פסטיבלים הינו מושג רחב, המתייחס למכלול של אירועים בעלי צביון מסחרי, אומנותי, פוליטי, חברתי, אידיאולוגי, מוזיקלי וכו'.
פסטיבל לרוב ינוע סביב נושא או תחום מרכזי. לדגומה פסטיבל מוזיקה אלקטרונית, פסטיבל בירה, פסטיבל דרום אמריקה, פסטיבל סלסה וכו'.

לרוב ועל מנת לממן את הפסטיבל יערך שיתוף פעולה כלשהו עם גוף מסחרי או מספר גופים. הגופים המסחריים מחפשים להרוויח מהפסטיבל מסה קריטית של קהל, שייכות לעולם התוכן של המותג והשלכת ערכי הפסטיבל על המותג.
לעתים הגוף המסחרי יפרוס חסות כל כך רחבה על האירוע, עד אשר הפסטיבל יהיה מזוהה עימו, כמו פסטיבל גולדסטאר לדוגמה.

בנוסף, במקרים מסוימים מחלקת השיווק של המותג או הגוף המסחרי יזמו את הפסטיבל למטרות שיווקיות או כיוזמה מסחרית לכל דבר. לדוגמה שוק האוכל של עיתון העיר - "טעם העיר".
במקרים מסוימים הפסטיבל יוגדר כיריד. יריד הינו מונח טכני המתייחס לפסטיבל בו מתקיים מסחר. דוכנים לממכר מזון, אופנה וכו'.

הפקת פסטיבלים לרוב מבוצעת ע"י חברות הפקה מקצועיות שכן מדובר בנושא מורכב המצריך התמקצעות, שילוב ושיתוף פעולה של מספר גופים רב, כגון הרשות המקומית, המשטרה, מד"א, גופים מסחריים, ספקי תוכן ואמצעי התקשורת.
בישראל בפרט ובעולם, פסטיבלים רבים הפכו למסורת שנתית ולמותג מיתולוגי בעל חיים עצמאיים לדוגמה פסטיבל הבירה של מינכן "אוקטוברפסט" שזוכה לחיקויים במדינות שונות בעולם. פסטיבל האהבה ופסטיבל הגאווה בעלי הגוון האידאולוגי.

ישנם פסטיבלים המקיימים סביבם כלכלה שלמה של ערים ולעתים של מדינות. הקרנבל הברזילאי, במיוחד זה המתקיים בריו דה ז'אנרו הפך עם השנים ל"מפלצת" שתורמת מליארדים של דולרים לכלכלה המקומית בכלל ולענף התיירות בפרט.
פסטיבל, יריד, קרנבל - בכל המקרים מדובר בהגדרה סמנטית לאירוע רחב, רב משתתפים, אשר מאגד נושא מסוים וקורא לקהל לחגוג, להעשיר את הידע, ליהנות ולבזבז כסף.


פסטיבלים קרובים

תאריך שם הארוע פרטים

ללוח האירועים המלא

חדשות - פסטיבלים

24/4/2016  אירועי השבוע
פסטיבל כל האירועים, הפסטיבלים והתערוכות שמצפים לנו בשבוע הקרוב!
19/4/2016  פסטיבל הג'אז הבינלאומי חוגג שלושים שנות פעילות מוסיקלית
פסטיבל שנת 2016 תיזכר בספר ההיסטוריה של הג'אז כשנה משמעותית, בה אחד מהפסטיבלים הגדולים והחשובים בעולם יציין שלושה עשורים פוריים ומבורכים של עשייה מוזיקלית.
28/3/2016  פורים 2016 - סיכום האירועים הבולטים ביותר!
פסטיבל פורים 2016 חלף, ולמרות שעדיין מתקיימות מסיבות פורים אצל החוגגים המאוחרים, הרוב המכריע של המסיבות והפסטיבלים התקיים בשבוע שעבר. ריכזנו עבורכם מבחר אירועי פורים מעוררי השראה, שיעלו לכם חיוך על הפנים!
28/2/2016  אירועי השבוע
פסטיבל ריכוז אירועי השבוע - כנסים, וועידות, פסטיבלים ותערוכות ברחבי הארץ.
22/2/2016  פסטיבל הקומדיה וההומור ע"ש ספי ריבלין יתקיים בפורים הקרוב
פסטיבל "צוחק מי שצוחק ראשון", פסטיבל הקומדיה וההומור הראשון בישראל, ייערך בפורים בין התאריכים 23-26 במרץ 2016. הפסטיבל, אשר נערך על שמו ולכבודו של ספי ריבלין ז"ל שהלך לעולמו בדצמבר 2013, יתקיים במספר נקודות ברחבי ראשון לציון.
21/2/2016  אירועי השבוע
פסטיבל ריכוז אירועי השבוע - כנסים, וועידות, פסטיבלים ואירועים ברחבי הארץ!
16/2/2016  פסטיבל אילת לתאטרון רחוב הולך לכבוש את הטיילת!
פסטיבל פסטיבל אילת לתאטרון רחוב יתקיים בסוף השבוע הראשון של מרץ, 4-5.3, בין השעות 11:00 ל15:00, בטיילת התיירות אילת – מרחבת בית הגשר ועד מלון הרודס. כל המופעים בפסטיבל ללא תשלום!
14/2/2016  אירועי השבוע
פסטיבל ריכוז אירועי השבוע - כנסים, וועידות, פסטיבלים ואירועים ברחבי הארץ!
9/2/2016  פסטיבל המרקחה של שנקר יפתח ב21 בפברואר
פסטיבל פסטיבל המרקחה ה4 לחדשנות פורצת גבולות יתקיים בין ה21 ל24 בפברואר במכללת שנקר. במסגרת הפסטיבל ישתתפו כ600 סטודנטים בכ-20 סדנאות בינתחומיות שיונחו על ידי צוותים משותפים של אנשי מקצוע בכירים מתחומי העיצוב וההנדסה.
7/2/2016  אירועי השבוע
פסטיבל ריכוז אירועי השבוע - כנסים, וועידות, פסטיבלים ואירועים ברחבי הארץ!

לעוד חדשות על פסטיבלים לחצו כאן