חווית Aha כאמצעי יעיל לגיבוש צוות אפקטיבי בזמן קצר

מנהלים מוצלחים רואים בגיבוש צוות את אחד מכלי הניהול החשובים ב"ארגז הכלים" הניהולי שלהם, כי גיבוש הצוות מבטיח יחסים אנו שיים טובים בין חברי הצוות, יכולת שיתוף פעולה מקצועי, ותיאום בין התפקודים השונים בצוות למען הצלחת המ שימות הצוותיות, המשתנים בהתאם לצורכי הארגון.

ככל כלי ניהולי, גם את גיבוש הצוות כדאי למנהלים למדוד בדרך של יחסי עלות לעומת תועלת, אך לרוב נוכחים לדעת, שבכדי לה שיג גיבוש צוות אפקטיבי, נדר שים לפחות כמה שעות (המכונים ערבי גיבוש או ימי גיבוש), אשר עלותן כרוכה במשאבי זמן וכסף לא מעטים (ימי עבודה רבים, ניתוק פיזי מסביבת העבודה ומחיר יקר). 

במהלך ימי הגיבוש מייצרים המנחים אירועים, תהליכים וחוויות צוותיות - שיוצרים עם חלוף השעות מידי פעם מין "קליק" אנו שי בין חלק מחברי הצוות. תוצאה כזו מהווה מעיין "נס" אנו שי, שבו אני "רואה" (אולי לראשונה !) את חברי לצוות בתור בן-אנוש "נטו". רגעי המפגש האנו שיים הללו יוצרים בינינו זיקה אי שית, מעבר לתפקידנו ולמעמדנו בצוות. קירבה אנו שית כזו בין חברי הצוות מוערכת בצדק כחלק מההון האנו שי של הארגון, והיא יקרה מפז לצורך ההצלחה הניהולית של כל מנהל, שכן היא מהווה אבן פינה לשלבים הבאים בתהליך גיבוש הצוות ולהצלחת מ שימותיו. כל מנהל מנוסה למד, שתהליכים כאלו צורכים זמן רב, ולכן גם יהיה מוכן לשלם עבורם במשאבים יקרים, מאחר שאין ברשותו דרך קצרה יותר ליצירת גיבוש צוות אפקטיבי. 

הבה נבחן, האם ניתן לייצר גיבוש צוות אפקטיבי בתוך זמן קצר יותר באופן משמעותי - דקות במקום שעות ? אם עלינו לעמוד במ שימה כזו, נצטרך לעשות שימוש בתהליך, שייצר בתוך דקות ספורות, ובאופן שיטתי ומוכח, קירבה אנו שית כנה ואמיתית בין כל חברי הצוות. חווית
AHA החוויה הייחודית המתרחשת בתוכנו, כאשר אנו לפתע מבינים דבר חדש לאשורו, ואז אומרים בהפתעה: "AHA !" עשויה לשמש מועמדת בולטת, שתענה למ שימה הכמעט בלתי אפשרית שהצבנו לעיל. על חוויה זו, אחרים יבחרו כיום לומר בהתרגשות ובסלנג ישראלי: "וואוו !" או "וואללה !", או פשוט יתחילו לצחוק צחוק מתגלגל של שמחה, הפתעה וגילוי... האדם המפורסם ביותר שצעק בראש חוצות, כדי לבטא את התנסותו בחוויה זו היה המדען הדגול ארכימדס, אך הוא קרא אז את קריאתו המפורסמת ביוונית: "יוריקה !" מכיוון שיתרונותיה הסגוליים של חוויה זו, הם בעלי השלכות חשובות - ואף מכריעות - על תהליכי היצירתיות והלמידה שלנו, והשפעותיה המיידיות על האדם הן: שמחה, תקווה ותחושה מובהקת של מסוגלות עצמית. 

זו הסיבה שניתן לשער, כי הרגעים המרג שים שבו אדם חווה חווית
AHA הם זמן מיטבי ליצירת חיבור וקירבה בין בני אדם (חברי הצוות), השותפים לרגעים אלו: התחושות של שמחה וסיפוק, ביחד עם תחושת המסוגלות העצמית מאפשרת יצירת קירבה אנו שית בלתי-אמצעית, אשר יוצרת אפקט מגבש בין חברי הצוות. 

נ
ותרה כעת שאלה עקרונית אחת - כיצד ניתן לייצר בפועל חווית AHA בתוך דקות ספורות ובאופן שיטתי ? - ובכן, לצורך כך פותחו בישראל, החל משנת 1997, משחקי ניצוצות, משחקי אתגר קצרים ומלהיבים, כי בזמן הקצר שלפני מציאת הפיתרון, אנו משוכנעים שהפתרון בלתי אפשרי, ואז לפתע, תוך דקות ספורות - אנו מוצאים את הפיתרון, ומתרחשת בתוכנו חווית AHA. משחקים אלו ואופן יישומם פותחו על-ידי כותב שורות אלו ומאז התנסו בהם אלפי אנ שים בעלי רקע, השכלה ומקצוע מגוונים, בגילאים שונים וביכולות קוגניטיביות ומוטוריות שונות, ואצל כולם התרחשה חווית AHA בתוך דקות ספורות. 

לפיכך, ניתן לשער באופן עקרוני, שמפג שי צוות, שבהם ייושמו משחקי ניצוצות©, יכולים ליצור גיבוש צוות אפקטיבי בתוך זמן קצר. 

מניסיונו של כותב שורות אלו, מתברר כי ההשערה מתממשת במציאות, וגיבוש צוות אפקטיבי בזמן קצר אפשרי. 

משמעות הדבר, שמנהלים ומנהלי הדרכה בארגונים יכולים למקסם את היחס בין עלות לבין תועלת של מפג שי גיבוש צוות, עבור צוותים בארגון שתחת אחריותם. מפג שים אלו מייצרים לפי הדיווחים שמתקבלים – ביחד עם גיבוש פנימי בין חברי הצוות - גם חוויה אי שית לכל עובד - ובנוסף רוכש הצוות שפה משותפת להתמודדות במצבי משבר.


הכותב הוא גדעון כהן מנכ"ל פתרונות בר אש - כלים למנהיגות עצמית מתוך: אתר READER

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך