כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

תמונות מצ"ב- קופאים בעיר הקטנה

מאת: יואב שי; חדשות 'מפיק' /
28.02.2012
/ 17:30

פסטיבל 'עיר הקרח' בירושלים יפתח לציבור הרחב רק בעוד כשבוע, אבל במסיבת עיתונאים שנערכה היום במתחם הקפוא, הצלחנו להציץ במיצגים ולהביא לכם כמה מהתמונות. חדשות 'מפיק' קרטיב.

מתחם בגודל של 1,500 מ"ר וטמפרטורה של מינוס 10 מעלות חיכו לנו היום (28/2) ב'פסטיבל הקרח' בירושלים. זכרנו להצטייד מראש בצעיף וסוודר, אבל, תל אביבים שכמותנו, שכחנו את הכפפות באוטו. זה לא מנע בעדנו להיכנס למקפיא הגדול ביותר שראינו מימינו, שם פגשנו בדגמים מקרח של העיר העתיקה, תחנת הקמח של מונטיפיורי, גן החיות, ועוד הרבה מוצגים שמתארים אתרים ייחודיים לירושלים לצד דמויות מסיפורי ילדים.

מדובר באחת ההפקות היותר גדולות שבוצעו בשנים האחרונות בירושלים. ההפקה המשותפת של עיריית ירושלים, חברת 'אריאל', ו'עיצוב במה' הצליחה להתעלות על עצמה ולייצר יש מאין מתחם ענק שנבנה במיוחד לצורך הפסטיבל, כשלצידו מתחם נוסף שישמש כאתר החלקה על הקרח. אם תבקרו בפסטיבל ותרגישו קצת צמאים, אל דאגה- הבר של מותג הוודקה 'אבסולוט' שממוקם באמצע המתחם ובנוי גם הוא כולו מקרח יוכל אולי להציע לכם משהו קר לשתות.
 
שלושים וחמישה אמני פיסול סינים מהעיר חרבין, בה מתקיים פסטיבל קרח ענק בכל שנה, הגיעו לעיר הקודש כדי לבנות את המיצגים, כאשר חמישה מהדגמים המוצגים השנה עוצבו על ידי אמנים ישראלים.
 
אחרי שקפאנו עד לשד עצמותינו במתחם, יצאנו לשמוע מה יש לדוברים להגיד. ציון תורג'מן, מנכ"ל חברת 'אריאל' - חברת הבת של עיריית ירושלים שמפיקה עבורה אירועים בסדר גודל כזה - הודיע על תחילתה של מסורת שנתית, ובישר קבל עם ועדה שהפסטיבל יחזור גם בשנה הבאה, אם כי בקונספט ובעיצוב שונים. כמו כן, ניפק לנו תורג'מן פרטים על היקף העבודה הלוגיסטית שנעשתה. בין היתר שמענו על כך שלמעלה מ-15 מיליון שקלים הושקעו בפרוייקט ויותר מ- 7,000 בלוקים ענקיים של קרח יוצרו במכונה מיוחדת שנבנתה במיוחד עבור הפרוייקט וממוקמת באשדוד.
 
ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, אמר גם הוא מספר מילים וביקש להודות לכל מי שעשו במלאכה. בכלל, האווירה על הפודיום היתה נעימה וחברית מאוד. כל כך חברית, שמנכ"ל החברה הסינית שבנתה את הפסלים, גאי ליאנג, פנה לתורג'מן בבקשה שישתף עימו פעולה גם בפסטיבלים שהחברה שלו מארגנת באירופה.
 
אחרון לדבר היה נציג נותנת החסות לאירוע- סמנכ"ל 'ישראכרט', יגאל ברקת, שטרח להבהיר שאין כל קשר משפחתי בינו לבין ראש העיר, וביקש גם הוא להודות לכל מי שטרח במלאכה.
 
יצאנו קפואים אך מרוצים.
 
 עיר הקרח 2012
 
עיר הקרח 2012
עיר דוד
 
עיר הקרח 2012
תחנת הקמח
 
עיר הקרח 2012
 מי אמר משהו על מצוקת דיור?
דירה להשכיר מקרח
 
עיר הקרח 2012
דורותי ואיש הפח
 
עיר הקרח 2012
ראש העיר ברקת מדגים עוד מוניומנט ירושלמי
 
עיר הקרח 2012
בר הקרח של 'אבסולוט'
 
עיר הקרח 2012


הפסלים בפעולה
 
עיר הקרח 2012
שאריות קרח
 
עיר הקרח 2012
ברקת וחברים
 
עיר הקרח 2012
מימין- אייל לביא מ'עיצוב במה' 
עיר הקרח 2012
גאי ליאנג
 
עיר הקרח 2012
ואיך אפשר בלי- הלוגו של הספונסרית, מקרח כמובן
(צילום: יואב שי)
 

 

תגובות
אין תגובות למאמר