כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

האקד"מיה: אירועי 100 שנה לתל-אביב

מאת: יוסי חטב, חדשות 'מפיק' /
06.08.2007
/

ממרום מושבו של ראש עיריית תל-אביב, רון חולדאי, בבניין העירייה המשתפץ לאיטו בכיכר רבין, משתקף ה'בייבי' שלו בשנים האחרונות. בעוד פחות משנה וחצי 'תסגור' בירת ההדוניזם והתרבות הישראלית 100 שנה, לכל הדעות יומולדת שלא חוגגים בכל יום. מבחינתו של חולדאי, 2009 זה כבר מחר, והיומולדת המתוכנן עומד בראש סדר העדיפויות שלו ושל חלק מחברי המועצה שישמחו לקשור את שמם בסלבריישן.

 

אם להאמין לכל הדיבורים ש'נשפכו' עד כה בנושא, בשנת 2009 מתוכננת הפקה עצומת ממדים, כזו שאירועי 40 שנה לאיחוד ירושלים יחווירו לידה. ההפקה תורכב מאירועים גדולים ורבים שיחצו מגזרים, קהילות ואזורים, מצפונה של העיר ועד יפו.

 

באחרונה פורסם בעיתונות המקומית, כי ההכנות לחגיגות הללו, שהחלו בקול תרועה רמה לפני מעט יותר משנה, עלו על שירטון. אברהם (בייגה) שוחט, יו"ר הוועדה הציבורית שהוקמה כדי לקבוע את אופיין של החגיגות, התפטר מתפקידו. גם דרור אמיר, מנכ"ל החברה העירונית, שהוקמה כדי להוציא לפועל את ההפקות המיוחדות ולפקח על ביצוע העבודות, הפרוייקטים והאירועים – התפטר באחרונה לטובת הצעה קוסמת במגזר הציבורי. אם להאמין למה שנכתב, עתיד ההפקות כרגע לוט בערפל, לפחות בכל הנוגע להיקפן ולמספרן.

 

אבל עזבו אתכם מפוליטיקה. בואו נשחק בנדמה לי, ונתמקד במה שתוכנן במישור ההפקתי הקשור לענף שעליו אנחנו יושבים.

 

 

קונצרטים, אופרות, הופעות ו-NBA

 

עלות החגיגות נאמדת בכ-100 מיליון שקלים (עד כה גויסה רק כחמישית מהסכום). לבד מההפקות, מתוכננים פרוייקטים שביצועם החל כבר לפני חודשים מספר. ראשית, שיקום רחוב אבן-גבירול בעלות של כ-70 מיליון שקלים; הריסת כיכר דיזנגוף והקמת כיכר אחרת על חורבותיה, שתהווה שחזור לכיכר המקורית ששכנה שם בעבר; פתיחת ושיקום גני התערוכה הישנים בנמל בעלות של כ-30 מיליון שקלים; שיפוץ היכל הבימה בעלות דומה; סיום פרוייקט מדרון יפו בעלות של 60 מיליון שקל; ועוד.

 

יריית הפתיחה לציון אירועי המאה אמורה להיות במשכן נשיאי ישראל, באירוע ממלכתי בהשתתפות נשיא המדינה וותיקי העיר, ובמופע מרכזי נוסף שעלותו המשוערת נאמדת בכחצי מיליון שקלים.

 

מופע הפתיחה של אירועי המאה עתיד להתקיים בפארק גני יהושע בניצוחו של זובין מהטה ובהשתתפות ברברה סטרייסנד או אמן בינלאומי מוכר אחר. בנוסף, במהלך חודש אפריל 2009 תיערך סדרה של קונצרטים חגיגיים ויתקיים מצעד של תזמורות ואופרות מובילות בעולם, דוגמת האופרה 'אאידה' שתוצג בפארק הירקון.

 

במקביל, תוצג בעיר תערוכת MOMA ממוזיאון האומנות המודרנית בניו-יורק. להבדיל, מתוכנן משחק ראווה בכדורגל בין נבחרת אנגליה (בשינויים כאלה ואחרים בהרכב) לבין נבחרת תל-אביב, ומשחק כדורסל בין קבוצת NBA לבין כוכבי תל-אביב שיענדו על חולצתם את סמל החגיגות.

 

לחלק מהאירועים יוזמנו ראשי הערים הגדולות בעולם, ביניהן ניו-יורק, לונדון, פריז ורומא, ובנוסף ראשי מדינות ואייקוני תרבות.

 

אנשי החברה העירונית, שכאמור נועדה לפקח על ביצוע הפרוייקטים והאירועים, יהיו אלה שיבדקו את העלויות, וידאגו להתקשר בחוזים עם המפיקים ועם בעלי העסקים השונים.

 

מי שיפיק את האירועים מטעם העירייה הוא הדובר, הלל פרטוק, שהיה חתום על אירועי העיר הלבנה, בין השאר.

 

בניין עיריית תל-אביב

 

תגובות
אין תגובות למאמר
כתבות נוספות: