מאמרים

מאמרים, מחקרים וסקרים רלוונטיים לתחום, פרי עטם של מובילי הענף, יועצי שיווק ואנשי אקדמיה.

במידה ומחשבך אינו תומך בקריאת קבצי תמונה (PDF), אנא לחצ/י כאן להורדת תוכנה מתאימה 

מה כמות הקהל שניתן להכניס למקום מסוים? מה הגבול? מה התנאים שחייבים שיהיו במקום כדי להכניס לתוכו כמות מסוימת של אנשים?
באדיבות: רמי שמש, מהנדס ויועץ בטיחות, מנכ"ל חברת רשגד חברה להנדסה ובטיחות בע"מ
נושא רמת העומס של מבנים הוא נושא חשוב שיש להבינו לעומק לפני שמבקשים אישור מבנה. הרעיון הפשוט הוא שלכל מבנה יש את העומס שהוא מסוגל לשאת, והחוק מציין זאת.
באדיבות: רמי שמש, מהנדס ויועץ בטיחות, מנכ"ל חברת רשגד חברה להנדסה ובטיחות בע"מ
ישנם אתרים רבים בישראל בהם מתקיימים אירועים המוניים. ככל שיש לאתר ערך סנטימנטלי, רומנטי או היסטורי, כך הוא משפיע על אופי האירוע ועל האווירה ולכן הוא מבוקש יותר. מארגני אירועים רבים אשר מחפשים בנרות אתרים כאלה יוצרים אתגר רציני לצוותי ההפקה מבחינות לוגיסטיות רבות.
באדיבות: רמי שמש, מהנדס, מנכ"ל חב' רשגד חברה להנדסה, בטיחות בע"מ
במיוחד לקראת פסח נעסוק בתסמונת "אחרי החגים". במהלך אפריל יש אמנם קושי אמיתי לקיים "עסקים כרגיל", אבל כדאי לשים לב שפה ושם יש עסקים שדווקא מצליחים לקיים חודש עסקי מוצלח ורווחי, מה שאומר שאפשר להציל את אפריל. איך עושים את זה? עדי פלאוט, מנכ"ל קבוצת קומליין ויועץ עסקי, נותן טיפים.
באדיבות: ענת פרסמן, אשת יחסי ציבור ב"פרומו", חברה לניהול פרויקטים בשיווק
השכרת מחשב והשכרת מחשב נייד בפרט מצריכים בדיקה והתאמה לפי דרישות וצרכים שונים. במאמר זה ניתן כמה טיפים חשובים לפני השכרת מחשב.
באדיבות: www.night-net.net
נמצאים יום יום בנסיעות? רוצים להיות מחוברים 24-7 לאינטרנט? הנה כמה טיפים שכדאי שתקראו לפני השכרת מודם סלולארי.
באדיבות: www.night-net.net
המאמר מציע לבחון טרנדים בעולם השיווק, כאשר פייסבוק הוא אחד מהם - האם זו שיטה שבאמת מתאימה לכל עסק? והאם זה באמת משפיע על גרף המכירות? על מנת להגדיר בצורה אפקטיבית את תמהיל השיווק מומלץ לבצע פעולה שנקראת: "ניתוח חזיתות השיווק" (חזית שיווק היא זירה בה העסק נתקל בלקוח פוטנציאלי ויכול לעניין אותו). בעזרת 5 צעדים פשוטים ניתן להגיע לתמהיל שיווקי מדוייק, ולחלק את תקציב השיווק בצורה אפקטיבית.
באדיבות: עדי פלאוט, מנכ"ל ובעלים של קבוצת קומליין
הון ראשוני נקרא גם "כסף סיד" (Seed Money) – זהו הכסף שנדרש כדי לקיים את החברה למשך פרק זמן מסוים של פיתוח עד שהיא מגיעה למצב שבו היא מסוגלת לממן את עצמה, או עד שהיא מצליחה ליצור משהו בעל ערך ששווה בשבילו לעשות סבבי גיוס נוספים. מיהם אותם משקיעים שיהיו שמוכנים להיכנס להשקעה עם רמת סיכון כל כך גבוהה? במקרים רבים בעולם היזמות הטכנולוגית, הגיוס הראשוני נעשה ממשקיעים פרטיים (אנג'לים) בהשוואה לקרנות הון סיכון, תהליך ההשקעה של האנג’לים הרבה יותר קצר. לרוב ההחלטה מתקבלת אחרי פגישה או שתיים (ולפעמים זו החלטה אינטואיטיבית לגמרי). האנג’לים, שמשקיעים לרוב מכספם הפרטי, ישמחו לאקזיט מהיר עם מכפילים נמוכים יותר (מכפיל של 3-4 בתוך שנתיים יכול לספק). המאמר נותן טיפים לגיוס הון מאנג'לים.
באדיבות: בנימין אקילוב, מייסד ובעלים של Hi-Tech Global Investments
בעבר, אם הפרסומות שלך בעיתונות המודפסת היו קשורות לקמפיין שלך בדיוור ישיר - היה לך "שיווק משולב". כיום זה קצת יותר מורכב. כיום נדרשת התייחסות לנקודות מכירה, פעולות יחסי ציבור, עמודי פייסבוק, תכנים של האתר, פעולות קידום אתרים, ובמקרים מסוימים גם ליוטיוב, טוויטר, ולפרופיל בלינקד-אין.... כל זה מגדיל את מספר הערוצים שצריך לטפל בהם ולעקוב אחריהם. מישהו צריך לנהל את כל הבלגן הזה, ומה לעשות... – זה אתה!
באדיבות: רחלי נטע, מנכ"לית פרומו, חברה לניהול פרויקטים בשיווק
שותפים ממלאים כיום תפקיד משמעותי באסטרטגיות שיווק של חברות. לתעשייה זו יש 4 שחקנים עיקריים: המשווק (הפירמה או המותג), הרשת (כל אמצעי אינטרנטי), המפיץ (שותף) והצרכן (הקונה). המורכבות של השוק הרווחי הזה הולכת ומתרחבת וכוללת רמה נוספת של שחקנים, כולל סוכנויות לניהול שותפים, שותפי-על, ומוכרים צד ג'. כל ישות עסקית בתעשייה הזו מפעילה תכנית שותפים על פי דרכה ובהיקף המתאים לה, אבל נראה שהמוטו המשותף לכולם הוא: "בואו נמתח את גבולות השוק". המאמר מתאר סוגים שונים של תכניות שותפים... ובשורה התחתונה הטענה היא - תכנית שותפים היא דרך נהדרת לעשות כסף ברשת מבלי להשקיע בתשתיות, ושיטה שבה כולם מרוויחים. עבור המשווק, תכנית שותפים מאפשרת חשיפה מקסימאלית, ובדרך כלל התשלום הוא עבור תוצאות בלבד (לידים או מכירות). כאשר זה מנוהל היטב אפשר להגיע לשליטה על נתח שוק עצום. האם זה לא החלום של כל עסק?
באדיבות: ענת פרסמן – אשת יחסי ציבור ב"פרומו", חברה לניהול פרויקטים שיווקיים, מקבוצת קומליין
יכולת הסנכרון של הסמארטפון עם שרת Exchange הפכה לפרמטר העיקרי של איכות המכשיר. ככל שהוא עובד טוב יותר עם שרת הדואר הוא יעיל יותר ככלי עבודה. לכן, אם תוסיפו לכך שרת בענן שמאפשר מקסימום סנכרון, זה יהפוך את המכשיר החכם להרבה יותר חכם. לפי תחזיות, עסקים קטנים-בינוניים ימשיכו את הגל הגדול של אימוץ סמארטפונים ויעברו לעבוד יותר ויותר באמצעות מחשוב ענן (תוכנות ושרתים כשרות), ואפשר לומר ששתי המגמות משלימות זו את זו. שרת דואר ארגוני בענן (hosted) מרחיב את היכולות ש- Exchange מעניק באופן רגיל למכשיר. בענף האירועים, יתרונות הסמארטפון באים עוד יותר לכדי ביטוי, כאשר המפיק בשטח יכול לבדוק אונליין את כל האלמנטים השונים הנוגעים להפקה שנמצאים אצלו במחשב.
באדיבות: אביב אינהורן מנכ"ל RVM מערכות בע"מ
אבטחה היא לא רק שרות לקוחות עם רמת אחריות גבוהה או יחסי ציבור טובים לעסק - אבטחה היא גם גורם שמקדם מכירות! גולש שלא ירגיש בטוח לגבי קנייה באתר, יעזוב מבלי לבצע רכישה, לא יחזור לאתר וגם עלול לכתוב על זה באחת מהרשתות החברתיות. בין אם אתה עומד להקים חנות מקוונת ובין אם כבר יש לך חנות פעילה, בדוק את הנקודות הבאות:
SSL- הצפנה פרטית או שיתופית. הצפנה שיתופית זולה יותר אך מסכנת נתונים רגישים.
שמירת נתונים רגישים במערכת ניהול תוכן - חברות האשראי אוסרות על שמירה של נתוני אשראי מלאים במערכת ניהול תוכן. יחד עם זאת, פה ושם יש חברות שמבטיחות ללקוח שמירת נתונים תקנית בעוד שבפועל הנתונים נשמרים במערכת ניהול התוכן במלואם (בניגוד לתקן), ועלולים להיחשף לגורם שלישי. כדאי לבדוק והמאמר מסביר כיצד ומדוע.
באדיבות: רחלי נטע, מנכ"לית פרומו
שגרת יום עבודה עלולה להיות לוחצת ואינטנסיבית. הרצון להגיע לתוצאות ולהגיע ליעדים, לא פעם מעמיס על העובד וגורם לו לחוש שהוא נמצא במרוץ. בדיוק בשביל זה קיימות סדנאות לעובדים, סדנאות המהוות אתנחתא, עובדת על חיזוק הקשר הבינאישי וכמובן טומנות בתוכן ערך עצום לארגון.
באדיבות: סוזן בר - מנכ"ל חוויה של אירוע
פוטנציאל השיווק בפייסבוק הוא אדיר, אך בו זמנית קיים האתגר של שילוב תכנים שיווקיים במדיום שכולו חברתי – ומשתמשיו עסוקים בהתעדכנות ושיתוף חוויות עם חבריהם. פתרונות וטכנולוגיות חדשות מסייעות לעסקים לנצל את האופי החברתי של פייסבוק ולהעניק ללקוחותיהם אלבומי תמונות מהחוויה לשיתוף אוטומאטי בפייסבוק האישי.
באדיבות: איתן חפץ - מנכ"ל פיקטוגו בע"מ
אסטרטגיה ביחסי ציבור הינה תכנון מערך יעדים וצעדים של פעולות יחסי ציבור לטווח קצר וארוך המותאמות לחזון ולמטרות הלקוח. לכל לקוח נבנית אסטרטגיה המותאמת לצרכיו הייחודים. בעידן של היום, האסטרטגיה כובשת לה מקום בעל חשיבות עליונה במיומנות של יועץ יחסי ציבור.
באדיבות: יעל לוטן, מנכ"לית לוטן תדמיות
ציון יום האישה הבינלאומי זו ההזדמנות שלנו להצדיע לנשים. כן, יום אחד בשנה שבו הנשים הן המרכז. ההצלחות, האהבות, ובעיקר, יום האישה זה הזמן והמקום שלנו להגיד להן תודה. חברות רבות מבינות את הפוטנציאל הגלום בתכנון וארגון יום אישה מהנה ואפקטיבי ולפיכך משקיעות זמן ומשאבים בהפקת אירוע מכובד, על טהרת המין הנשי. לא כל אחד יכול לקלוע לטעמן הייחודי של הנשים, אז איך מתכננים הפקת אירוע ליום האישה?
באדיבות: סוזן בר - מנכ"ל חוויה של אירוע
את המונח "קידום אתרים" מכירים כבר כולם, אבל הנה נקודת מבט קצת שונה על הנושא. תארו לעצמכם שאתם הבעלים של חנות מכולת שממוקמת בלב הערבה, סוף העולם שמאלה... יפה! ועכשיו תארו לעצמכם שוב את אותה מכולת, כאשר הפעם היא ממוקמת בצומת הרחובות דיזינגוף וקינג ג'ורג', ממש צמוד לדיזינגוף סנטר, בלב תל-אביב. הבדל של שמיים וארץ. במיקום הראשון תנועת הקונים בעסק תהיה כמובן כמעט אפסית. במיקום השני בעל העסק יכול לצפות לתנועת קונים ערה ולמחזור מכירות לא רע - עניין של מיקום!
באדיבות: ענת פרסמן – אשת יחסי ציבור ב"פרומו", חברה לניהול פרוייקטים בשיווק, מקבוצת קומליין
אילו תנאים דרושים כדי להצליח ליצור גיבוש צוות עובדים אפקטיבי? כיצד ניתן ליצור גיבוש מיטבי בין אנשי הצוות ובתוך זמן קצר? - חווית AHA נותנת מענה לשאלות אלו באופן מפתיע !
באדיבות: גדעון כהן, המחבר
מקובל לחשוב שיחסי ציבור הוא שירות לעסקים גדולים. עם זאת, זו יכולה להיות התשובה הנכונה דווקא לבעל העסק הקטן או הבינוני כדי לצאת מהאלמוניות ולהגדיל את המכירות. מה לעשות כשאיש המכירות יוצר קשר עם לקוח פוטנציאלי, מציג את עצמו ולעיתים קרובות מדי מקבל תגובה שנשמעת כך: "מי? איזו חברה? מאיפה? לא שמעתי…". מצב זה גורם לאיש המכירות להשקיע מאמצים עצומים רק כדי להתגבר על המכשול הראשוני של האלמוניות. יותר מדי מאמץ מושקע רק במטרה לזכות בהסכמת הלקוח להקשיב! האמת היא שזה לא חייב להיות כל כך קשה. ניתן לעשות מעין עבודת הכנה שתאפשר פעולת המשך חלקה ויעילה יותר. זאת למעשה המטרה העיקרית של יחסי ציבור וקשרי עיתונות—הם מאפשרים בסופו של דבר לאנשי המכירות לחדור לשוק.
באדיבות: עדי פלאוט, מנכ"ל ובעלים של קבוצת קומליין
לפי תיקון לחוק מס ערך מוסף שפורסם ב-2009, הציבור נדרש להגיש דיווח חודשי מקוון (online). לרפורמה הוגדרו מספר שלבים (או פעימות), והשלב הבא נמצא כבר ממש מעבר לפינה ויחול בינואר 2011 (עם הקלות מסויימות). עד ינואר 2012 חובת דיווח מקוון תחול על כ-ו-ל-ם. מה יעשה עכשיו בעל העסק הקטן מפינת הרחוב? איך יתמודדו הירקן או המניקוריסטית? רשויות המס מותירות את בעלי העסקים לדאוג כל אחד לעצמו. המאמר נותן טיפים להערכות לקראת המצב החדש.
באדיבות: ענת פרסמן, אשת יחסי ציבור בפרומו, חברה לניהול פרוייקטים בשיווק, מקבוצת קומליין
יש עסקים שישקיעו מיליוני שקלים בהקמת מועדון לקוחות, אבל העסק הממוצע ישקיע בין כמה מאות לכמה אלפי שקלים בחודש, ואולי אפילו יגיע לעשרת אלפים עד עשרים אלף בחודש – וזה עדיין יהיה ריאלי. במידה והסכומים לעיל נראים מרתיעים, זכרו שמועדון לקוחות מנוהל היטב מניב לעסק רווחים גדולים בהרבה מההוצאות. מועדון לקוחות הוא אחד מפעולות השיווק המשתלמות והרווחיות ביותר לעסקים וחשוב להשקיע בו. ככל שזה קשור לעלויות, המוטו שלי בניהול השיווק הוא "עלות-תועלת". אני מוצאת שהמוטו הזה ממצה ומסכם כל קונפליקט. במאמר הבא אנסה לשרטט קווים לתכנון תקציב הקמה וניהול של מועדוני לקוחות, לעסקים קטנים עד בינוניים.
באדיבות: רחלי נטע, מנכ"לית פרומו מקבוצת קומליין
מעשה בשלושה חברים שיצאו לדרך עסקית משותפת, הקימו עסק קטן והפכו לבעלים-שותפים. העסק צמח והצליח בתחומו אבל כעבור כמה שנים, שניים מהשותפים פרשו והקימו חברה מתחרה. הם החליטו להשיג יתרון תחרותי דווקא על ידי מסע השמצות כנגד העסק של חברם. פרסומים שליליים החלו להופיע פה ושם... פתאום, כאשר אנשי המכירות פנו ללקוחות פוטנציאליים הם קיבלו לעיתים קרובות תגובות שנשמעו כך: "איזו חברה? החברה שקראתי עליה ש....?" "שמעתי עליכם, אבל…" "זה נכון שאתם...?"
באדיבות: עדי פלאוט, מנכ"ל ובעלים של קבוצת קומליין
עבור עסקים רבים דצמבר מהווה את החודש החזק ביותר בשנה, בו נסגרות באופן טבעי יותר עסקאות מאשר בחודשים אחרים. שנת הכספים מגיעה לסיומה וכל מי שעובד עם תקציב מסודר מחפש עכשיו כיצד להוציא את הכספים, שעדיין לא נוצלו. אי שם בחוץ מסתובבים אנשים רבים, שרק מחפשים לקנות ולמצות את שנת התקציב. זה הזמן לתת את המאה אחוז ועוד קצת כדי לנצל את מלוא הפוטנציאל. איך עושים את זה? הנה כמה טיפים לסלילת הדרך לשבירת שיאי מכירות.
באדיבות: עדי פלאוט, מנכ"ל ובעלים של קבוצת קומליין
מארגנים אירוע המוני? אירוע חברה או מופע ענק, תחת כיפת השמיים או במקום סגור? לפני שאתם מתחילים במסע התכנונים וההכנות הכנו לכם רשימה חשובה של דברים שאתם צריכים לדעת ולקחת בחשבון לפני שאתם מתחילים בתהליך של הפקת האירוע. היכן ניתן לחסוך והיכן לא, על מה אסור לוותר, וכמה זמן צריך לתכנן.
באדיבות: רמי שמש - מהנדס בטיחות ומנכ"ל רשגד חברה להנדסה
היום, בעידן בו האתרים בנויים היטב, ידידותיים למנועי החיפוש ומעוצבים להפליא, חברות השיווק יודעות להביא את קהל המטרה שלי לאתר, שם המשחק הוא יחס ההמרה באתר, בין מבקר לבין מבצע. נראה ששני השלבים הללו בשיווק ברשת מטופלים היטב- יש בארץ אתרים עשויים היטב וחברות לבניית אתרים ברמה גבוהה, כמו גם התייחסות יותר ויותר נכונה לשיווק האתר. אבל ראינו שיש גם שלב נוסף, שלישי, שלב ביניים בין השיווק לאתר- שלב ההנעה לפעולה או call-to-action.
באדיבות: אלון זכאי, מנכ"ל A-2-Z
עבור רובנו, יש רק שני לוחות שנה: העברי והלועזי. אבל מסתבר שיש עוד הרבה מאוד חלופות לשתי האופציות המוכרות. לרגל השנה החדשה, מצאנו עוד תשובות אפשריות לשאלה הלא-נפוצה "מה השנה?".
באדיבות: "מאה הימים"
או.קיי. אז הצלחת לשכנע את החבר'ה בהנהלה שהגיע הזמן להפגין נוכחות בפייסבוק. הם הבינו סוף סוף שמול 400 מיליון משתמשים (מתוכם שלושה מיליון ישראלים) השאלה היא כבר לא "האם"? אלא "אחרי שהקמתי את העמוד, עכשיו מה?".
באדיבות: נחום דוניצה
הרעיון מאחורי יחסי ציבור הוא לייצר אייטם שיעניין את המדיה לפרסם, מבלי לגבות מכם כסף. אבל כמה באמת מעניין שהשקתם קו חדש לתחתוני ילדים ללא תפר? מאמר זה מלמד כיצד לייצר אייטם כמעט מכלום.
באדיבות: שי סואניו
הוצאת פעילויות שיווק למיקור חוץ (Outsourcing) תופסת תאוצה בשנים האחרונות. יותר חברות מוציאות יותר ויותר פעילויות שיווק לחברות חיצוניות המתמחות בכך, ואלה הרחיבו בשנים האחרונות את תחומי התמחותן על מנת לענות על הצרכים המשתנים של קהל הלקוחות.
באדיבות: אבי שוורץ, מנכ"ל ובעלים של קבוצת "שני-שניר"
אחד הטרנדים האחרונים הוא שקיפות ואמירת האמת ואפשר לקחת את זה לכל מיני כיוונים ואחד מהם יכול להיות פרסום כנה בסגנון שלמעלה. הרי אם היינו אומרים שילדים אוהבים את המותג שלנו בגלל הטעם, זה היה שקר גמור. אם יש לנו נקודת זכות, היא המחיר ובואו נגיד את האמת. לפעמים זה עובד.
באדיבות: יוני סער, בעלי חברת פרומרקט
אני אוהב לעבוד בחברה שלי. אני אוהב את האנשים, את המעסיקים, את המשרד שלי. אבל יותר מכל, אני אוהב את האירועים הבלתי נשכחים של החברה. כל אירוע מרגש ומפתיע, ממש כך! זה לא סתם אירוע חברה, זהו אירוע חברה יוקרתי, כזה שמתקיים באולם אלגנטי, בעל מנות גורמה, כינורות ברקע וריקודים סלוניים. אירוע חברה יוקרתי בה אתה מגיע עם בת זוגך, מתהדר במיטב חליפותיך ומדבר עליו עם החברים במשרד או בבית שבועות וחודשים אחר כך
באדיבות: סוזן בר - מנכ"ל חוויה של אירוע
מקיימים כנס לקידום מטרה, רעיון, מכירות או סתם להגיד תודה לעובדים? מארגנים תערוכה להצגת פרי יצירתכם או אוסף פרטי? לא משנה מה הסיבה, תרצו שהאירוע שלכם יהיה מוצלח, מקצועי, וישיג את מטרתו. אירוע מוצלח בנוי ממספר מרכיבים. איך גורמים לו להיראות ולהתנהל בדיוק כמו שאתם רוצים?
באדיבות: נמרוד רידר
אם בעבר המילה קונספט באירועים, נתפסה כמשהו אליטיסטי, לא מובן או חס וחלילה, פלצני. היום כבר ברור
שעל מנת ליצור אירוע חברה מהנה ובעל משמעות, צריך להתחיל ולחשוב יצירתי.
באדיבות: סוזן בר - מנכ"ל חוויה של אירוע
ניפוח ומשיכת סוכר - אומנות קדומה וייחודית שפותחה עבור חצרות האצולה באירופה.
באדיבות: ליאורה קוטנר, מנכ"ל "סוכריה"
כשבעל עסק עובד שעות ארוכות ומגיע לתקרה האישית שלו, הוא מבין שהגיע לצומת - לשלב שבו הוא צריך להחליט אם להתרחב או להישאר במתכונת מוכרת ומצומצמת של היקף עבודה. האם לבסס את כל העסק על עבודתו של אדם אחד או על עבודת צוות קבוע ומצומצם מאוד שכבר הוכיח את עצמו או לחילופין, האם לעשות קפיצת מדרגה, להרחיב את היקף העבודה ולגייס עובדים נוספים.
באדיבות: עדי פלאוט, מנכ"ל ובעלים של קבוצת קומליין
כיצד ניתן להשתמש בגוגל לקידום האתר והחברה שלך? איך בונים נכון אתר? כיצד בוחרים אילו מילים נרצה לקדם? וכיצד עושים את הקידום הזה בפועל?
באדיבות: פרומו – ניהול פרויקטים בשיווק מקבוצת קומליין
כל בעל עסק קטן עד בינוני מכיר את הלבטים שקשורים בתקציב השיווק. הוצאה רודפת הוצאה ואילו העסק רק היה מרוויח מעל סכום מסוים אפשר היה להשקיע גם בשיווק. אבל מנגד, ידוע ששיווק קודם למכירה, וכדי למכור צריך לבצע קידום מכירות, לאתר קהל יעד ולהביא את המוצר או השירות לתודעתו. מסקנה - כדי לצמוח ולהגדיל רווחיות צריך להשקיע בשיווק, אבל... אילו רק היה.... מה לעשות?
באדיבות: עדי פלאוט, מנכ"ל ובעלים של קבוצת קומליין
מהן השאלות שסוגרות עסקאות באירועים? כיצד תבלטו על פני המתחרים?
באדיבות: אופיר נחום -המרכז לייעוץ והרצאות העשרה
סקרים הם הדרך הפשוטה לדעת מה אנשים רוצים, או מה הם מוכנים לקבל, או למה הם יאמינו. יכול להיות שאתה נמצא קרוב מאוד לקמפיין הנכון ואפילו לא יודע על זה. זה יהיה כמעט כמו לקדוח במעמקי האדמה במרחק חצי מטר מבאר נפט ולמצוא שם חלל ריק, כאשר היית יכול להשיג באר נפט בשווי מיליונים.
באדיבות: ענת פרסמן - אשת יחסי ציבור ב"פרומו", חברה לניהול פרויקטים בשיווק, מקבוצת קומליין
קידום מכירות בעידן המודרני הינו כלי משמעותי במינוף המותג בין שלל המותגים המתחרים. דיילים משתלבים במערך זה ואחראים למעשה לתפעולו בשטח. צוותים נשלחים לאזורים השונים ונפגשים עם הלקוחות הלכה למעשה. מפגש זה יוצר ומעודד מכירה ומרחיב את ההכרות עימו. בתהליך בניית מערך קידום מכירות חשוב להיות ערים לחלקו התפעולי ובפרט לכוח האדם -הדיילים המפעילים אותו.
באדיבות: מיכל אדרי, מנכ"ל אימפקט דיילות
רק כאשר העובד מבין את המטרות והיעדים של העסק, האצלת הסמכויות תהיה האופטימלית ביותר. כיצד יש להנחות את העובדים שלנו כדי שלא יהיו שכפולים של המנהל אלא ישתמשו בהצלת הסמכות שלו.
באדיבות: ד"ר שמואל א. צרפתי, מנכ"ל PROFIT GROUP
מיקור חוץ הפך זה מכבר לאחד מסממני שיטות הניהול החדשניות ומגמת השימוש בו הולכת וגוברת. כתוצאה מהמשבר הכלכלי, חסכון והתייעלות מנחים את רוב הארגונים במשק. משבר כזה מהווה גם הזדמנות לבחון מחדש את רמת התפעול והניהול בעסק ולשדרג את המקצועיות בו. פנייה למיקור חוץ מאפשרת לארגון להתמקד בליבת העסק ולצבור יתרון בשוק תחרותי ,תוך התמקצעות למול חסכון בשאר התחומים הפעילים.
באדיבות: הלית אוליאמפרל ומיכל כהן - מנכל"יות משותפות ALL IN 1
קוסם לאירועים הוא אטרקציה מאוד מהנה ומאוד יעילה, כאשר רוצים לגרום לילדים להיות מרוכזים במשהו לאורך פרק זמן מסוים, אך לא כל קוסם יכול לעשות את העבודה כמו שצריך. כיצד לבחור קוסם אם כן שיעשה את העבודה בצורה הטובה ביותר?
באדיבות: קיץ ייצוג אמנים והפקת אירועים
חברות כוח האדם נותנות מענה בתחום האנושי הכולל ומציעות שירותים נרחבים במגוון רחב של תפקידים. בתחום כוח האדם ישנן חברות נישה שעיקר תפקידן הוא במיקוד וספציפיקציה. חברות דיילות משמשות כחברת נישה במתן שרותי כוח אדם ומתמקדות בתחום הדיילות באירועים עסקיים, תערוכות, הפקות, כנסים ואירועי חברה.
באדיבות: מיכל אדרי, מנכ"ל אימפקט דיילות
מחקרים רבים מוכיחים כי קיים מתאם גבוה בין התנהגות שגרתית בחיי היום יום לבין התנהגויות במשחקים ומשימות קבוצתיות! לכל קבוצה סט התנהגויות מיוחד לה, למשתתפי הצוות מקום בקבוצה – מנהיג כריזמטי, ליצן הצוות, היצירתי, הספורטאי, האוטסיידר וזה שתמיד אוהב להיות במרכז העניינים. אם נדע במה הנשיא שיחק בילדותו, נבין איזה מנהיג הוא יהיה. אם נמנע מחולדות להשתעשע, הן ימותו. ואם לא נתקוטט מספיק, המוח שלנו לא יתפתח. ד"ר סטיוארט בראון מתריע: המשחקים החדשים, השמרניים, העדינים והממותגים, מסרסים אותנו -בחברת על חבלים ממודיעין פיתחו סט תרגילים ייחודי המאפשר למשתתפים חזרה לטבע, פעילויות מגרות מחשבה מקורית, יצירתיות, פעילויות פיסיות כגון: סנפלינג, טיפוס הרים, אומגות מאתגרות, גשרי חבלים, פעילויות התורמות לגיבוש צוות, לצד סדנאות בפיתוח הפוטנציאל האישי כגון ניהול משאבים גיבוש ואתגרים.
באדיבות: גבי פרידמן, מנכ"ל שותף ב"על חבלים"
כאשר המשק במשבר והלחץ בעבודה גובר, זה הזמן לצאת לשטח לסדנה שתפיג את המתח אז...
מתי גלשת לאחרונה באומגה בשטח?
גשר ענק מחבלים הצלחת לעבור?
המנהלים שלך יוכלו לבנות סולמות מחבלים?
ואם לא תנסו, איך תדעו?
באדיבות: גבי פרידמן, מנכ"ל שותף ב"על חבלים"
היום, בעידן בו האתרים בנויים היטב, ידידותיים למנועי החיפוש ומעוצבים להפליא, חברות השיווק יודעות להביא את קהל המטרה שלי לאתר, שם המשחק הוא יחס ההמרה באתר, בין מבקר לבין מבצע.
באדיבות: אלון זכאי, A-2-Z
ארגונים רבים משקיעים לאחרונה כסף רב במיתוג מחדש. זהו תהליך של מתיחת פנים הכולל שינויים קוסמטיים במוצר המוצע על ידם, אשר אליהם נלווים לעיתים שינויים בלוגו של הארגון ובעזרי קידום המכירות הנושאים את אותו לוגו. אלו הם עזרים כמו נייר מכתבים, מעטפות, שלטי הכוונה ואתר האינטרנט. המכנה המשותף לכל השינויים האלו הוא הרצון להציג מראה חדשני, ואם ניתן צעיר, לארגון ותיק.
באדיבות: ישראל ציגלמן
ישנם עסקים רבים המבוססים על ריבוי שותפים. בכל אחד מהמקרים הללו, אחת הבעיות העיקריות בעסק היא ריבוי השותפים וכיצד לגרום לכך שכולם ינצחו בתהליך.
באדיבות: עדי פלאוט
עידן המדיה הדיגיטלית יצרה מומחים בתחום ואיתה את הבעיה כי רוב אנשי המדיה הדיגיטאלית אינם אנשי שיווק מסורתיים היודעים לייצר מטריה שיווקית מלאה. הבעיה צפה בחברות בינוניות ומעלה אשר שילוב בין ערוצי השיווק הינו חובה עבורן לחשיפה מלאה, גם בערוצי הBtoB וגם בערוצי ה BtoC. השילוב בין ערוצי השיווק השונים יוצר סינרגיה שיווקית מלאה אל מול הצרכנים.
באדיבות: אלי סבג
חברות רבות המשתתפות בתערוכות מקצועיות, אינן יודעות כיצד להפוך את ביתן התצוגה שלהן למוצלח, כזה שימשוך קהל דווקא לביתן שלהן ולא לשכנים, ויסייע לייצר פעילות המשך של אנשי השיווק והמכירות עם סיום התערוכה.
באדיבות: אורלי ספניול
חשיבות יום כיף לעובדים היא רבה. אין יום אותו אוהבים העובדים בארגונים יותר מאשר יום כיף לעובדים, שבו על חשבון העבודה יוצאים כל העובדים שהיו מורגלים לעבוד אחד לצד השני ליום כיף שכל כולו חוויות גיבוש. עם זאת, חשוב לדאוג כי יום כיף לעובדים יהיה מתוקתק על מנת שיופק ממנו המירב. במאמר הבא תמצאו את כל הטיפים שיעזרו לכם לארגן יום כיף מוצלח לעובדים.
באדיבות: סוזן בר - הפקת אירועים עסקיים
"בשביל מה צריך מפיק אירועים על מנת לתכנן יום גיבוש לעובדים? " שאל אותי סמנכ"ל הכספים שבאתי אליו עם תוכנית ברורה, ליום הזה שכל העובדים בחברה מחכים לו.
"לפי מה שאני מכיר, ימי גיבוש לחברות מאוד קלים לתכנון לא ? "
באותו רגע הבנתי שיש עדיין עוד הרבה אנשים בתפקידי מפתח בארגון שאינם מבינים את החשיבה שמאחורי ימי גיבוש לעובדים ומאמינים שכל מה שעובד צריך על מנת להיות מרוצה, זה פשוט לא לעבוד.
באדיבות: סוזן בר - חוויה של אירוע
ניו-מדיה הפכה להיות הסיירת המובחרת של עולם הפרסום הסמוי. מערך הפרסום יעסיק במהלך השנים הבאות הרבה מאד "סוכני חרש" - "קופירייטרים במחתרת" - בודאי יותר מאשר דוגמנים ודוגמניות, פרזנטורים וידוענים.
באדיבות: רמי גבעוני קרדיט TEAM תקשורת ואמנות המדיה
מסרים שיווקיים ללקוחות ועובדים מתקבלים הכי טוב כאשר הם באים על גבי מתנה מדליקה. כיצד אפשר לבחור את המתנה שתהיה הכי מדליקה ושתתאים את עצמה למסר שלך?
באדיבות: אבי בנסון, מנכ"ל חברת מיוזיק דיזיין
אחד התקציבים שנחתכים בקלות הרבה ביותר הוא תקציב השיווק. נקודת מוצא של בעלי עסקים רבים מדי היא, שאם הם הסתדרו עד היום בלי אז הם גם ימשיכו להסתדר בלי. ברוב הפעמים - מדובר במחשבה לא נכונה. קראו והבינו מדוע.
באדיבות: עדי פלאוט, מנכ"ל ובעלים של קבוצת קומליין
האם באמת מנכ"ל חברה שעובד בצורה טובה יכול לנהל את המדינה בהתאם? האם ניהול אירועים בחיים העסקיים מקביל לניהול אירועים פוליטיים? ככל הנראה לא. לפוליטיקה חוקים משלה...
באדיבות: ד"ר שמוליק א.צרפתי, מנכ"ל פרופיט גרופ
סרט הוא כלי שיווקי רב עוצמה. אנו מביאים כאן 14 נקודות מכריעות, אותן יש להביא בחשבון בכל שלבי ההפקה ובעיקר בשלב ההחלטה והבחירה בחברת הפקה.
באדיבות: רמי גבעוני- קרדיט TEAM תקשורת ואמנות המדיה
לפרגן לעובדים, להעלות את המורל, ליצור אצלם מעורבות והרגשת שייכות, אלו רק חלק מן הדברים שכדאי לעשות כדי שהעובדים שלכם ירגישו חלק מן המערכת שלכם. בנוסף, אסור לפחד מעובדים עם "ראש גדול", לכן חשוב גם לעודד יצירתיות, ליצור גירויים למחשבה חיובית, אנרגיות טובות, מוטיבציה ועוד. כל אלו ייחשבו לפעילות פשוטה וקלה שיכולה לחולל שינוי גדול בעסק שלכם.
באדיבות: אבי רחמים - מנכ"ל ובעלים של פאזל יחסי ציבור וליווי שיווקי לתעשיית היופי והאופנה בישראל
פסח בפתח: לפני שאתם עולים על סולם לנקות או לצבוע כדאי שתקראו את הוראות הבטיחות בטיוטת התקן לסולמות כדי למנוע תאונות אפשריות.
באדיבות: מכון התקנים הישראלי
היתרונות שבשימוש בהומור בהפקות אירועים ובהפקות וידאו המיועדות להצגה באירועים ובכנסים.
באדיבות: אבישי גולדשטיין במאי ומפיק תוכן מבעלי NEXTV
בהפקת אירוע חשבו מראש אילו אירועים בלתי צפויים עלולים להתרחש והכינו את עצמכם לכל צרה שלא תבוא בעזרת חלוקת תפקידים נכונה בתוך צוות טכני מיומן ומנוסה.
באדיבות: ערן ברכה- קסם פרוייקטים
להרים הפקה תוך שבוע היא אולי משהו שבזכות האופי הישראלי אנחנו בארץ מצליחים לעשות אך אין ספק שהדבר פוגם באיכות העבודה. כיצד ניתן להילחם אם כן בתופעת הלו"ז הישראלי שמקצר כל פעם מראש את זמן העבודה על הפקה?
באדיבות: פורטל מפיק
על הבינוניות הקיימת בקרב אנשי המקצוע בתחומי ההפקה בארץ ועל חשיבות מתן הכשרה מקצועית לאנשי מקצוע בתחום התערוכות, האירועים, הקד"מ והכנסים.
באדיבות: יצחק שלו - מנכ"ל משותף בשבל ארגון תערוכות בע"מ
מחלקת המרקום שותפה,ליצירת המסרים והקו המנחה של החברה ובהמשך מנהלת את הפעילות האינטנסיבית של יצירת החומרים השיווקיים. מכתיבתם, ועד לעיצוב וההפקה שלהם,פעילות יחסי הציבור ופרסום, תערוכות, כנסים ואירועים, פעילויות מול משקיעים ואנליסטים,אתר האינטרנט של החברה, פרסומים פנימיים ועוד מגוון רב של פעילויות שמטרתן אחת: להעביר מסר אחיד, שיתבטא במכירות בסופו של יום.
באדיבות: אלי דרפיש, מנכ"ל כהן דרפיש
איך קורה שדווקא אחרי שמבצעים עסקה גדולה עלולים להיכנס למינוסים וצרות אחרות מול הבנק?
לרוב העסקים יש סל מוצרים שכולל עסקאות קטנות, בינוניות, גדולות או אפילו ענקיות. העסקאות הגדולות הן אלה שדורשות את מרבית תשומת הלב כי הן גם אלה המכניסות לעסק את סכומי הכסף הגדולים והן דורשות את מרבית ההשקעה מצד בעל העסק או איש המכירות.

באדיבות: עדי פלאוט, מנכ"ל ובעלים של קבוצת קומליין
נהוג לחשוב כי הסיבה העיקרית לירידה בהיקף הפרסום בעיתונות המודפסת היא התעצמותה של המדיה המקוונת. אך במאמר שהתפרסם בימים אלה במגזין Strategy, קובעים המחברים מתיו אגול, הארי הוקס וגרג ספרינגס, כי עליית כוחו של הפרסום "מתחת לקו" (BTL), הקרוי אצלנו בשם הכולל "קד"מ", היא סיבה משמעותית נוספת, שכן היא זו המקיזה מתקציבי פרסום שבאופן מסורתי היו מיועדים למדיה הישנה - עיתונות מודפסת, טלוויזיה ורדיו.
באדיבות: שמחה סיגן
התגובה הישירה והמיידית של כל בעל עסק בתקופות של קטסטרופות כלכליות היא לצמצם הוצאות, לפטר עובדים ולהפסיק הזרמת כספים לפעולות שאינן הכרחיות. המנהל חושב שהוא חייב לשלם לספקים על חומרי הגלם, אנרגיה ומיסוי ולעובדים משכורת עבור עבודתם. מעבר לכך, הכל מיותר וניתן לקצץ ללא רחמים. הרשו לי לחלוק על גישה זו.
באדיבות: פרופ' מיכאל אתגר
הלחנה לסרטים הינה תחום מרתק, מהנה ומספק מאין כמוהו ואולם לא פחות מכך תחום המחייב אותנו להפנמה יסודית ביותר של הויז'ואל שכן בעבודה זו נדרש המלחין לסייע לבמאי בהעצמתה של הסצנה והמסרים המועברים לצופה במהלך התרחשותה. משכך, הרי שמתקיים שיתוף פעולה בין הבמאי למלחין, כל זאת במטרה להביא את הצופה למצב הרגשי שבו הבמאי רוצה אותו, בזמן נתון בסרט
באדיבות: יואב (יויה) אסיף - מפיק מוזיקלי
נהוג לחשוב שהפקה מוזיקלית אינה אלא הכנת פלייבק הנועד ללוות את השירה ותו לא. הפקה מוזיקלית זה קודם כל מבנה נכון של שיר בו ישנה הקפדה על המאפיינים של כל חלק וחלק בשיר.
למעשה, ישנה משמעות גדולה לא רק לכל חלק בתוך השיר אלא בעיקר לקשר שמקיימים ביניהם חלקי השיר השונים והאופן שבו הם מתחברים יחדיו לכדי יצירה אחת, שבאה להעביר מסר מסוים לקהל המאזינים.
באדיבות: יואב (יויה) אסיף - מפיק מוזיקלי
התחום של הפקת ג'ינגלים וכן הלחנה והפקה מוזיקלית של מוזיקה לפרסומות מצריך יותר מכל, מיקוד. במה להתמקד ? התשובה פשוטה, במסר הפרסומי, אותו מסר אשר יביא את הצופה או המאזין להתנהגות אותה מבקשת הפרסומת לעודד...
באדיבות: יואב (יויה) אסיף - מפיק מוזיקלי
הלחנת מוזיקה לתיאטרון הינה מלאכה המקפלת בתוכה מס' אתגרים ואולם מדובר בעשייה אומנותית ממדרגה ראשונה, שיש בצידה סיפוק רב. כמו בתחום של הלחנה לסרטים גם בתחום של הלחנת מוזיקה לתיאטרון לעתים לא מסתפקים במוזיקה כאמצעי ליווי בלבד למה שמתחולל על הבמה...
באדיבות: יואב (יויה) אסיף - מפיק מוזיקלי
הלחנת מוזיקה לאתרים ומוזיקה למולטימדיה היא עסק רציני. בעידן המידע והטכנולוגיה של ימינו המחשב כבר תופס נתח רחב ביותר משגרת חיינו. התווך האינטרנטי בימים אלה, יש אומרים, מהווה מעין עולם מקביל למציאות הקיימת. מושג זה של עולם (וירטואלי) מקביל הוטבע לא בכדי שכן כיום ניתן לבצע פעולות רבות באמצעות האינטרנט, פעולות שבעבר נתאפשרו רק באמצעות קשר ישיר שבין הבריות לעולם המעשה שביומיום.
באדיבות: יואב (יויה) אסיף - מפיק מוזיקלי
בעידן הטכנולוגיה והמידע של ימינו קיימת חשיבות רבה למידת הבולטות והייחודיות של כל חברה ועסק למול המתחרים – זאת כמעט בכל שוק ושוק. בימים אלה כאשר כמעט בכל ענף וענף מתקיימת תחרות רבה ובעוד שהאינטרנט מדגים (במרחק קליק) היצף של מידע אודות מוצרים ושירותים, עולה וגובר הצורך של כל חברה (ובכלל זה גם עסקים בינוניים וקטנים) בחותמת ייחודית משלה, אשר תזוהה עמה בלבד, בקרב הציבור הרחב.
באדיבות: יואב (יויה) אסיף - מפיק מוזיקלי
החוק הידוע בסאונד והפקה מוסיקלית הוא שאין חוקים ! עם זאת אנו מאמינים שהבסיס לכל אלתור הוא קודם כל ידע. לאחר חקר מעמיק ובחינה מקרוב של יתרונות וחסרונות בטכניקות הקלטה, מיקס, מאסטרינג ואף בציוד אנאלוגי ודיגיטלי יש כמה דברים בסיסיים שלמדנו לדעת על בשרנו. לפניכם כמה טיפים בנושא סאונד, ציוד אודיו והקלטה, מיקס, מאסטרינג ועוד.
באדיבות: יואב (יויה) אסיף - מפיק מוזיקלי
חג פורים קרב ובא התחפושות כבר נמכרות בחנויות, מרגישים את פורים באוויר ואיתו הגיעו גם פניות של אזרחים בנושאים הקשורים לחג.
מומחי מכון התקנים הישראלי קיבצו כמה טיפים שיוכלו לסייע לנו לשמור על הבטיחות בחג הפורים ע"י שימוש זהיר באביזרי החג:
שימוש בצעצועים דמויי כלי נשק, פיקות, קפצונים ועוד.
באדיבות: מכון התקנים הישראלי
מרצים רבים מתחום המכירות אומרים "אנשי מכירות טובים יודעים לסגור עסקה מבלי לתת הנחה" ואני אומר "אין דבר כזה, לא להוריד מחיר". אם לקוח מתעקש וזהו התנאי שלו לרכישה עדיף שנוריד מחיר בטקטיקה שניצור מצב של WIN WIN (שני הצדדים מרוויחים), מאשר נעבד את העסקה. במאמר שלהלן יוצגו הטקטיקות להורדת המחיר.
באדיבות: דרור כהן, מנכ"ל חברת היועצים המרכז הישראלי לשיווק.
"המבט של הלקוח, הרושם הראשוני שהוא יוצר, הלבוש, סגנון הדיבור ועוד אינם אמורים להשפיע לרעה בשום אופן על תהליך המכירה". אז זהו, שההיפך הוא הנכון. בעזרת דפוסי התנהגות מסוימים ניתן להשיג מידע רב ערך ומשמעותי ולהשתמש בו בדרך הטובה כמובן, לקראת סגירת עסקה
באדיבות: אבי רחמים "פאזל" ליווי שיווקי הפקות, צילום ותקשורת
המשבר שעובר לאחרונה על חברת 'קוקה-קולה' גורם לתהייה איך גוף כל כך מאורגן, שלא חדל לטפח את תדמיתו ושתדמית זו כל כך חשובה לו מגיע למצב שכזה.
לחשוב שניתן לעבור משבר כזה בחשאי בעידן שבו אין דרך להסתיר דבר מעיני הציבור זו הנחת יסוד שלא ניתן לבנות עליה דבר.
כיצד יכלה החברה להימנע מצניחה כל כך משמעותית ?

באדיבות: מאת ארז באומן, מנהל ובעלים 'אדוונס גרופ בע"מ'
במשך 30 השנים האחרונות חל שינוי דרמטי בעולם הצרכנות. אחת התוצאות של המצב החדש: הן בעלי המותגים והן הקמעונאים נאלצים לאמץ דרכים חדשות להגיע אל הצרכן, לעניין אותו במותג ולשכנע אותו לקנות אותו
באדיבות: נחום דוניצה
אחד הכללים לגבי מוצרי פרסום הוא לנסות ולתת ללקוח הפוטנציאלי המקבל אותם ערך מוסף כלשהו שיגרום לו לשמור את המוצר ולעשות בו שימוש. ככל שהלקוח הפוטנציאלי יעשה שימוש אינטנסיבי יותר במוצר כך הוא ייחשף פעמים רבות יותר ללוגו או לסלוגן שלנו ויחשוף אליו גם אנשים נוספים בסביבתו.
באדיבות: צבי סתוי,-סתיו מוצרי פרסום .
איך קורה שדווקא אחרי שמבצעים עסקה גדולה עלולים להיכנס למינוסים וצרות אחרות מול הבנק?
באדיבות: עדי פלאוט, מנכ"ל ובעלים של קבוצת קומליין
דווקא בזמן מיתון הכי חשוב להשקיע בשיווק אינטנסיבי. זה הזמן להתמקד במכירה, ולהציג את העסק כיציב ומתחדש. כך ניתן לעשות זאת באמצעות מתקני תצוגה.
באדיבות: ריקי אלעזר, קמפוס לדפוס דיגיטלי
עמדות הקיוסק משרתות את הצרכים והאינטרסים של שלושת הגורמים המעורבים בפעילות בקניון והם: הקניון, החנויות והלקוחות.
לפניכם דוגמאות כיצד להשתמש בעמדות קיוסקים בקניונים בצורה נכונה ולקדם את מכירות המוצרים שלכם.
באדיבות: טל כדורי
רוצים לעשות אירוע גיבוש לעובדים אבל התקציב התכווץ?
שואלים את עצמכם היכן אפשר לחסוך?
לפניכם מספר פתרונות...
באדיבות: משה אלפיסי, מנהל ובעלים משכית 3
מתוך הנחה שהרעיון שלכם טוב, המודל העסקי תפור היטב והתוכנית העסקית כתובה כהלכה, כל שנותר הוא למצוא את בעל הממון המתאים ולגרום לו לנצנץ בעיניו. קל?! פשוט?! ממש לא. אפשרי – בהחלט כן!
באדיבות: ד"ר אורלב לוי-ניסנבוים
באגף הוירטואלי נרשמת לאחרונה עלייה בפעילות הייצוא של אתרים מסחריים. יותר ויותר חברות מסחריות שלהן אתר תדמיתי שוקק ומושקע בוחרות לייצר תוכן בלעדי ומקורי, בהתאמה אישית ולפי דרישה, עבור אתרים אחרים חינם אין כסף.
טוב, לא חינם לגמרי. התמורה בעד התוכן היא שני לינקים ויותר המסתתרים במילות המפתח ומפנים לאתר שממנו נלקח החומר או ללקוח שעומד מאחורי הלינק.


באדיבות: קורן דור
כתיבה שיווקית היא מרחב ענק, שרבות ההגדרות לו. במאמר זה אסקור את תפיסתי בנוגע לכתיבה שיווקית, המעוגנת בלמעלה מ-20 שנות ניסיון בתחום.

באדיבות: איילת צורי
בינינו, האם אתר האינטרנט שלכם מייצר עבורכם גם רווח? האם האתר נכלל כסעיף בסך ההכנסות החודשיות של העסק שלכם? תתפלאו לשמוע, אבל הרבה מאוד אנשים חושבים שאתר האינטרנט שלהם נועד בראש ובראשונה ואולי בכלל רק להראות נוכחות ברשת. הרבה אנשים טועים וחושבים שאת פעולת המכירה הם עדיין צריכים לבצע בכלים מסורתיים שאותם הם מכירים. בפועל, הדברים נראים אחרת. אם רק תפעלו לפי כמה כללים בסיסיים ותשדרגו את אתר האינטרנט שלכם בהתאמה, תוכלו לגלות מהר מאוד שאתר האינטרנט עובד עבורכם ואפילו מכניס לכם כסף. איך עושים את זה? ריכזנו כאן מספר טיפים ועצות שיוכלו לעזור לכם להבין על מה אנחנו מדברים.

באדיבות: אבי זנו
תקופת האביב ידועה כתקופה של חיזור, אם בטבע בין בעלי החיים ואם בין פנויים ופנויות בזירת הדייטים וגם בזירה הוירטואלית מתחילים לחזר במרץ אחרי הגולשים, במיוחד עכשיו שקולקציות חדשות נכנסות לשווקים וזה הזמן לרענן את התדמית בעיני הלקוחות הותיקים ולתפוס גם לקוחות חדשים.

באדיבות: קורן דור
במיוחד היום, כשבעלי עסקים מהדקים את החגורה ורבים מפטרים עובדים, עסקים צריכים להתייעל ולמכור כמה שיותר בלי לבזבז כסף. כל עסק צריך איש מכירות מושלם, ואם כבר יש אחד אז עוד אחד כמוהו. אופן העבודה והתשלום האופטימלי עבור בעל העסק הוא תשלום לפי ביצועים אך יש פרמטרים נוספים במשוואה.
באדיבות: עדי פלאוט
האמת היא שזה לא משנה באיזה רבעון נמצאים, תמיד יהיו חגים בפתח או איזושהי סיבה אחרת למסיבה. בשיווק תמיד צריך שתהיה סיבה לצלצל ללקוחות או לשלוח להם ברכה או מבצע או... מה זה משנה, העיקר לשמור על קשר!באדיבות: עדי פלאוט
כאשר לקוח מגיע לאתר השרות ו/או המכירה בין עם זאת חנות, תחנת מידע, מרכז שרות, אולם תצוגה, או חדר ההמתנה במשרד. שיווק המוצר או השירות יכול להתחיל מייד ובאופן אוטומאטי ע"י שימוש במתקני תצוגה.
באדיבות: טל כדורי
שאלה החוזרת על עצמה שוב ושוב בקרב בעלי עסקים: "שיווק זה טוב ויפה, אבל לפני שמשווקים עסק, איך מקימים מלכתחילה עסק שיצליח?"

הנקודות החשובים ביותר שניתן לומר על הצלחה בעסקים. אפשר לקבל או לא לקבל אותן, אך שתי נקודות אלה מבוססות על ניסיון רב שנצבר, וההמלצה היא להדפיס אותן בענק על פלקט ענק ולהציב מול שולחן העבודה.
באדיבות: עדי פלאוט
מתקני משחקים מתנפחים לילדים הינם מקור הנאה ושמחה לילדים אולם, הם טומנים בחובם רמת סיכון לא מועטה ואפשרות לפגיעה של הילדים המשתמשים בהם.

באדיבות: מכון התקנים הישראלי
בימים של מיתון, האטה, ירידה כללית במחזור העסקי מנהלים רבים "תופסים את הראש" לעיתים היסטריים משהו ומבקשים לשלוף רעיונות מהמגירה "הסודית" ולבצע כל פעילות אפשרית על מנת שניתן יהיה לשנות מצב ומציאות ולהעלות את העסק חזרה למסלול הרצוי ויש האומרים למה דווקא עכשיו? האם נכון יהיה לחשוב על פעילות בימים של לחץ וחרדה מחשבתית? האם נכון לשלוף "שפנים" ולקפוץ למים הקרים? האם נכון להיות מהיר תגובה ובעל יכולת לכבות "שריפות"?באדיבות: אבי רחמים מנכ"ל ובעלים של משרד יחסי הציבור "פאזל"
ע"פ התקנה החדשה לעבודה בגובה של משרד התמ"ת, כל העוסקים בעבודה הדורשת מהעובד להיות בגובה
העולה על 2 מטרים ובמקום בו קיימת סכנת נפילה , מחויב בחוק בהכשרה מתאימה.
הדרכה זו בנויה לקבוצה של 10 משתתפים לכל היותר (למדריך), העובדים בגובה בעבודות שונות אשר נדרש
לבצען מבמה, משטח או פיגום, סל ללא פיקוד, סולמות, גגות או במקום מוקף.
הסכנה בעבודה בגובה היא גדולה וממשית ולכן יש חשיבות רבה להדרכת העובדים בגובה.
באדיבות: כפיר שירותי הנדסה ובטיחות בע"מ
בניה וחיזוק הקשר עם הלקוח הינו מרכיב חשוב ביותר, בתהליך המכירה ובהמשך, בניהול ושימור הלקוחות לאורך זמן.
במאמר יושם דגש על טקטיקת "רצף ההסכמות" - רצף של הסכמות בין איש המכירות לבין הלקוח מקדם את תהליך המכירה בכלל ואת הלקוח לסגירה בפרט.
באדיבות: דרור כהן
הרצאות העשרה הם מסגרת נחוצה כצורת תגמול עקיפה לעובדים ומנהלים בחבורת עסקיות. כיצד למצוא מרצה מתאים ואת מי להביא זו משימה שאינה פשוטה לאור ההצע הגדול בשוק.
באדיבות: דני שביט מנכ''ל
לא צריך להיות אסטרטג גדול כדי להבין שאת המשבר הזה ננצח דרך השיווק והמכירות. עבודה שיווקית ממוקדת היא המענה הנכון לתחזיות השחורות. הדרך הישנה והטובה היא המתכונת להצלחה גם הפעם, רק שהפעם אפשר פשוט לעשות את זה דרך המקלדת.
10 עצות לעבודה נכונה ברשת.
באדיבות: רותם צחר- מנכ"ל חברת 3points תוכן ושיווק באינטרנט
אינספור פעמים נכתב ודובר על חשיבות התדמית ונדמה כי אין מה לחדש, יחד עם זאת, עדיין יש מקום לחדד את הצורך בתדמית הנכונה בעולם העסקים.
באדיבות: לימור גור
אנשי ונשות יחסי ציבור שולחים מידי יום מספר אסטרונומי של הודעות לעיתונות, אשר חלקן בעל קשר מקרי ביותר למציאות. המאמר הבא יעסוק בצורך בהסדרת מקצוע יועצי התקשורת
באדיבות: שלי היאט, עו"ד
תחום שירות הלקוחות צובר תאוצה בשנים האחרונות ונקבע כתחום המבחין בין ארגונים המספקים את אותו מוצר או שירות ללקוח. כתוצאה, ארגונים שונים מבצעים שינויים ושיפורים מתמידים בשירות הלקוחות במטרה לספק את השירות האיכותי ללקוח, בשאיפה שיגרום ללקוח להישאר בארגון ואף לשתף אחרים בחוויית השירות החיובית שחווה. כך, יתווספו לקוחות לארגון ללא כל מאמץ שיווקי נוסף מצד הארגון.
באדיבות: ענת ענתבי, מכללת Skilliks
11 טיפים להצלחה בתערוכה הבאה שלך
באדיבות: איתי ביכלר
מתקני תצוגה כאמצעי מכירה ושירות
באדיבות: טל כדרי - קסאי
ייעוץ עסקי הינו תחום שבשנים האחרונות הפך להיות מקובל ונפוץ.
יחד עם זאת 98% מבעלי העסקים הקטנים / בינוניים שפונים בבקשה לקבלת שירותי ייעוץ עסקי פונים כתוצאה ממשבר!
אם כן, מהו ייעוץ עיסקי טוב ומתי ניתן לקבל אותו ?
באדיבות: אלעד הדר- מנכ"ל "success"- ייעוץ עסקי
יחסי ציבור הם פשוט הבאת דברים טובים לידיעת הציבור, הם תהליך של בנייה של תדמית או מסר בצורה יציבה ומתוכננת ונכונה של אדם, משרד, חברה. התוצאה של יחסי ציבור טובים תהיה הסכמה ועניין במוצר, בשירות והרצון לקבלו.
באדיבות: אלעד הדר- מנכ"ל סקסס - ייעוץ עיסקי
ישנן סיבות טובות ומוצדקות לכך שאנשים מסרבים לערבב עסקים עם משפחה או חברים, כאשר הסיבה העיקרית נובעת מהשוני בהגדרת התפקידים במערכת היחסים ומחוסר היכולת להתמודד עם הסיטואציות השונות: אני חבר או מנהל, אבא או בוס, אחות או עובדת שכירה מן המניין וכו'...
כיצד ניתן למנוע בעיות אלו?
באדיבות: אלעד הדר - מנכ"ל חברת סקסס- ייעוץ עסקי
מסמך עקרונות לניהול סביבתי של הפקת אירועים והפיכתם לברי קיימא.
מסמך זה מפרט ומנתח את מחזור חיי ההפקה של אירוע רב משתתפים, תוך שימת דגש על היבטים סביבתיים בכל שלב מבין שלביו השונים.
באדיבות: ליעד אורתר - מנכ"ל ארקדה
כשאתם מקבלים לידכם את משימת קידום המכירות, אתם חייבים לוודא שאתם מכירים את כל אמצעי הקד"ם בשוק על מנת שתוכלו לבחור את המוצר המתאים ביותר עבור המוצר שלכם. הכרת כל החומרים בשוק תעזור לכם ליצור את התמהיל הטוב ביותר ואף להיות חדשנים ומקוריים.
באדיבות: ריקי אלעזר, אשת השיווק של קמפוס לדפוס דיגיטלי
יצירת יתרון תחרותי מתמשך יכולה להתבצע בעיקר בנקודות הממשק בין החברה ללקוחות. הללו מהוות הזדמנות עבור החברה להעניק ללקוח חוויה שתשמר אותו לאורך זמן. וכאן בדיוק נכנסת הטכנולוגיה לתמונה.
באדיבות: נחום דוניצה
שיווק הינו הפונקציה החשובה ביותר לשרידותו של העצמאי או העסק הקטן והסיבה היא פשוטה: ללא שיווק – אין מכירות, וללא מכירות – אין לך עסק. אז איך עושים את זה נכון ?
באדיבות: גיל פינטו-אושר - יועץ אסטרטגי, שיווקי ועסקי
אירועיים עיסקיים לאירגונים וחברות המבקשים ליצור עוררות והעברת מסרים באירוע
באדיבות: סימה נח-אירוע בריבוע
מיתוג המוצר באמצעות עיצוב תערוכות הוא תהליך ארוך ויקר שדורש השקעה רבה מחברות פרסום, קד"ם ואנשי מקצוע רבים. יש לשים לב לפרטים רבים בתהליך זה העברת המסר הנכון והגרפיקה שתתאים לו, והפקתו על מוצר התצוגה המתאים. ואולם, הדיוק בגימורים של התוצרים הסופיים היא החלק החשוב מכל שיכול לבנות את התערוכה, או להרוס אותה.
באדיבות: ריקי אלעזר, אשת השיווק של קמפוס לדפוס דיגיטלי
ידוע לכל שנקודת הפתיחה לכל התנהלות בינאישית, בין אם היא עסקית ובין אם היא חברתית, זו התקשורת. אבל הרבה לפני שאנו בוחרים את הספק הנכון, ומגיעים איתו למצב של תקשורת כלשהיא, חשוב שיהיה בידינו הידע המלמד איך לבחור את אותו ספק אידיאלי!
באדיבות: קרין ויצמן מנהלת שיווק ומכירות
HAPPY HOUR הינו מפגש בלתי פורמאלי בין עובדי החברה המאפשר גיבוש, העברת אינפורמציה, ציון ימי הולדת וציוני דרך בחברה. המפגש שאורכו לרוב כשעה וחצי - שעתיים מהווה סיום באווירה נינוחה לשבוע עמוס.
במאמר רעיונות לשילוב בין תכנים ואווירה ב - HAPPY HOUR . כינוס חברה, ימי גיבוש קצרים או כל אירוע אחר במשרד.

באדיבות: אתר פארטי בג www.partybag.co.il
כאשר עומדים להיכנס אל עולם השיווק באינטרנט, חשוב מאוד להכיר ולהבין את העקרונות הבסיסיים של המודלים השונים. המאמר שלפניכם מציג סקירה של המודלים השונים ומשמעותם.
באדיבות: עומר קפלן
הפחד הגדול ביותר של מארגן אירוע הוא הכישלון. כבני אדם אנו מונעים על ידי הפחד מכישלון והפחד הזה במקרה הטוב מניע אותנו להצלחה, על המקרה הרע לא צריך לדון...
אם כך, איך אפשר לתכנן מראש אירוע מוצלח? איך ניתן לדעת בוודאות שכולם יגיעו, שהמקום יתפקד, ושלא ייפול למישהו המסך על הראש תוך כדי נאום?
באדיבות: ZOA בית ציוני אמריקה המחודש.
אם תמונה אחת שווה אלף מילים, כמה שוות 25 תמונות בשנייה בסרט שאורכו 5 דקות ?

במקרה שמדובר בסרט תדמית, הסכום שווה יותר מסך חלקיו. לסרטי תדמית השפעה אדירה במהלכים שיווקים, והם יכולים להוות כלי אפקטיבי בחיפוש אחר משקיעים, בפנייה לסגמנטים חדשים ובמיצוב העסק באופן כללי בשוק המטרה.
באדיבות: עמית גליטמן- אופוס הפקות בע"מ 2008
"סמול טוק" וזאת יודעים אנשי עסקים, היא דרך טובה להפגנת כישורים באמנות השיחה המקדימה. מצד שני, שימוש לא נכון עלול גם להביך ולסיים באחת קשרים שניסיתם לפתח ולקדם.
כל אחד יכול לפתח מיומנות עסקית חשובה זו של ניהול שיחת "סמול טוק". לשם כך כדאי ורצוי ללמוד איך עושים זאת נכון.
באדיבות: ציפי גלזר
רבים מאיתנו מוצאים את עצמם נשארים במשרד שעות נוספות כדי לסיים עבודה חשובה שלא הספקנו לבצע במהלך היום, או דוחים את העבודה ליום הבא – מה שבדרך כלל מוביל לשרשרת דחיות נוספות בביצוע משימות. היכולת של עובד לנהל את הזמן שלו ביעילות היא קריטית להצלחתו.
לפניכם 5 גזלני זמן עיקריים וטיפים כיצד להתמודד איתם.
באדיבות: אלי לזר
איתן הרשקו, יועץ אסטרטגי לתקשורת שיווקית, ממליץ לראשי הרשויות המקומיות, לבצע שינוי אסטרטגי ביחידת הדוברות בעירייה ולהקים חברה עירונית/כלכלית לתקשורת שיווקית.
לפניכם תוצאות מחקר מעמיק שביצע הרשקו במספר רשויות מוניציפאליות.
באדיבות: איתן הרשקו - יועץ אסטרטגי לתקשורת שיווקית
המילה האחרונה בעולם האירועים היא ללא ספק אירועים בטבע. האולמות הנוצצים מפנים את מקומם כעת למקומות בטבע עם עיצוב מינימליסטי והרבה ירוק.
הלוגיסטיקה בהקמת אירוע בטבע היא לא פשוטה... מובאים לפניכם מספר כללי ברזל להפקת אירוע בטבע.
באדיבות: יפעת חגי - הפקת ארועים
לפי הכלל, עסק אף פעם לא מוכר די, ותמיד עליו לשאוף ליותר. להלן 10 עצות שיווקיות לעסקים קטנים - כיצד להימנע מכישלון עסקי ולמכור יותר.
באדיבות: מנכ"ל ובעלים של חברת הייעוץ העסקי "סקסס"
בכל שנה, בהתקרב תקופת החגים עולה נושא הארוח מחדש. גם בעולם העסקים נושא הארוח חשוב, אך להבדיל – הוא חשוב תמיד, לאורך כל השנה.
ארוחות עסקים, זאת יודעים אנשי העסקים, הן אמצעי מאד חשוב לקידום ולסגירת עסקאות, ולכן כדאי לדעת כמה כללים כדי שיהיה הבטחון לעשות זאת נכון ולהפיק מהן את המירב.
באדיבות: ציפי גלזר
פרזנטציה אפקטיבית – טיפים וכלים
באדיבות: ציפי גלזר
הזכיה בקידום, במקום העבודה או בחיים בכלל, תלויה לא רק בידע ובמקצועיות שלנו, אלא גם בצורה בה הסביבה תופסת אותנו. התדמית שאנו משדרים היא הסוד. זה עלול להישמע קצת מסובך, אבל בכמה כלים פשוטים ניתן ללמוד ולשפר את התדמית. הכל בידיים שלנו.
באדיבות: ציפי גלזר
טיפים שיעזרו לכם ליצור את הרושם הראשוני הטוב ביותר על הארגון.
באדיבות: ציפי גלזר
שוקולד מאז ותמיד היה ממתק עדין שכולם אוהבים אותו וצורכים אותו בכמה נסיבות. ובכן, אילו שוקולדים נמצאים בשוק הערבי בארץ? מה הם צורכים ? מאיפה מייבאים ?
באדיבות: סלימאן פראג'
שפת הגוף משמעותית ביותר ועוצמתה על המתבונן רבה בכל סיטואציה. חשוב להיות מודעים לנושא להבין מקרוב את כל המרכיבים של "השפה" ללא מילים - ולדעת לשלוט בהבעות שלנו, שנחשפות תוך כדי שיחה ועבודה עם לקוחותינו.
באדיבות: אבי רחמים, "פאזל"
בסדר, יש לכם רעיון נפלא. ומה עכשיו? קחו 15 כללים בסיסיים שיעזרו לכם לשווק אותו ולהפוך אותו לעסק מצליח.
באדיבות: ארז חגי, ד'ה מארקר קום
10 צעדים חשובים שיעזרו למנהל השיווק למקסם את הפעילות השיווקית של החברה
באדיבות: מינה סליגמן, חברת דן אנד ברדסטריט
אז איך באמת מוספים קצת פלפל לאירוע, אשר לפחות בהגדרה הוא אירוע "פרווה" / לא מעניין?
דן קריסטל מגלה לכם את המרכיבים העיקריים שישדרגו לכם את האירוע.
באדיבות: דן קריסטל – מנחה אירועים
לקראת השנה החדשה, אילה בבצ'יק מביאה לפניכם מספר טיפים כיצד להתלבש לעסקים (ולא לנשים בלבד...).
באדיבות: אילה בבצ'יק - עיצוב תדמית
כרטיס הביקור למציאת עבודה הוא דף קורות החיים. עליו לעורר עניין אצל המעסיק הפוטנציאלי ולגרום לו לרצון לראיין אתכם. מרבית דורשי העבודה מתקשים להבין מדוע הם אינם מקבלים תגובה או התייחסות כלשהי לקורות החיים ששלחו. בימים אלה במיוחד, כאשר מעגל האבטלה גדל ועל כל משרה מוצעת ישנם עשרות ואולי אף מאות פונים, נדרשת שימת דגש מרובה על הצורה והסגנון של מסמך קורות החיים.
באדיבות: אילה בבצ'יק - עיצוב תדמית
מי לא אוהב מתנות? כולנו אוהבים יחס אישי והענקת מתנה היא דרך טובה לתת תשומת לב ותחושה נעימה.
מתנה בעסקים, נועדה לעיתים לקדם פרסום של מוצר, אך במרבית הפעמים היא דרך מקובלת להביע הוקרה ריגשית. יחד עם זאת חובה להקפיד על כך שהמתנה לא תהיה ראוותנית/ גדולה/ יקרה מידי כדי שלא תתפרש כשוחד אלא כקידום אווירה עיסקית חיובית.
באדיבות: אילה בבצ'יק - עיצוב תדמית
אנשים רבים לא מייחסים את החשיבות המתאימה לפרטים הקטנים שיוצרים את הרושם החיצוני שלהם ושל הציוד בו הם משתמשים.
בדרך כלל אין ללקוח את היכולת לבחון את הצעתך בצורה מקצועית, ולכן רשמים חיצוניים – שאינם בהכרח רלוונטיים – משפיעים באופן ניכר על החלטתו...
באדיבות: מערכת חדשות פורטל "מפיק"
כדי לדעת איך לשווק את האירוע שלך טוב יותר, אתה חייב לשאול את עצמך איך אתה מבדל אותו משאר המתחרים, הדומים לו בדיוק.
לפניכם טיפים לפרסום, יחסי ציבור ומיתוג נכון של האירוע שלכם.
באדיבות: ארנה שומן - פרוייקטים בשיווק
טרנד חדש סוחף את עולם הארגונים: ה"לא-כנס". אין סדר יום, אין רשימת מרצים ואין קוד לבוש. ג'ם סשן עסקי.
באדיבות: ירון פשר
בארגון המכבד את עצמו, קיימת מחלקה מיוחדת ל"שרות לקוחות". כולם מבטיחים: "אצלנו תקבל את השרות הטוב ביותר", אך האם בפועל ההבטחה מתקיימת? לא תמיד.
הבידול העיקרי בין נותני השירות הוא באישיות העומדת מאחורי המוצר או הידע המוצעים. אישיות האחראית על מתן השרות ומיוצגת על ידי התדמית. אפשר וכדאי לטפח וללטש תדמית זו כדי שתהיה אפקטיבית במילוי משימת מתן השרות.
באדיבות: אילה בבצ'יק - עיצוב תדמית
דפוסי ההתנהגות בפגישות העיסקיות, אינם זהים בכל המדינות, נעמי טל יועצת ומאמנת לשיפור התקשורת העסקית והפרזנטציה מציגה דפוסים בינלאומיים להצגת כרטיס הביקור .
באדיבות: נעמי טל
כאשר אתה מנהל – אתה מוביל דרך, והעוצמה האישית שלך באה לידי ביטוי בכל רגע נתון ביום העבודה שלך עם הכפיפים שלך כמו גם מול הממונים שלך . נכון שסביר להניח כי קיימת אצלך מודעות לכך שמעשיך והישגך נמדדים שעה אחר שעה ויום אחר יום אולם יחד עם זאת לעיתים אנו שוכחים לרגע כי צופה עלינו "עין" בוחנת שדואגת לעקוב מקרוב אחר הפעילות ולא פחות חשוב על ההתנהגות שלנו עם הסביבה. . .
באדיבות: אבי רחמים
השיווק בגני האירועים עובר תהליך מעניין שלא היה קיים בעבר והחל לתפוס תאוצה.
השיווק ובהתאמה לכך, המכירות החלו בשנה האחרונה ויחלו יותר בשנים הקרובות להיות תלויים יותר ויותר במשתנה אחד ועיקרי: האינטרנט. כיום, גן אירועים שמכבד את עצמו בדומה, לכל נותן שירות אחר חייב להופיע ברשת האינטרנט.
באדיבות: דניאל בר
בכל מסעדה ו/או גן אירועים המחלקה הגדולה ביותר היא מחלקת השירות. כלומר, מס' העובדים הגדול ביותר במקום הם המלצרים, הברמנים והדיילות לעומת, הכמות למשל, של הטבחים או אנשי התחזוקה...
באדיבות: דניאל בר
עץ הטיק יציב ועומד בפני כל תנאי מזג האוויר. מדובר בעץ חזק וקשוח החל משורשיו ועד נקודתו הגבוהה ביותר. השמן הטבעי בעץ אחראי לכך שהעץ מסוגל לשמר את עצמו לאורך עשרות שנים מבלי להתקלקל, לכן עץ הטיק לא מתכווץ, לא מתנפח, לא נסדק ולא מתעקם.
באדיבות: taho outdoor furniture
כולנו עובדים שעות רבות מדי. כפופים בכיסאותינו אנחנו מבלים את רוב שעות עיסוקינו מול המחשב. לדפוס זה יש השפעות פיסיות ונפשיות מזיקות.
הפתרון: OFFICE YOGA. אפשר לעשות יוגה בכל מקום – בבית, במכון כושר, בפארק ליד הבית – אז מדוע לא במשרד?
באדיבות: עדי פנחסי, מורה ותלמיד של יוגה
באדיבות: אליה בלילה, "פג-חום אביב בע"מ" צינון אירועים
מקדמי המכירות למיניהן כמו למשל מבצעים, תווי קנייה או כרטיסי חבר למועדוני צרכנים, נועדו להוזיל את קניותיהם של משקי הבית ולהגדיל את היקפם, אך הם גם עשויים לעיתים לפגוע ביכולתו של הפרט לבקר ולשלוט על תהליכי הקניה ולקבל החלטות נכונות ושקולות. צרכנות נבונה מחייבת בחינה של כל קנייה לגופו והפעלת שיקול דעת לגבי כדאיות הרכישה של כל מוצר המוצע למכירה בכלל וכאלו שבמבצע בפרט.
באדיבות: משרד התעשייה המסחר והתעסוקה
איתן הרשקו,יועץ אסטרטגי לתקשורת שיווקית, ממליץ לראשי הרשויות המקומיות, לבצע שינוי אסטרטגי ביחידת הדוברות בעירייה ולהקים חברה עירונית/כלכלית לתקשורת שיווקית.
באדיבות: איתן הרשקו,יועץ אסטרטגי לתקשורת שיווקית
הפקת ארועים בטבע / מאת: יפעת חגי הפקת ארועים

המילה האחרונה בעולם האירועים היא ללא ספק אירועים בטבע. אתרים עתיקים, צמחיות ונוף ירוק ובראשיתי הם אלה המושכים את החוגגים יותר מכל. גני האירועים השונים נתנו מענה חלקי לדרישה הגבוהה אולם דווקא אלה, הטבעיים ביותר, נתקלו בשנה האחרונה בבעיות בקבלת אישורים להפעלתם. האולמות הנוצצים מפנים את מקומם כעת למקומות בטבע עם עיצוב מינימליסטי והרבה ירוק. הלוגיסטיקה בהקמת אירוע בטבע היא לא פשוטה, לפניכם מספר כללי ברזל להפקת ארוע בטבע.

באדיבות: יפעת חגי הפקת ארועים
מציאות חדשה של מקצוענות בשיווק הולכת ונרקמת עם הצגתה של מערכת תקנים למקצועות השיווק והמכירות. הצגתם של תקנים אלו מהווה שלב נוסף במגמת ההתמקצעות של תחומי השיווק והמכירות באירופה, זאת כהמשך טבעי להתפתחות כללי אתיקה, התאגדות והכשרה מקצועית הנהוגים זה מכבר באירופה.
באדיבות: מוטי בלאו, מנכ"ל פרוקסי מרקטינג סולושינס בע"מ
לראשונה בארץ!! מחירון שוק ממוצע של כל אותם עשרות מוצרי ושרותי מדף. החל מבמות, שלטים, דגלים וריהוט דרך מסכים, מקרנים ומחשבים ועד שעת מאבטח, דייל או שחקן.
...מהיום ניתן להעביר ללקוח הערכת מחיר ב – 10 דקות!!
באדיבות: מערכת התוכן - פורטל 'מפיק'
חברות רבות משקיעות כספים רבים בלהביא את הלקוח לחנות,
השאלה האמיתית, היא כמה הם באמת הצליחו? והאם הלקוח יצא באותה
המהירות כמו שהוא נכנס, ומתחיל לסנן את הפרסומות שלנו אוטומטית?
באדיבות: ליאור טאו - מנכ"ל חברת scent air
אתה רוצה ללמוד משהו על הלקוחות שלך. מה הם יודעים או חושבים על המוצרים או השירותים שאתה מציע? איך הם מרגישים ביחס למוצרים או לשירותים שלך ושל המתחרים? ומה הם מתכוונים לעשות בקשר לכך? במילים אחרות, אתה מעוניין ללמוד על עמדות קהל היעד שלך. איך ניתן למדוד עמדות? שיטה פשוטה, אחת מני רבות, הנה באמצעות סולם תשובות לשאלות סגורות.
באדיבות: ליטל שמר חיים - מחקר יישומי
המציאות שלאחר המלחמה תכפה עצמה על תעשיית התערוכות, כאשר זו איננה מוכנה עדיין לשינוי. הנפילה תהיה ממקום גבוה. לרדת בבת אחת מתערוכות כלליות ( טכנולוגיה לכלל התעשיות, אריזה לכלל התעשיות, תקשורת ועוד ) לתערוכות נישה זה לא פשוט.
באדיבות: יצחק שלו- מנכ"ל ITEX שירותי תערוכות
סרט הוא כלי שיווקי רב עוצמה. האפקטיביות של סרט קצר עולה לאין שיעור על יכולת השכנוע של כל פרוספקט מודפס, מהודר וצבעוני ככל שיהיה. כמות המסרים שניתן להעביר באמצעות סרט של חמש דקות גדולה מאד, וזאת בתנאי שנשכיל, כמובן, לסקרן ולרתק את הצופה. אם עד לא מכבר כל מוסד, עסק או ארגון היה פונה, כמעט באופן אוטומטי, לבית הדפוס על מנת לקדם את ענייניו השיווקיים, הרי עתה קיימת מגמה ברורה מצד יותר ויותר עסקים ומוסדות הבוחרים להפיק סרט או מצגת משוכללת. היום גם ברור, כי אין מדובר באופנה חולפת, אלא בהחלטה מושכלת של מנהלי ארגונים ומוסדות, המבוססת על שיקולי עלות מול תועלת.
אנו מביאים כאן 14 נקודות מכריעות, אותן יש להביא בחשבון בכל שלבי ההפקה ובעיקר בשלב ההחלטה והבחירה בחברת הפקה.
באדיבות: רמי גבעוני - מנכ"ל ושותף באולפני "רואים אור", חברה להפקת סרטים בירושלים
אין מספיק אנשי מקצוע בישראל וכתוצאה מכך, יש להניח שלא נראה התקדמות משמעותית בתחום זה. ואם זה נכון, שאם לא הולכים קדימה, הולכים אחורה, הרי שגם העתיד אינו צופה לנו טובות. נדגיש רק, שמסביב לנו, במדינות שכנות, התעשייה מתפתחת בקצב כזה, שכאשר נתעורר, כבר לא נוכל להדביקם.
באדיבות: יצחק שלו- מנכ"ל ITEX שירותי תערוכות
מחקר שנעשה ע"י חברת Point of Purchase העלה כי למעלה מ- 70% מהחלטות הקניה נעשות בחנויות, מחקר ישראלי של ה"גל החדש" שהתפרסם בפורטל השיווק Allmarketing מחזק נקודה זו: לאחר תצפיות שהעלו כי 50% מבני הנוער מגיעים לקיוסקים כאשר לא החליט מראש מה הם רוצים לקנות, וכי הם מבצעים את החלטת הרכישה ללא אינטראקציה עם המוכר, ניתן להעריך כי דפוסי הקניה של מבוגרים אינם שונים בהרבה. המסקנה היא כי הלקוחות ניתנים להשפעה בנקודת המכירה, וכל מה שצריך הוא ללכוד את תשומת ליבם...
באדיבות: allmarketing - פורטל השיווק של ישראל
אין צורך להכביר מילים בחשיבות התאום והתזמון המדויק, כתנאי הכרחי להצלחת כל אירוע, הפקה או מופע.
השאלה היא, מהם גורמי השטח על פיהם יש להגיע לבחירה נכונה של מערכת קשר לאירוע, או במילים אחרות, איך לדעת מה עדיף, ומתי לבחור סלולר? מירס? או מכשיר קשר?
באדיבות: ניר שאול, מנכ"ל יהודה טל תקשורת בע"מ
כשאומרים 'סקר', חושבים בדרך כלל על מחקרי צרכנים, או על מחקרי שוק בקרב לקוחות פרטיים. אבל סקרים ומחקרים משמשים, כמובן, גם במגזר העסקי. כאשר הלקוחות אינם אנשים, אלא עסקים המיוצגים ע"י אנשים, חוקר השווקים מתמודד עם מספר אתגרים:
באדיבות: ליטל שמר חיים - מחקר יישומי
"אומנות הלוגו" היא חלק בלתי נפרד ממוצרי פרסום מודפסים וקידום מכירות.
בעולם הדפוס ישנן שיטות שונות ולכל סוג יתרונות משלו...
באדיבות: צבי סתוי – מנכ"ל סתיו מוצרי פרסום
באיזה סקר לבחור? סקרים טלפוניים – מה חשוב לוודא? מהו שאלון טוב? מחקרי איכות, מה תוכל לבדוק?
באדיבות: ד"ר מאיר מנחם-מנכ"ל מבט נוסף-יעוץ ושרותי ניהול
לקוח המבקש לייצא דוגמאות לתערוכות, תחרויות וכד' ינהג לפי הנהלים הבאים:
לצורך יצוא החוזר לישראל כלעומת שיצא והעובר בין מספר מדינות, ע"מ להימנע מתשלום המכס בכניסה לכל מדינה מומלץ להשתמש בתעודת מעבר קרנה א.ט.א: קרנה א.ט.א. - פנקס מעבר מכס לדוגמאות מסחריות.
פנקס המעבר הינו מסמך המופק ע"י איגוד לשכות המסחר בהתאם לאמנה בינ"ל....
באדיבות: אייר מייל אקספרס בע"מ
יצוא מישראל היינו תהליך המצריך תשומת לב מרובה של היצואן והמשלח ,פרטים לא נכונים בניירת היצוא עלולים לגרום למוצרים שלך לבעיות מכס בארץ , ובארץ הנמען.
ריכזנו למענך מספר עצות מועילות שבודאי יעזרו לך למצוא דרכך בסבך הנתונים כדי שהמשלוח שלך יגיע בבטחה ליעדו.
באדיבות: אייר מייל אקספרס בע"מ
הסכם סחר חופשי היינו הסכם שנחתם בין שתי מדינות או יותר להקמת אזור סחר חופשי. לישראל הסכמים לאזור סחר חופשי עם מדינות רבות. ההסכמים מעניקים ליצוא הישראלי תנאי גישה מועדפים בשווקי מדינות אלה.
ההעדפות מתבטאות בדרך כלל, בפטור ממכסים ובמשטר יבוא ליברלי. הסכמי הסחר עליהם חתומה ישראל בנויים מפרקים שונים ובהם...
באדיבות: אייר מייל אקספרס בע"מ
כמו בדברים רבים הקשורים לאינטרנט, ישנה הכוונה וישנה המציאות. ידי האנשים במרכזי התערוכות של הנובר, דיסלדורף ופרנקפורט, שאמורים לקבל את ההזמנות המקוונות, לא עמוסות בעבודה . ובהנהלות שואלים: " למה, אם זה כל כך קל ופשוט, הלקוחות אינם מרבים לנצל את השירות באינטרנט? ".
התשובה נמצאת בסקר, שנערך לאחרונה על ידי המכון הגרמני לשיווק ישיר ( DDV ).
באדיבות: יצחק שלו- מנכ"ל ITEX שירותי תערוכות
יש לך רעיון מבריק למוצר או שירות, אך קשה לך לממן הוצאות של מחקר שוק? אתה רוצה לבדוק את שביעות רצון הלקוחות, אך אינך יכול להפנות כעת משאבים למימון מחקר? אתה לא היחיד. כמוך, יזמים ובעלי עסקים בוחרים לחסוך בעלויות ולבצע בעצמם מחקר שוק. לא נתווכח אם זה הדבר הנכון לעשות, אך אם בחרת לעשות זאת, אתה מוזמן ללמוד מניסיונם של חוקרי שווקים וארגונים. כך תבדוק את השאלון שניסחת..
באדיבות: ליטל שמר חיים - מחקר יישומי
עסקים רבים משתמשים בדיוור ישיר כחלק משיטות השיווק של הארגון עם כל היתרונות והחסרונות הגלומים בשיטה. אמנם הדיוור מהווה כלי שיווקי זול אך אחוזי ההצלחה שלו נמוכים מאוד.
כדי להגדיל משמעותית את התגובות על הדיוור הנשלח, יש להיעזר בטיפים הבאים...
באדיבות: דרור כהן- המרכז הישראלי לשיווק
התחרות הגדולה בשוק המודרני גורמת לתחרות גם על ליבו של העיתונאי והעורך, המתמודד מידי יום עם עשרות עד מאות מסרים המגיעים אל שולחנו מגורמי מידע שונים. כל אותם גורמים מנסים לשכנע את העיתונאי כי הידיעה שלהם היא הידיעה החשובה והמרכזית ביותר של היום .
אז כיצד ניתן לבלוט ולהצליח בכל זאת לעניין את העיתונאים?
באדיבות: דרור כהן- המרכז הישראלי לשיווק
השקת מוצר של חברה יבואנית או חברה יצרנית חדשה מהווה את נקודת הזינוק של המוצר לשלב החדרתו לשוק ולעיתים את מיתוגו. תפקידו של אירוע ההשקה ליצור חשיפה ראשונית, מודעות והנעת גלגל המכירות. בשל חשיבות השקת המוצר והפיכתו למותג יש לפעול במקצועיות רבה ומומלץ להיעזר בחברות שעשו זאת בעבר, אך במידה והחלטתם לעשות זאת בעצמכם להלן התהליך...
באדיבות: דרור כהן- המרכז הישראלי לשיווק
עד לפני עשור, התקליטן היה מגיע למקום האירוע ומרכיב את מערכת ההגברה וגשר התאורה שלו ללא קשר עסקי לגן/אולם האירועים.
עם השנים התווספו גני אירועים ואולמות שחלקם מקורבים ליישובים ומקומות מגורים.
השינויים יצרו בעיה- צורך להגביל את עוצמת המוזיקה במקומות הנ"ל ואילו חברות מוזיקה גדולות נתנו את הפיתרון לכך ע"י התקנת מערכת קבועה בעלת עוצמה מוגבלת.
עם השנים עקב אינטרסים אסתטיים,מקצועיים ופיננסיים רוב מקומות האירועים בארץ התקינו הגברה ו/או תאורה קבועים במקום בצורה עצמאית או ע"י חברת סאונד/מוזיקה.
באדיבות: טופ אינטראקטיב- מערכות הגברה ותאורה
קונספציה טובה אשר נבדקה במשך השנים האחרונות נקראת תיאוריית "מודלי התגובות".
התיאוריה טוענת שלקוחות נמצאים במצבי רוח שונים בזמנים שונים. ניתוח מצב רוחו של הלקוח יספק לנו רמזים כיצד תבוצע הפרזנטציה. על ידי מודעות למצב רוחו של הלקוח בזמן המפגש נוכל לנתב נכון את תהליך המכירה ולחסוך טעויות.
באדיבות: salesman- האקדמיה לאומנות המכירה
נראה שהתכונה הבולטת של מרבית היזמים היא שהם טובים בעשיה יותר מאשר בתכנון.
במציאות , להיות איש עשיה הוא סימן מובהק של מצליחן. זה מה שהופך את היזמים לזן נדיר. במקום רק לרצות ולחשוב, הם קמים ווגורמים לדברים לקרות.
יחד עם זאת אנו נתקלים בבעלי עסקים קטנים רבים שנתקלים בבעיה בעשותם פעילויות שיווקיות נכונות בדרך הלא נכונה. אם רוצים לעשות את הפעילויות השיווקיות הנכונות בדרך הנכונה צריך להתחיל בתכנית שיווק. מחקרים מראים שעסקים קטנים עם תכנית שיווק השיגו שיפור גבוה בכשלושים אחוז לעומת כאלה בלי תכנית.
באדיבות: בני ישראלי, M.B.A
רק לפני כ-15 שנה התחילו לגלות בארץ את המגזרים.
הראשונים שהוגדרו כמגזר היו העולים מרוסיה, למרות שהערבים והחרדים, היו כאן לפניהם אבל אף אחד לא התייחס אליהם כאל שוק יעד, נפרד.
במקביל ומבלי שאף אחד ישים לב, התקיימה לה כאן קבוצת אוכלוסיה בעלת מכנה משותף מאוד מוגדר, בגודל של מעל לשני מיליון איש וממשיכה לגדול, בעלת פוטנציאל שיווקי רב יותר מכל מגזר אחר ואיש עוד לא התייחס אליה כאל מגזר.
באדיבות: גינגי פרידמן , מנכ"ל ADMAN
יום אחד בשנה יש לנו, היהודים, בו מותר לנו, באופן חוקי למהדרין, להתחזות למישהו אחר – ללבוש תחפושת ולעטות מסכה. אך האמת היא שאין צורך בפורים כדי ללבוש מסכות, אנו עושים זאת מדי יום, כמעט בכל מקום, כל הזמן. בכל פעם שאנו עוברים את סף ביתנו בדרכנו החוצה – אנו מעלים על עצמנו מסכה.
ההתנהגות הבלתי מילולית של האדם, בסיטואציות שונות, מגלה עליו הרבה יותר מאשר שיחתו המילולית וגם יותר מאשר הבעת הפנים הספציפית שלו – שכן במילים אנו מתמרנים ואת הבעת הפנים אנו מעמידים כדי שישרתו את האינטרסים שלנו. אבל התנהגות...זה כבר סיפור אחר....כמה הרבה אפשר ללמוד, למשל, מהתנהגותו הצרכנית של האדם הנכנס למרכול לערוך את קניותיו? ולאיזה טיפוס אתה שייך?
באדיבות: נילי רעם - יועצת לקידום אישי ומקצועי
שיווק הוא יצירת מערכת יחסים בין שני בני זוג : המוכר והקונה , בדומה למערכת יחסי אהבה בין גבר ואישה . מערכת שמתחילה משני בני זוג זרים איש לרעהו , לקוחות "קרים" , שבמערכת יחסי אהבה , הופכים לשותפים מסכימים לקיום יחסי אהבה שמובילים לברית אהבה – לנישואין .
בהקבלה , במערכת יחסים בין מוכר לקונה , כמערכת יחסי אהבה שמובילה לחוזה מכירה מתמשך שיכול להתמסד כברית נישואין .
באדיבות: בני ישראלי, מוסמך במנהל עסקים, מנהל שיווק
המידע השיווקי שלך יכול להיעלם כמו כיכר לחם שאתה מניח על המדף יותר מ 7-10 ימים והיא כבר לא טריה , עבשה מבחינת הענין שמגלים בה לקוחותיך.
כדי לשמר את המידע השיווקי שלך עליך להציג להם אותו על בסיס קבוע.
באדיבות: בני ישראלי, M.B.A, מנהל שיווק
קיימת נטייה לבלבל בין שני המושגים: "מותג" (BRAND) ו"פרסום". המותג והפרסום "מוגשים" ללקוח יחד כחלק מן המהלך השיווקי, אולם עבור בעל עסק המעוניין לשווק את מוצריו או שירותיו, חשוב להבין את ההבדלים בין שני הכלים השיווקיים הללו, ללא קשר לגודלו הנוכחי של העסק. הדוגמאות המובאות במאמר הן של מותגים גדולים מן הסיבה שאלו מוכרים לכולנו, אך חוקי השיווק תקפים בכל שוק ולכל עסק.
באדיבות: allmarketing- פורטל השיווק של ישראל
"מלחמת השיווק תהיה מלחמה של מותגים, תחרות על שליטתו של מותג. עסקים, משקיעם ולקוחות יכירו בזהות הארגונית את הנכס היקר ביותר. זוהי תפיסה מהותית. זהו חזון כיצד לפתח, לחזק, לנהל ולהגן על עסק. הדרך היחידה לשלוט בשוק היא להיות בעלי המותגים השולטים בשוק".
באדיבות: יגאל גבאי סטודיו לעיצוב גרפי - www.graphicidesign.com
תמונה אחת שווה אלף מלים. על מנת שתפיקו את המיטב מצילום האירוע, מוגשים להלן כמה טיפים חיוניים...
באדיבות: רון אוריאל - ארטרון צילום והפקה
פעמים רבות, כשמציבים בפני מנהלי שיווק של חברות ישראליות את השאלה 'מהו שוק המטרה של הארגון שלך?' נתקלים בתשובות לא ממש מספקות וזאת עוד בלשון המעטה. תופעה מוזרה זו מצביעה בבירור על כך שלמרביתן המכריע של החברות שנשאלו אין אסטרטגית שיווק המבוססת על פילוח שוק. מוטי בלאו מאפיין את השלבים לבחירה מושכלת של הלקוחות שהפירמה מעוניינת לשרת- פילוח שוק.
באדיבות: allmarketing - פורטל השיווק של ישראל
כל אחד עושה טעויות. אחד הלקוחות הגדולים של שרייבר מגזרים העובד איתם כבר 7 שנים בהצלחה רבה בשוק הרוסי והחרדי רצה לחדור ולהצליח בהגדלת נתח השוק שלו גם במגזר הערבי הישראלי שמהווה 1,300,000 נפש. יונתן שרייבר מספר מניסיונו כיצד נכשל בקמפיין בעיתונות הכתובה וגילה כי המדיה האפקטיבית ביותר במגזר הערבי היא שילוט החוצות.
באדיבות: allmarketing - פורטל השיווק של ישראל
מחקרי שוק מספקים מידע התומך בקבלת החלטות אסטרטגיות וטקטיות בתחום השיווק. באמצעותם ניתן להבין את הסביבה העסקית והשיווקית, להעריך יתרונות תחרותיים, לזהות איומים והזדמנויות, למדוד ביצועים ועמידה ביעדים, ולפתח בהתאם תוכניות פעולה בנוגע למוצר, לפרסום, לערוצי ההפצה ולתמחור.
באדיבות: ליטל שמר חיים - מחקר יישומי
קביעת גודל המדגם הנה אחת ההחלטות המהותיות בתכנון מחקר שוק, היות שגודל המדגם משפיע על מידת הדיוק של התוצאות. כדי להפיק רמת דיוק נאותה, שהולמת את מטרות המחקר, יש להתחשב, בין השאר, בקבוצות האוכלוסייה הרלוונטיות לניתוח, ובמונחים סטטיסטיים המאפיינים את רמת הדיוק.
באדיבות: ליטל שמר חיים - מחקר יישומי
כל מותג צריך לספר סיפור. איזשהו פרט מעניין ולא טריוויאלי שמקורו בתחושות הלקוחות כלפי המותג והוא שעושה את ההבדל בין קמפיין פרסומי לקמפיין פרסומי ואפקטיבי. הסיפורים הטובים מגשרים בין המותג לבין המידע, כלומר סיפורים שאנשים יכולים להאמין להם. צריך גם שכל האנשים בחברה יאמינו לסיפור...
באדיבות: allmarketing - פורטל השיווק של ישראל
אנו נמצאים בעידן שבו אנשי המקצוע הם בעלי ידע רחב ומקיף והשרותים המשווקים על ידם דומים באכותם. מה בכל זאת מבדיל בין אותם נותני שרות?
באדיבות: אילה - עיצוב תדמית
כשאין יכולת להעביר מסר בצורת מלל, צבע הוא הפתרון. כשאדם רץ בין מדפי המכולת וחולף בחופזה בין עשרות מוצרים, ליד מוצרים מסוימים הוא יעצור למרות שראה אותם ויזואלית לא יותר מ 3 מאיות השנייה.
באדיבות: DEEZEE
הכל התחיל כשהנער רצה בר מצווה לא המונית, האב נזכר בערגה בבר מצווה שחגג
בכותל המערבי והאימא שאפה להפקה מיוחדת במינה...

אז איך מתחילים ואיך מחליטים כך שכולם יהיו מרוצים? מסתבר שאפשר...
להלן נקודות מרכזיות לבר מצווה הכוללת בתוכה כמעט הכל -
יהדות, טבע, ירושלים, גן אירועים, תוכנית, משחקים והרבה התרגשות ושמחה.
באדיבות: אתר פארטי בג www.partybag.co.il
הדרך להעריך פרסומות משתנה מתחום לתחום וממותג למותג, ותלויה גם במטרות הפרסום. עם זאת, ניתן להעריך פרסומות באופן כללי באמצעות ארבעה מדדים: חשיפה, זכירה, שכנוע והשפעה. מדדים אלו רלוונטיים גם לפרסום בעיתונות. מתודולוגיות שונות של מחקרי שוק מאפשרות להעריך את ארבעת המדדים הללו.
באדיבות: ליטל שמר חיים - מחקר יישומי
יזם המתכנן מוצר חדש מקדיש מחשבה רבה לתכנון מאפייני המוצר, ומחפש תמהיל מאפיינים כזה שיבטיח שהמוצר יימכר. המפתח להערכת המוצר החדש הנו, לפיכך, הערכת כוונות הרכישה וכמות הרוכשים הפוטנציאלים של המוצר. אולם לא די בכך. כדי לתכנן תמהיל מאפיינים הולם למוצר, חשוב ללמוד כיצד הלקוח מקבל החלטה על רכישה, וכיצד הוא מעריך את האלטרנטיבות השונות שעומדות בפניו בעת הקניה.
באדיבות: ליטל שמר חיים - מחקר יישומי
מדוע לבחור תקליטן חבר א.ת.י – האיגוד המקצועי לתקליטני ישראל ?

באדיבות: גיא שיר
מחקרי השוק הנם חלק אינטגראלי בתהליך התכנון האסטרטגי של החברה. ולמרות זאת, קיימות התנגדויות שונות של מנהלים ומקבלי החלטות לביצועם. מבין כל סוגי ההתנגדויות, ניתן להכתיר את שלושת טיעונים (או תירוצים...) נמופרכים ביותר, ועל כן גם כמסוכנים ביותר לתהליך קבלת ההחלטות. ליטל שמר חיים, מומחית בתחום המחקר השיווקי מפריכה אותם אחד לאחד.
מחקרי השוק הנם חלק אינטגראלי בתהליך התכנון האסטרטגי של החברה. ולמרות זאת, קיימות התנגדויות שונות של מנהלים ומקבלי החלטות לביצועם. מבין כל סוגי ההתנגדויות, ניתן להכתיר את שלושת טיעונים (או תירוצים...) נמופרכים ביותר, ועל כן גם כמסוכנים ביותר לתהליך קבלת ההחלטות. ליטל שמר חיים, מומחית בתחום המחקר השיווקי מפריכה אותם אחד לאחד.
מחקרי השוק הנם חלק אינטגראלי בתהליך התכנון האסטרטגי של החברה. ולמרות זאת, קיימות התנגדויות שונות של מנהלים ומקבלי החלטות לביצועם. מבין כל סוגי ההתנגדויות, ניתן להכתיר את שלושת טיעונים (או תירוצים...) נמופרכים ביותר, ועל כן גם כמסוכנים ביותר לתהליך קבלת ההחלטות.
באדיבות: Allmarketing-פורטל השיווק של ישראל
נסה לחשוב על העלון שלך כאמצעי לאספקת קשר טוב יותר עם לקוחות עתידיים ופוטנציאליים. העלון הפרסומי יקל עליהם לבדוק את המוצרים או השירותים ולהעריך כיצד הם, מעל כל האחרים, יכולים להתאים לצרכים שלהם. להלן מספר הצעות נוספות להפקת ברושורים מוצלחים

באדיבות: Allmarketing-פורטל השיווק של ישראל
מנכ"לים ומנהלי שיווק רבים כבר הפנימו שיש כאן מדינה בתוך מדינה. ולא ניתן להתעלם ממיליון רוסים שאינם צופים בערוץ 2, אינם קוראים ידיעות אחרונות, אינם מאזינים לרשת ב' וכן הלאה. יונתן שרייבר מספר אודות הרגלי הצריכה של המגזר הרוסי בישראל, התרבות שהוא מביא איתו, המדיה בה הוא משתמש ומספק כמה דוגמאות של חברות ישראליות אשר התאימו עצמן למאפיינים של קהל זה
באדיבות: Allmarketing-פורטל השיווק של ישראל
ג'יי קונרד לוינסון הוא המחבר של סדרת הספרים המצליחה אודות שיווק גרילה. בספרו האחרון: “Guerrilla Marketing For The New Millennium” הוא מתאר כיצד ניתן להצליח בשיווק ישיר. להלן מספר עצות אודות השיווק הישיר מתוך הספר:
באדיבות: Allmarketing-פורטל השיווק של ישראל
כל אחד מן האמצעים השיווקיים בהם משתמשים אנשי השיווק והמכירות זקוק לכותרת שתמשוך את תשומת לב הקורא כך שיעצור לרגע ויתרכז במסר שלך. כותרת טובה מושכת את תשומת הלב, הופכת את המסר לקל לקריאה והבנה, מעבירה את טיעוני המכירה העיקריים ומובילה את הלקוח לכיוון המכירה.
באדיבות: Allmarketing-פורטל השיווק של ישראל
מספר דגשים לדיוור נכון ויעיל
באדיבות: Allmarketing-פורטל השיווק של ישראל
האם ישנו כלי יעיל לבדוק כיצד הלקוחות עצמם מושפעים מה"מצב", מהם צורכיהם נכון לעתה וכיצד אנו עונים או יכולים לענות על צרכים אלה? סיקור אינטרנטי מספק מענה מיידי, פשוט וחסכוני לסוגיות אלה. יותר מכך, זהו צו השעה.

באדיבות: Allmarketing-פורטל השיווק של ישראל
בשנים האחרונות, הולכת וגוברת ההכרה בתרומתם של המוקדים הטלפונים (Call Center) לחיזוק הקשר עם לקוחות החברה.מרכיב מרכזי בהקמת מערך ה- Call Center, הוא תכנון מערכת המידע שתשמש את נציגי החברה במהלך שיחתם עם הלקוח.
מהם הדגשים האסטרטגים לשלב תכנון המערכת וכיצד נבטיח את התאמתה למשתמשים?
באדיבות: Allmarketing-פורטל השיווק של ישראל
להיות ישראלי זה כבר מזמן לא רק שייכות לאומית או אתנית. ישראלי זה אופי, וזה אוסף של תכונות וערכים שמאפיינים קבוצה יוצאת דופן של אנשים, שהתיישבו לחופי הים התיכון. כישראלים, אחד היתרונות הגדולים שלנו זה היכולת לעבוד תחת לחץ, לאלתר ו"לספק את הסחורה" על הצד הטוב ביותר, גם בלוחות זמנים קצרים. עם זאת, חייבת תמיד להישאל השאלה – האם זה בגלל שאנחנו יודעים להגיב טוב במצבי לחץ, או שמא אנחנו אלה שמייצרים את המצבים האלה, משום שרק כך אנחנו יודעים ורגילים לעבוד?
באדיבות: שרותי במה פלוס
אפשר לספור על כף יד אחת את הבודדים שלפני עשור צפו עד כמה ישפיעו הטכנולוגיה, המחשב והאינטרנט על עולם האירועים , ההפקות והקד"מ. אבל מה יתרחש בעוד עשר שנים? כמה מבכירי הענף מנסים לחזות.
באדיבות: שרותי במה פלוס
החברה הצרכנית העשירה מותירה את הקונה מבולבל מול השפע ומאלצת את החברות המסחריות להתאמץ יותר ויותר כדי להביא את הלקוח לביצוע קנייה. במלחמה השיווקית בולטת יותר מתמיד ההשקעה בנקודת המכירה.
באדיבות: שרותי במה פלוס