פסטיבל הכלייזמרים הבינלאומי בצפת

עשרות אמנים יופיעו גם השנה בפסטיבל הכליזמרים הבינלאומי ה-29 בצפת – כל המופעים בכניסה חופשית לקהל הרחב
פסטיבל הכליזמרים הבינלאומי ייחגג גם השנה, בפעם ה-29, בצפת הגלילית עם עשרות הרכבים ואמנים מהארץ ומהעולם ועם עשרות אלפי מבקרים שימלאו את הבמות ברחבי העיר העתיקה. בשנה זו יתקיים הפסטיבל בימים שני-רביעי, 15-17.8, י"א-י"ג באב וימשיך את המסורת של שילוב אמנים בולטים מהמוסיקה הישראלית 'הרחבה' לצד אמנים ממוסיקת הכליזמר והנשמה היהודית היוצרים שילוב מיוחד וחוצה מגזרים.
בין השמות הבולטים שיופיעו לראשונה במסגרת הפסטיבל יהיו גם הזמרים רמי קלינשטיין ושמעון בוסקילה, המצטרפים לרשימה הארוכה של האמנים הרבים שיופיעו בבמות השונות הפזורות בין הסמטאות העתיקות באווירה הייחודית של צפת, בתוכם יונתן רזאל ודניאל זמירשיופיעו שניהם לחוד ואף ביחד, יצחק מאיר שיופיע עם הרכב מוסיקלי במופע חדש 'הזיץ של יצחק מאיר – משנקר עד שמר', אהרון רזאל, להקת הילדים פרחי ירושלים; הרכב הכליזמרים החדש כלייבדיק המורכב מנגנים המבצעים את מוזיקת הכלייזמרים המסורתית עם כינור, קלרינט וגיטרה חשמלית, לבושים ומאופרים שחורים מכף רגל ועד ראש ומופיעים במופע מיוחד של קול וצבע; החזנית עדי ארד, מוסה ברלין הוותיק, הכנר הבינלאומי אייל שילוח שישתף פעולה עם נגן העוד עימאד ד'לאל ואף עם הכנר ניר סרוסי במופע המפגיש שני כנרים על במה אחת, סניה קרויטר, חנן בר סלע, מירל רזניק, ישראל זוהר, MazalGirls להקת כליזמריות חדשה בהובלתה של הכנרת באה שרון, אמנים והרכבים מקומיים כמו סימפלי צפת וווליום צפת, איטה ודב זילברמן, אריק שבבו ועוד.
מסורת נוספת שתחודש השנה בפסטיבל תהיה בבימת המעיין הרדום שתיקרא 'בימת קרליבך' ובה חלקם העיקרי של המופעים יוקדשו לשיריו של הרב המנגן שלמה קרליבך. בין האמנים שיופיעו בבמה זו יהיו גם יהודה כץ, דב הנדלר, הכנר ניר סרוסי במופע 'מיתרי קרליבך', ההרכב 'אידישקייט' עם ניגוני קרליבך, אהרון רזאל, מוסא ברלין, ההרכב 'כליזמר זכרון יעקב' ואמנים נוספים.
לצד האמנים הישראליים יופיעו בפסטיבל הכליזמרים הבינלאומי בצפת גם אמנים מרחבי העולם שאף ישתתפו לאחר הפסטיבל בפרויקט כיתות האמן המוסיקליות בעיר, בתוכם מרלין שפרד – אחד הקלרניתנים המובילים בעולם בתחום המוסיקה בסגנון כליזמר מזרח אירופי שיופיע בפסטיבל יחד עם הזמרת פולינה שפרד איתה הקים את ההרכב דואו פלוס המבצע מוסיקת כליזמר, טורקית, רוסית, יוונית ורומנית ומופיע ברחבי העולם; הכנרת וויולנית קוקי סיגלשטיין החברה בהרכבי כליזמרים רבים וארגוני מוסיקה שונים ואף מרצה בסדנאות של נגינת כלי קשת לכליזמרים ברחבי העולם ואמנים נוספים.
"השילוב הייחודי המוסיקלי בפסטיבל הכליזמרים – אחד הפסטיבלים הוותיקים והחשובים בישראל – בין אמנים מרקעים שונים מסמל את פניה היפות של צפת ואת פניו של הפסטיבל המושך אליו מדי שנה עשרות אלפי מבקרים בהם חילוניים ודתיים, מבוגרים וצעירים, מבקרים מהארץ ותיירים ממדינות שונות ברחבי העולם – כל אחד מוצא בפסטיבל חיבור תרבותי-ערכי והכול-הכול בחינם לקהל הרחב, דבר שכמעט ואין לו אח ורע בישראל", אמר יו"ר פסטיבל הכליזמרים יגאל שטרית שהוסיף כי החגיגה לא נגמרת במופעים מוסיקליים בלבד: בנוסף למופעים הרבים יתקיימו בימי הפסטיבל בעיר שלל אירועים מיוחדים וביניהם בימת 'כליזמרים לילדים' בכניסה חופשית לקהל הרחב, סיורים מודרכים ברחבי העיר, מופעי נגנים ואמנים הפזורים בסמטאות ושלל אירועים באווירת מוסיקת הנשמה המיוחדת של נגני הכליזמרים.
לאחר הפסטיבל ייפתח בעיר גם השנה הפרויקט הבינלאומי של כיתות האמן ומופעי התלמידים מכל העולם (21-25.8), בהנחייתם של גדולי נגני מוסיקת הנשמה היהודית ומרצים בעלי שם מרחבי העולם עם אמנים מיוחדים מהארץ ומהעולם. כיתות האמן יתקיימו במכללה האקדמית צפת כאשר הקהל הרחב מוזמן לצפות בשיעורים ובחזרות לאורך היום. כמדי שנה במהלך ימי הפרויקט הבינלאומי יתקיימו בצפת גם מופעים מוסיקאליים גדולים ומיוחדים לקהל הרחב בכניסה חופשית.

מקום הארוע: צפת

תאריך: 15/08/2016 - 17/08/2016

טלפון: 04-6974403

>  לאתר האירוע

אירועים נוספים שיכולים לעניין אותך