הקרם לה-לה סלאם, אירוע סלאם פואטרי מיוחד עם מיטב המשוררים

ב-28.7 ייערך במועדון בסקולה בת"א אירוע מיוחד של שירה מדוברת מבית תיאטרון האינקובטור ופואטרי סלאם - "הקרם דה-לה סלאם". חמישה מהמשוררים הבולטים לשנת 2014 יעלו זה אחר זה על הבמה ויציגו קטעי ספוקן וורד, שירה מדוברת, נבואות זעם ומונולוגים מנבכי מוחם הפואטי.
הערב נולד מתוך מחשבה שיש לתת מקום למשוררים הותיקים להמשיך להעמיק ולחקור את הז'אנר וליצור פניני ספוקן וורד ארצישראליים חדשים, ובמה שתאפשר להם לדחוק את גבולות הז'אנר או לחלוק שוב קלאסיקות מדוברות.
אריק אבר, ממייסדי פואטרי סלאם בישראל ומשורר בעצמו, ינחה את הערב ומפיק את האירוע כולו. המשוררים שישתתפו הם: בן סגרסקי, לילך שדה, נועם לביא, טל כהן ועופר פינקל. לצד הופעות המשוררים, יהיה מופע חימום (יונתן בלומנפלד) ועל הבמה יופיעו נגנים שישמיעו מוסיקה מקורית (קובי בן עזרא, אמיתי פיין וטל אבני). ב"הקרם דה-לה סלאם" ייהנה הקהל גם מתצוגות אחדות של אקרובטים לאור העובדה שהאירוע מתקיים במועדון הבסקולה, מועדון הופעות חדש בעיר שמיועד לקרקס.
פואטרי סלאם הוא פורמט בינ"ל של תחרות קטעי שירה מדוברת, שהופיע לראשונה בשיקאגו ב-1984 באירוע שארגן המשורר מארק סמית' אשר לו מיוחסת המצאת הפורמט. בתחרות מופיעים כמה משוררים המקריאים שירה מודרנית בעלת מאפיינים דיבוריים שמזכירים היפ-הופ וראפ. לפני תחילת המופעים נבחרים חמישה שופטים שהם אקראיים ובלתי משוחדים, המנקדים כל קטע על סקאלה שבין 1 ל-10.
פואטרי סלאם בישראל. הפרוייקט "פואטרי סלאם ישראל" הופיע לראשונה על במת תיאטרון האינקובטור בירושלים בינואר 2012 ומשם התפשט לערים נוספות. תיאטרון האינקובטור מעודד ותומך בפרוייקט ובשירה צעירה. מספר המשוררים באירועים הולך וגדל וחלקם אף הוציאו ספרי שירה. המשוררים אינם אמנים מקצועיים בלבד ואפשר למצוא בהם בעלי מקצועות מגוונים. המייסדים הם עמית אולמן, נילי קופלר ואריק אבר.

מקום הארוע: מועדון בסקולה, ת"א

תאריך: 28/07/2015

אירועים נוספים שיכולים לעניין אותך