות 'מפיק' /
06.03.2012
/ 14:20
חדשות טובות לתושבים, חדשות רעות לבליינים.
 
בשכונת פלורנטין בתל אביב מתקיימת בכל שנה מסיבת רחוב גדולה בפורים. השנה, מסתבר, ייאלצו הבליינים ובעלי הבארים להסתדר בלי מסיבה גדולה, מאחר ובית המשפט לעניינים מקומיים, בראשות השופטת מיטל אלעד, הוציא צו שאוסר על קיומה.
 
במסגרת הצו, נאסר על "כל אדם לערוך מסיבת רחוב או כל פעילות אחרת הטעונה רשיון במתחם פלורנטין בין התאריכים 07-09/03/12. בשעות הלילה כל העסקים יוכל לפעול בהתאם לרשיון העסק הרגיל שלהם בלבד, המשטרה לא תאפשר מכירת אלכוהול מחוץ למקומות שניתן לקנות בהן אלכוהול בשגרה, לא ניתן יהיה להשמיע מוזיקה מחוץ למקומות הרגילים בהן ניתן להשמיע מוזיקה" – לשון הצו.
 
לטענת בית המשפט, הצו הוצא על פי סעיף 22א' לחוק רישוי עסקים על מנת למנוע סכנה ממשית לשלום הציבור.

תפסנו את הוד גלבוע מחברת 'CPR' שהיתה אמורה להפיק את האירוע לשיחה קצרה, כדי לשמוע קצת יותר על ההחלטה של בית המשפט.

"מסיבות הרחוב של פלורנטין התחילו לפני שש שנים כשכמה מוזיקאים ובעלי ברים הוציאו רמקולים החוצה והפכו במהלך השנים למפלצת שאיבדה שליטה, עד שזה הגיע למה שאנחנו מכירים מהסיפורים על אנשים שרוקדים על מכוניות ועושים צרכים בחצרות של הבתים.

הבעיה העיקרית של המסיבות האלה היתה שהן לא היו מאורגנות. לכן אנחנו, בחברת 'CPR', נכנסנו לתמונה לפני שנה כדי לעשות קצת סדר בבלאגן. בשנה שעברה נהנינו מתמיכה של מפקד המרחב לשעבר יורם אוחיון שהיה פחות או יותר הסנדק של האירוע הזה. הוא עזר לנו מאוד בשמירה על הסדר ותמך בנו עם עזרה של שוטרים שלא בשכר.

המטרה העיקרית שלנו השנה היתה להוציא את המסיבה החוצה משכונת פלורנטין עצמה לכיוון רחוב סלמה, כדי לא לפגוע בתושבים וכדי שנוכל לפקח בצרה טובה יותר על האירוע. הבעיה היא שהמשטרה דרשה השנה שמירה של 175 שוטרים בשכר, בהשוואה לשבעה שוטרים בשכר שנעזרנו בשירותיהם בשנה שעברה. זו הוצאה שהפקה מהסוג הזה לא יכולה לעמוד בה. ניסינו לקבל תמיכה תקציבית מעיריית תל אביב, שגם כך עוזרת לנו, אבל לעירייה יש את מסיבת הרחוב שהיא מארגנת ביום שישי, כך שהם לא יכלו להגדיל את העזרה. החסויות שכן הצלחנו להשיג מחברות מסחריות, כמו בירה 'טובורג', נועדו כדי להקים במות לאורך הרחוב ולהרים את ההפקה. אפשר להגיד שנכלאנו בין הפטיש לסדן, מאחר והאירוע הזה נחשב מבחינה חוקית כאירוע פרטי, למרות שזה לא בדיוק נכון. מסיבת הרחוב היא משהו שנועד לציבור וחבל שלא נוכל לקיים אותה.
 
צו בית המשפט הגיע לאחר שאנחנו סירבנו להפיק את האירוע לאור דרישות המשטרה הגבוהות. בלית ברירה, פנתה המשטרה לבית המשפט כדי לבקש אישור על שימוש בסעיף 22א.

האבסורד הוא שבסופו של דבר יהיו בפלורנטין מאות שוטרים שמטרתם לפזר את האירוע, במקום לשמור על שלום הציבור במסיבה מאורגנת. שוטרים בכל מקרה יהיו, ואנו יודעים שהעלויות של לסגור אירוע כזה מבחינת המשטרה, היא אותה עלות כמו לאבטח אותו."
תגובות
אין תגובות למאמר