תרועת הפסטיבלים

חני נחמיאס ומשה דץ משתפים יחדיו פעולה במופע חדש ויוצא דופן בו הם מצדיעים למיטב השירים של פסטיבלי הזמר מכל הזמנים בעיבודים חדשים ומרעננים

מופע השקה חגיגי ברידינג 3, 16.1.17, תחילת המופע 22:00


חני נחמיאס ומשה דץ משתפים פעולה יחדיו במופע החדש "תרועת הפסטיבלים" אשר מיועד הפעם למבוגרים בלבד, במסגרתו מגישים השניים את השירים הבלתי נשכחים של פסטיבלי הזמר והפזמון ברגישות ובהתרגשות, באהבה ובמסירות, תוך שהם מספרים על ילדותם, על הכמיהה להופיע על במה, על הגעגוע לארץ ישראל הנאיבית והיפה של פעם וגם חושפים פרטים עסיסיים, שמאחורי השירים הגדולים.

תרועת הפסטיבלים הינו מסע אישי, מוסיקלי ומלא הומור, החולק כבוד לפסקול ההוויה הישראלית ועוקב אחר דרכיה הפתלתלות של המדינה, דרך השירים מלאי ערכים, פאתוס ואהבת מולדת, פרי יצירתם של המלחינים הבלתי נשכחים שארץ ישראל טיפחה והוקירה. כל אלו, יוצרים חוויה ישראלית מובהקת ומזוקקת בעיבודים חדשים ובביצועים שטרם נראו לשירים אלו.

בין השירים אותם יבצעו: כמו: ערב בא, אהבתיה, על כפיו יביא, שיר לערב חג, ליל חנייה, כשאהיה זקן, חייך וחיי, לצד להיטים שכבשו את העולם, כמו: אדון עולם, הללויה, כאן ועוד מגוון רחב של קלאסיקות אהבות שהפכו לנכסי צאן ברזל במוסיקה הישראלית.

חני נחמיאס (ילדת גבעתיים) ומשה דץ (ילד חיפה), עלו על הבמה בגיל 10. שניהם התגלו כילדי-פלא וחלמו לשיר ולהופיע על הבמה. משה דץ הופיע לראשונה בפסטיבל הילדים 1972 ושר לצידה של עפרה פוקס, אשתו של אהוד מנור ז"ל. שנה לאחר מכן, הופיע בפסטיבל, לצידה של ציפי שביט. חני התגלתה באותו גיל, כשגילמה את חנה'לה ושמלת השבת.

השנים המעצבות של השניים, היו כרוכות קשר הדוק בשנות הזוהר הבלתי נשכחות של פסטיבלי הזמר, שהיו בגדר אוצר תרבותי לאומי. שירי הפסטיבלים הפכו ללהיטים שהושמעו והושרו בכל הזדמנות ובכל מקום.
עם שחרורם של חני ודץ מהלהקות הצבאיות בנו את עצמם השניים לאט ובטוח כאייקונים מובהקים בעולם הבידור הישראלי. במרוצת השנים שיתפו פעולה על הבמה ופיתחו יחסי חברות אישיים מחוצה לה. החברות הגדולה של השניים לצד געגוע משותף אל הימים ההם והשירים ההם, הביאה אותם אל חדר החזרות לשיתוף פעולה יחיד במינו.
במהלך ההכנות למופע, נפגשו חני ודץ לסדרת תחקירים מעמיקה עם אנשי מקצוע הקשורים בצורה זו או אחרת לנושא. בין היתר נפגשו עם חנוך חסון, המפיק האגדי שהפיק את כל פסטיבלי הזמר, מהראשון עד האחרון, ושמעו ממנו סיפורים על מאחורי הקלעים. חלקם ייחשפו לראשונה במופע.
עוד ישבו השניים עם יואב גינאי, עורך התרבות של הערוץ הראשון ועם יובל ניב, עיתונאי בידיעות אחרונות, שקיבל את הדוקטורט שלו על מחקרו בנושא פסטיבלי הזמר. ואיך אפשר בלי פגישה עם המנחה המיתולוגית האחת והיחידה הלא היא רבקה מיכאלי, שהכניסה אותם עמוק אל תוך האווירה.
המופע מלווה בהרכב נגנים, המגישה עיבודים חדשניים ומלאי-יופי לקלאסיקות האהובות. כל זאת, בניצוח המוסיקאי הצעיר והמחונן, אביב קורן (זוכה פרס המחזמר 2016 על המחזמר 'גולדי חזיות', ויוצר מוזיקלי בבית לסין)

מקום הארוע: רידינג 3, תל אביב

תאריך: 16/01/2017

שעת התחלה: 22:00

טלפון: 03-7624000

אירועים נוספים שיכולים לעניין אותך