60 שניות על ההגברה באירוע שלכם

 שימו לב כמה גורמים שונים יכולים להיות מעורבים בהגברה: מקום האירוע, חברת ההגברה החיצונית שהיא בעלת הציוד, איש ההגברה בשטח, הדי.ג'יי, ההרכב המוזיקלי. 5 גורמים שונים מעורבים באחריות על ההגברה באירוע! איך אתם אמורים לדעת מה תחום האחריות של כל אחד מהגורמים הרבים האלה?

·          היום נהוג ברוב האולמות והגנים הפועלים לפי תקן, שאלה מספקים את שירותי ההגברה במלואם וכל ספק מוזיקלי מתחבר להגברה החיצונית או ההיקפית של מקום האירוע בתיאום מראש. ודאי שמתם לב שיש סעיף מיוחד (לרוב נפרד) בחוזה שלכם עם האולם, שבו מצוין כי הגברה ותאורה ישולמו בנפרד (מ-1700 שקל עד 9000).

·         לא אתייחס עכשיו לתאורה, אבל התשלום הזה מחייב את מקום האירוע לספק הגברה מקצועית לכל המתחמים: קבלת פנים, חופה, ריקודים ומתחם האירוע המרכזי. בקבלת פנים תהיה הגברה היקפית או פיזור של רמקולים מוגברים המכסים את השטח, בחופה בד"כ יהיו לפחות 2 רמקולים משני צידיה ובריקודים יהיה סט מקצועי מלא המורכב מלפחות 4 טוֹפּים ו-2 סאבים.

·         לרוב, למערכות ההגברה האלו יתחבר הספק המוזיקלי שלכם בתיאום מראש, בין אם זה תקליטן, הרכב מוזיקלי או להקה. בדקו היטב מראש איזה גוף אחראי על כל חלק מההגברה וכן ודאו שנעשה תיאום קפדני בין הספקים שצריכים לשתף פעולה אחד עם השני.

אז על מה כן אחראי הספק המוזיקלי שלי מבחינת הגברה?

מה שמכונה "ציוד הבמה". הציוד שכל ספק צריך על מנת לספק את השירותים שלו עד ההגברה החיצונית באחריותו הבלעדית של הספק – מיקרופונים, מיקסר, מוניטורים, מגברים וכו'.

במקרה הנפוץ של די.ג'יי, הוא מגיע עם המיקסר שלו ומתחבר בקלות להגברה ההיקפית של האולם. הרכב מוזיקלי מתחבר גם כן להגברה החיצונית של האולם או למיקסר של הדי.ג'יי ומביא איתו את כל ציוד הבמה שהוא צריך. זהו הנוהל הסטנדרטי.

בחלק מהמקומות יש נהלים אחרים במקרים של הרכבים מוזיקליים ולהקות גדולות. יש מקומות שלא מרשים להרכב/להקה להתחבר להגברה שלהם ויש להקות שצרכי ההגברה שלהם שונים ממה שהאולם יכול לספק. מדובר לרוב בלהקות גדולות של מעל 6 אמנים ולא בהרכב מוזיקלי קטן. במקרים כאלה, באחריות הלהקה ליידע אתכם שאין באפשרותה להשתמש בהגברה של המקום ושעליה להביא ספק הגברה חיצוני שייתן שירותי הגברה אך ורק ללהקה. לרוב, לכל הלהקות הרציניות יש ספק כזה במחירים נוחים שאיתו הן עובדות בקביעות.

את הנושא הזה חשוב לברר לעומק ולחתום עליו מראש בצורה מסודרת כדי למנוע אי הבנות.

במשא ומתן ובמעמד הסגירה עם הספקים השונים, ודאו שכל ספק יודע מהם תחומי האחריות המדויקים שלו בנוגע להגברה.

באדיבות: עידן דנש – מנכ"ל PRIMA מוזיקה חיה והרכבים לאירועים 
אתר: http://www.primamusic.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך