כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

מתכוננים לפסטיבל 'סונאר'

מאת: יואב שי; חדשות 'מפיק' /
16.02.2012
/ 15:40
השבוע פורסמה רשימה חלקית של האמנים שיופיעו בפסטיבל 'סונאר' בברצלונה. ביניהם- פאט בוי סלים, הוט צ'יפ, ריצ'י הוטין, ג'ון טלבוט, ורבים אחרים.
 
הכל התחיל בשנת 1994. בסוף השבוע השלישי של חודש יוני התקייים לו בברצלונה מין מיני פסטיבל של מוזיקה אלקטרונית. זה היה ניסיון אמיץ מאוד מצד המארגנים, מאחר והז'אנר המוזיקלי האלקטרוני היה עדיין בחיתוליו, אבל ההצלחה של סוף השבוע הזה הבטיחה שההמשך יבוא. והוא בא בגדול. מאז, כבר 19 שנים, בכל יוני מתקיים בברצלונה פסטיבל 'סונאר' שצמח עם השנים למפלצת אלקטרונית שמושכת לעיר למעלה ממאה אלף חובבי מוזיקה, מוזיקאים, בעלי מועדונים וסוכנים שמגיעים לשלושה ימים של מוזיקה, אמנות ואיך אפשר בלי, קניות.

http://www.youtube.com/watch?v=u2yL_5HMwQQ http://www.youtube.com/watch?v=u2yL_5HMwQQ
 
כמו כל דבר טוב בחיים ובצבא, הפסטיבל מתחלק לשלושה חלקים- מוזיקה מתקדמת, אמנות מולטימדיה ויריד מקצועי.
 
נתחיל מהחלק העיקרי של 'סונאר'- ההופעות. קרוב למאה וחמישים להקות, הרכבים ותקליטנים מופיעים בשלושה ימים עמוסים שמתחילים בשתים עשרה בצהריים ומסתיימים רק בשבע בבוקר למחרת. מתחם היום של הפסטיבל משתרע על פני שני המוזיאונים לאמנות עכשווית ששוכנים בלב ברצלונה- MCBA ו- CCCB. למשך שלושה ימים משנים המוזיאונים את ייעודם והופכים למתחם בילויים פרוע.
 
סונאר ברצלונה
 מבט מלמעלה
 
סונאר ברצלונה
מבט מהצד 
 
אבל לא במקרה נבחרו המוזיאונים לארח את הפסטיבל שחרט על דגלו גם את קידום אמנות המולטימדיה. בכל שנה נבחר נושא מרכזי לתערוכת האמנות שתלווה את המוזיקה האלקטרונית שבוקעת מהרמקולים ברחבי המוזיאון. בשנה שעברה הנושא המרכזי היה מראות, בשנה שלפני- רובוטיקה, ובזו שלפניה- מוזיקה דיגיטלית. הבנתם את הרעיון.

סונאר ברצלונה סונאר ברצלונה
בקומה העליונה של המוזיאון מתקיים במהלך שלושת ימי הפסטיבל יריד עסקי שמיועד לתקליטנים, מפיקים ויוצרי מוזיקה אלקטרונית מכל הסוגים. ביריד אפשר להתרשם מהחידושים הטכנולוגים הכי עדכניים בתחום, לפגוש יוצרים מכל העולם, ולשמוע הרצאות של מוזיקאים נחשבים בתחום. 

פסטיבל 'סונאר'
 
פסטיבל 'סונאר'
(צילום: יואב שי) 
 
כשיורד הלילה, מתחם הפסטיבל עובר ל- 'L'Hospitalet de Llobregat', מתחם כנסים ותערוכות ענק במזרח ברצלונה שיכול להכיל למעלה ממאה אלף מבקרים בו זמנית. שם ממשיכות ההופעות בשלוש במות נפרדות עד אור הבוקר.
 
הפסטיבל קנה לעצמו שם ותווית איכות במהלך השנים. מותג הבירה 'ESTRELL DAMM' הקטאלוני אימץ את הפסטיבל לחיקו ונותן לו חסות בשנים האחרונות, 'RED BULL MUSIC ACADEMY' משתפים פעולה איתו בבמה מיוחדת של הפסטיבל, הרדיו הבריטי 'BBC1' משדר מהפסטיבל באופן קבוע ועוד הרבה חברות גדולות הצטרפו במהלך השנים לחגיגה, ביניהן – נוקיה, אדידס, VESTAX והרשימה עוד ארוכה.


הפרסומת לפסטיבל מ- 2010


הפרסומת של 2011

בשנים האחרונות התחיל 'סונאר' לצאת מגבולות ברצלונה ולקיים אירועי ענק בערים שונות בעולם. גליסיה, טוקיו, שיקאגו, סאו פאולו וקייפ טאון הן רק חלק מהערים שזכו לארח את הפסטיבל. לנו נותר רק לתהות מתי תל אביב תצטרף לרשימה.


ככה זה נראה בשנה שעברה
תגובות
אין תגובות למאמר