כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פוגשים את דה וינצ'י בגן המדע

מאת: חדשות 'מפיק' /
13.02.2012
/ 14:35

גן המדע של 'מכון דוידסון לחינוך מדעי' שבמכון וייצמן יקיים בחג פורים הקרוב תערוכה חדשה המוקדשת ליצירותיו של האמן ליאונרדו דה וינצ'י. בתערוכה יוכלו המבקרים להסתובב בין יצירותיו ושרטוטיו של דה וינצ'י, אשר יקומו לתחייה בעזרת טכנולוגיה מתקדמת, ובעזרת תלמידי מכללת שנקר.

שחקנים מחופשים לדה וינצ'י וליצירתו המפורסמת ביותר, המונה ליזה, יסתובבו ברחבי המוזיאון, ישוחחו עם המבקרים וילוו אותם בשלל פעילויות כגון הכנת דגם תמסורת גלגלי שיניים, שהייתה מרכיב חשוב בהמצאותיו של דה וינצ'י, או סדנת יצירה מציוריו הרבים, אשר בסופה יוכלו המשתתפים לשמור את יצירתם למזכרת.

בנוסף, ניתן יהיה להתרשם ממגוון דגמים של פיתוחיו המדעיים והטכנולוגים פורצי הדרך ויוצג תהליך תיעוד מרתק של עיצוב ובניית כ- 13 דגמים של מכונות מתחום התעופה וההנדסה הימית.

בין המוצגים: כנפיים מכאניות, סירת פדלים, בורג אווירי, תוף מכאני ועוד. מכונות אלו, אשר הקדימו את זמנן, שימשו בסיס לפיתוחים טכנולוגיים מתקדמים בני-זמננו. 

מלבד התערוכה והפעילויות סביב ליאונרדו די וינצ'י, יתקיימו ברחבי הגן פעילויות נוספות. באודיטוריום, יוצגו הדגמות מדעיות מרתקות וגילויים של מדעני עבר מפורסמים נוספים. ניתן יהיה לשמוע את סיפורו של ארכימדס וכתר הזהב, לשחזר את הניסוי שביצע גלילאו ממרומי מגדל פיזה ולשמוע את הסיפור המרתק על כפות מגדבורג ולחץ האוויר.

בנוסף, יתקיימו בכל רחבי 'גן המדע' פעילויות מיוחדות נוספות.

9-7 במרץ, גן המדע, מכון וייצמן, רחובות.

דה וינצ'י גן המדע
(צילום: איתי בלסון)

לוקחים חלק באירוע ואינכם מופיעים? ספרו לנו
תגובות
אין תגובות למאמר