אווירה, אווירה, אווירה

 הגעתם לשלב של בחירת המוזיקה באירוע!

לפני שנכנסים לעובי הקורה ולפרטים הקטנים, יש החלטה עקרונית שצריך לקחת, שללא ספק יכולה לקבוע את מידת ההצלחה של האירוע:

האם אתם רוצים באירוע שישמעו מוזיקת רקע או מוזיקה חיה?

במלים אחרות, איזו אווירה אתם רוצים ליצור?

חשבו על כך היטב.

בואו ניקח את הדוגמה של הדי.ג'יי. הוא אינו "מנגן" מוזיקה, אלא משמיע מוזיקה קיימת. הוא אינו יוצר, אלא משתמש בחומרים מוכרים. הדי.ג'יי לא ממציא רשימות מוזיקה חדשות ולרוב המוזיקה באירועים די דומה בסופו של דבר.

אז איך יכול להיות שאנשים מוכנים לשלם אלפי שקלים עבור די.ג'יי איכותי???

מכיוון שהדי.ג'יי משמיע את המוזיקה ויוצר אווירה בזמן אמת!

העובדה שמתנגנת מוזיקה חיה עושה את כל ההבדל. פתאום יש אנרגיות אחרות, אפשר להגיב לקהל בLIVE ולהתייחס לבקשות מיוחדות. האווירה שנוצרת היא אחרת לגמרי כאשר המוזיקה חיה. התקשורת בין הקהל לבין יוצר המוזיקה מעלה את רמת ההנאה והאהדה של האורחים.

הדוגמה שנתתי משווה בין תקליטן למוזיקת רקע. חשבו איזה אפקט מתקבל ואיזו אווירה תוכלו ליצור באירוע עם מוזיקה חיה שמתנגנת ע"י המוזיקאים המקצועיים ביותר עם ניסיון עשיר בהופעה מול קהל!

לא יכולתי לתאר יותר טוב את ההבדל מאשר לקוחה ותיקה שלי: "זה כמו ההבדל בין תיאטרון לסרט - זה חי וזה קורה כאן ועכשיו! אין מה להשוות בין מוזיקת רקע למוזיקה בLIVE".

בין אם תבחרו בלהקת אירועים, אומן אורח, סקסופוניסט בודד, הרכב קלאסי, ג'אז או אירי, זה לא באמת משנה. עצם הרעיון של אומן שמנגן מוזיקה חיה באירוע משדרג בקלות את האווירה באירוע בכמה וכמה רמות.

האווירה היא מה שכולנו מחפשים. האווירה היא הגורם לכך שאנשים לא רוצים ללכת הביתה וזו הסיבה שהאורחים ימשיכו לדבר על האירוע עוד זמן רב אחרי שיגמר. האווירה הקסומה יוצרת חוויה שהאדם הממוצע לא חווה כל יום. שהאירוע באמת מוצלח, יש ממש תחושה של התעלות רוח.

בפעם אחרת ניגשה אלי מישהי ואמרה "זה פשוט משהו אחר. זה תרבות!"

אל תתפשרו על האווירה באירוע שלכם!

באדיבות: עידן דנש - מנכ"ל PRIMA מוזיקה חיה והרכבים לאירועים
אתר: http://www.primamusic.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך