כללים להפקת אירוע בטבע

הפקת ארועים בטבע / מאת: יפעת חגי הפקת ארועים

המילה האחרונה בעולם האירועים היא ללא ספק אירועים בטבע. אתרים עתיקים, צמחיות ונוף ירוק ובראשיתי הם אלה המושכים את החוגגים יותר מכל. גני האירועים השונים נתנו מענה חלקי לדרישה הגבוהה אולם דווקא אלה, הטבעיים ביותר, נתקלו בשנה האחרונה בבעיות בקבלת אישורים להפעלתם. האולמות הנוצצים מפנים את מקומם כעת למקומות בטבע עם עיצוב מינימליסטי והרבה ירוק. 

הלוגיסטיקה בהקמת אירוע בטבע היא לא פשוטה, לפניכם מספר כללי ברזל להפקת ארוע בטבע.

1.       לפני האירוע יש לדאוג לאישורים המתאימים, יש לפנות למשטרה לדווח להם על סוג האירוע ומספר המוזמנים. הם יפנו אתכם לגורמים הרלוונטיים: שירותי הצלה, אבטחה, מועצה וכיוצא בזה. כדאי להיעזר באדם מיומן בתחום, מהנדס בטיחות מטעם המועצה המקומית יחסוך הרבה כאב ראש והרבה כסף. 

2.       בבחירת המקום לאירוע חשוב לשים לב לגישה נוחה למשאיות ורכבי הובלה של הספקים. גישה בעייתית עלולה להוות עלייה חדה במחירי הספק.

3.       יש להכין מקומות חניה למוזמנים, ולנסות לקצר את מרחק ההליכה מהרכב לאירוע ככל האפשר.

4.        חשוב לבדוק שיש נגישות נוחה לאורחים, במיוחד אם מבוגרים מוזמנים. חשוב ששבילי הגישה יהיו מוארים ושלא יהיו בו מכשולים שיגרמו לנפילות, פציעות וכו'. כדאי וחשוב לדאוג לגישה לנכים.

5.       באם מדובר באירוע רב מוזמנים, או בשטח חניה מוגבל, כדאי וחשוב להיעזר בסדרני חניה.

6.       שירותים ניידים הם כבר מזמן לא אותם מיכלים מרתיעים שרואים בפסטיבלים. כיום ישנם שירותים ניידים ברמה גבוהה מאד, וללא צורך בחיבור לביוב.

7.       בהשכרת גנרטור יש לוודא כי מגיע איש טכני צמוד, ושהמחיר כולל דלק והובלה. יש לבדוק מהו הספק החשמל הדרוש  לפני הזמנת הגנרטור.

8.       אם מדובר במסיבה רועשת יש לבדוק שאין יישוב בסביבה שעלול להתלונן על הרעש.

9.       בהפקות טבע הכרחי למנות איש מקצוע המיומן בהקמת אירועים בטבע על מנת למנוע אי נעימויות בערב האירוע ולפתור תקלות בזמן אמת.

10.    חשוב להיות מעודכנים בתחזית מזג האוויר ולוודא כי קיים גיבוי למצב בו יורד גשם. 

11.    בעונת הקיץ יש לדאוג לצל ומאווררים. בחודשים החמים כדאי להיעזר במזגני שטח.

12.    עיצוב אירועים בטבע צריך להיות מחובר לאווירה, יש לעשות שימוש בפרחים, נרות (שימו לב לרוח), לפזר תאורה עדינה ולא פלורסנטית. בסביבה עם עצים כדאי להאיר את העצים שכן בחשיכה הם הופכים בלתי נראים.

13.     שולחנות יש לפזר באיזורים מישוריים ככל האפשר.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך