כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

שוב נכנעים לחרדים בבירה

מאת: חדשות 'מפיק' /
08.01.2012
/ 11:55

עיריית ירושלים נכנעה לדרישת החרדים, ופסטיבל האופרה לא יכלול השנה הופעות בכנסיות.

ביוני האחרון התקיים פסטיבל האופרה הבינלאומי הראשון של ירושלים. במסגרת הפסטיבל, ביוזמת העירייה והרשות לפיתוח ירושלים ובשיתוף האופרה הישראלית ומשרד התיירות, התקיימו מופעים בבריכת הסולטן ובאתרים שונים בעיר, חלקם בכנסיות.

חברי מועצה חרדים רבים התקוממו על כך ואיימו בהשעיית הפעילות שלהם במוסדות העירוניים, בטענה שהם מקדמים תיירות באמצעות שידול יהודים להגיע למקומות האסורים לפי ההלכה. בסופו של דבר טענה העירייה שתוריד את לוגו העירייה מפרסומי האירועים במטרה להרגיע את הרוחות.

לפני כחודשיים פנה שמעון ביגלמן, חבר דירקטוריון הרשות לקידום ירושלים, למנכ"ל הרשות, ושאל היכן יתקיימו הקונצרטים בפסטיבל השנה.

לדבריו, מנכ"ל הרשות, מוטי חזן, ענה כי גם בשנה שעברה לא התקיימו קונצרטים בכנסיות, מכיוון שרק מאה איש רכשו כרטיסים לאירועים. ביגלמן, שנכח באחד הקונצרטים טען שדבריו של חזן שקריים.

גם סגן ראש העירייה פפה אללו (מרצ), שנכח בפסטיבל הקודם, מספר שחזן חזר באוזניו על אותן טענות. "אני חושב שהחלטה לא לערוך מופעים בתוך כנסיות היא התקפלות בפני הציבור החרדי", אמר.

מהרשות לפיתוח ירושלים נמסר בתגובה ש"פסטיבל האופרה לא בוטל אלא הורחב ועודכן. גם השנה חלק מאירועי הפסטיבל יתקיימו בימק"א. הניסיון לקשור כל שינוי בתכנית הפסטיבל ללחץ של גורם כלשהו מנוגד לעובדות".

תגובות
אין תגובות למאמר