יש סיבה טובה למה משלבים הרכב מוזיקלי בקבלת הפנים

 נהוג לשלב הרכב מוזיקלי בקבלת הפנים. האמת היא שיש לכך כמה סיבות:

·         החוויה. המטרה שלכם היא ליצור אוירה נעימה בכל הערב, כזו שתגרום לאורחים לא לרצות ללכת. הדרך לעשות זאת היא לבנות נכון את הערב מבחינה מוזיקלית ולהפוך את האירוע לחוויה שבה יש התרחשות בלתי פוסקת. הריקודים הם אקשן, ובארוחה אנשים מרוכזים באוכל. השלב שבו יש הכי פחות התרחשות הוא בקבלת הפנים. לכן, במקום שתתנגן סתם מוזיקת רקע, נגינה של הרכב מוזיקלי שמנגן מוזיקה חיה היא דרך נפלאה לקבל את האורחים שלכם וליצור אוירה אינטימית ויוקרתית. העובדה שיש על מי להסתכל עושה ממש פלאים.

·         הגיון מוזיקלי. כשהרכב מוזיקלי מנגן הוא יוצר אווירה מסוימת. כשמתחיל האירוע והתקליטן לוקח לידו את הפיקוד, יש אוירה אחרת. בריקודים יש אוירה אחרת לגמרי ובזמן הארוחה כמובן, אווירה נוספת. המעבר בין כל חלק כזה באירוע צריך להיעשות בעדינות וברגישות כדי שיהיה מוצלח. הסעיף הזה נאמר מניסיון אישי שלי ושל קולגות מתוך מאות רבות של אירועים. אין הגיון מוזיקלי לקחת הרכב שמנגן מוזיקה קלאסית ולתת לו לנגן לפני או אחרי ריקודים – המעבר פשוט חד מדי, מפריע לאוזן ולא בריא לאירוע שלכם. מאוד תלוי כמובן מה האופי של ההרכב שלכם ומה הרפרטואר שלו ובכל זאת, החלק הטבעי והנכון לשלב את ההרכב הוא בזמן קבלת הפנים.

·         להשאיר טעם של עוד. בתחילת הדרך שלי כמפיק מוזיקלי, הרבה אנשים התעקשו לשלב את ההרכב בכל שנייה אפשרית בכדי שהאירוע יהיה תוסס ושיהיה מספיק "זמן מסך" להרכב. רציתי לשמח אותם ולעזור להם אז כמובן שהסכמתי. בפועל, התוצאה הייתה הפוכה ממה שקיווינו! בשלב מסוים באירוע אחרי שההרכב ניגן כבר יותר מ-90 דקות התחילו לגשת אלי ולבעלי השמחה אורחים וביקשו לגוון במוזיקה, לתת לתקליטן להמשיך מכאן, הציעו שההרכב ימשיך יותר מאוחר, כשלמעשה כל מה שהם מתכוונים הוא לזה שנמאס להם. הנקודה היא כזאת: אסור להרכב לעבור את נקודת ה"אל חזור" ולנגן יותר מהזמן שהאירוע דורש, הגבול שאני מציב למשל להרכבים שלי הוא 90 דקות (לא בהכרח ברציפות) נגינה באירוע. עדיף תמיד שהרכב מוזיקלי ישאיר לאורחים טעם של עוד מאשר שיימאס להם ושתיווצר אוירה לא נעימה.

יש מקרים יוצאים מן הכלל של הרכבים ואמנים שמשתלבים בחלקים אחרים של האירוע, למשל כליווי לארוחה, לפני ואחרי נאומים, בכניסה לאולם, בליווי לחופה ... הסיבה לכך היא שיש הרכבים מוזיקליים שבאופי שלהם הם יותר מופע מאשר מוזיקת רקע וכל תשומת הלב הולכת אליהם, כגון מופע זמרת, או הופעה של אומן אורח מוכר. הרכבים אחרים יכולים להתאים להיגיון המוזיקלי של הערב ולנגן לפני ואחרי ריקודים כמו למשל סקסופוניסט, חצוצרן, להקת קאברים. הכל תלוי באופי של ההרכב וברפרטואר שלו והכי חשוב לא להגזים יותר מדי עם משך ההופעה – זה עלול לעשות יותר נזק מאשר תועלת!

באדיבות: עידן דנש  - מנכ"ל PRIMA מוזיקה חיה והרכבים לאירועים 
אתר: http://www.primamusic.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך