כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

חושבים שאתם מסוגלים לזכות בפרס הנובל הבא?

מאת: חדשות 'מפיק' /
16.01.2012
/ 14:45

חברת 'גוגל' בשיתוף משרד המדע והטכנולוגיה מקדמים בישראל את הפרויקט העולמי 'יריד המדע של גוגל' (GOOGLE SCIENSE FAIR) במסגרת הפרויקט, מזמינה החברה בני נוער מכל העולם בגילאים 13 עד 18 לצלם עצמם מציגים הצעה למחקר מקורי, ולהעלות את הסרטון לאתר של הפרויקט ולעמוד הייחודי שלו ב- YouTube.

המטרה של הפרויקט היא לעודד צעירים ובני נוער לנסות לעסוק במדע בצורה חווייתית ולחשוף את עולם המדע לתלמידים, בתקווה שכך יביאו להעלאת מספר התלמידים הבוחרים לעסוק בתחום. במסגרת התחרות מתבקשים בני הנוער לפתח שאלת מחקר והנחות מחקר ולהדגים את הניסוי.

בין ההצעות שיועלו לאתר, תיערך תחרות בה יבחרו חמישה-עשר העולים לגמר, אשר יזכו לנסוע למשרדים של גוגל בקליפורניה, שם יתמודדו על שלושת המקומות הראשונים. הפרס הראשון בתחרות- חמישים אלף דולרים.

זוהי השנה השנייה בה מתקיימת התחרות. בסיבוב הראשון שלה, הוגשו למעלה מ- -7,500 פרויקטים, כאשר במקומות הראשונים זכו שלוש בנות מארצות הברית שזכו ,בנוסף לפרס הכספי, לפגוש את נשיא ארה"ב ברק אובמה.

במסגרת ההכנה ליריד המקוון, יקיים משרד המדע והטכנולוגיה, סדנאות הכנה למורים ולבני נוער, ויערוך קמפיין לעידוד הגשת הצעות לפרויקט.

כמו כן נמסר כי המשרד בוחן גם אפשרות לערוך תחרות מקומית נושאת פרסים בין הישראלים המגישים הצעות לתחרות העולמית.

הנציגה הישראלית בחבר השופטים העולמי של התחרות תהיה כלת פרס נובל בכימיה פרופ' עדה יונת. האם זה יעזור למתמודדים?

במערכת חדשות 'מפיק' שוקלים להעלות את השאלה כהצעת מחקר.

ההזמנה להשתתפות ביריד

אחד הניסויים ביריד של השנה שעברה

תגובות
אין תגובות למאמר