גני האירועים בעידן האינטרנטי

בס"ד                         
                

גני האירועים בעידן האינטרנטי

השיווק בגני האירועים עובר תהליך מעניין שלא היה קיים בעבר והחל לתפוס תאוצה.

השיווק ובהתאמה לכך, המכירות החלו בשנה האחרונה ויחלו יותר בשנים הקרובות להיות תלויים יותר ויותר במשתנה אחד ועיקרי: האינטרנט. כיום, גן אירועים שמכבד את עצמו בדומה, לכל נותן שירות אחר חייב להופיע ברשת האינטרנט.

האינטרנט הוא בעצם, כלי כמעט ללא גבולות שמספק מידע לגולשים ולזוגות נותן אפשרויות שלא היו קיימות לפני העידן האינטרנטי כמו לראות ולהתרשם מגן האירועים גם, בלי להגיע למקום. לעיתים, הזוגות יוכלו לקבל הצעות מחיר ודו"ח תאריכים פנויים ואף לצ'וטט עם מנהל המכירות של המקום.

האינטרנט הוא בעצם, תחום חדש בשיווק בכלל, ובענף גני האירועים בפרט. האינטרנט החל תופס חלק ניכר יותר מתוך תקציב הפרסום של גן האירועים וקמפיין פרסומי של גן אירועים מכיל בתוכו גם באנרים ברשת מעבר, לפרסום חוצות או קמפיין ברדיו. עובדת היותו תחום חדש מונעת אפשרות של הוותיקים בענף "להתחבר" אליו כך, שמנהלי השיווק החדשים "שולטים" ברשת והוותיקים ממשיכים עם שיטות המכירה והפרסום הישנות שעבדו בעבר אבל, חלקן אינן רלוונטיות. רוב המנהלים הוותיקים אינם מיודדים עם המחשב ומעדיפים לעבוד בצורה מסורבלת שכבר חלפה לה מן העולם. תופעה זו אינה ייחודית לענף האירועים אלא, למנהלים מכל התחומים שעדיין מעדיפים לעבוד עם דף ועט ונמנעים ממגע עם מקשי המקלדת והעכבר.

חברה גדולה אמרה פעם: "מי שלא שם לא קיים". האמרה פשוט הקדימה את זמנה. רשת האינטרנט מכילה היום כמעט, את כל נותני השירותים בענפים ומסוגים שונים ובכללם, כמובן, האולמות, גני האירועים, תקליטנים, צלמים, מעצבי חופות ובאמת, מי שלא שם כבר לא קיים...

זה התחיל בפרסום קטן (באנר), בבניית אתר/ מיני אתר והמשיך בקידומים במנועי החיפוש המובילים ("גוגל", "גוגל" ושוב פעם "גוגל"). והלהיט החדש היום, הוא תשלום לפי הקלקה מה שמכונהPay per click . כלומר, התשלום הוא ל"גוגל" פר כניסה לאתר. שירות אחר, הוא תשלום פר כניסה דרך אתרים אחרים שקרובים בנושא לגני אירועים.

הקידום הכדאי הוא דווקא, קידום מקצועי בתשלום ע"י חברת קידום אתרים או מקדם אתרים וזאת, כדי להיות בעמוד הראשון בחיפוש ב"גוגל" כלומר, קידום ללא תשלום (ל"גוגל") אך, עם תשלום (למקדם). קידום זה מכונה: קידום אורגני.

הנה כמה עצות לגני האירועים המתחילים "להיכנס" לרשת:

1. ראשית, התיידד עם המחשב. הכר את הפונקציות ב-Office, את האינטרנט ויכולתו. יש קורסים בתשלום למתחילים ולמתקדמים אבל, הכי כדאי זה פשוט לגשת לילדים שלכם, מה שהם יודעים...

2.בנה אתר מקצועי לגן האירועים. שלב בו תמונות יפות, קליפים, המלצות, מאמרים, מתכונים, דרכים ליצירת קשר, מפת הגעה וכו'... האתר חייב להיות גדוש בתכנים מחד, אך נעים לצפייה ולגלישה מאידך.

3. פרסם באתר אינטרנט ייחודי לענף וצרף קישור לאתר הבית. היום יש אתרים רבים שמרכזים את כל נותני השירותים בתחום האירועים. פרסום באתר "כל-בו" שגן אירועים נמצא ליד זגגים, מוסכים ומסגרים פשוט מיותר ולא ייתן שום פידבק.

4. פרסם באתר שייפנה לקהל היעד. דוגמאות: גן אירועים שעובד עם ציבור דתי או שמעוניין לעבוד עם הציבור הדתי יוכל לפנות לאתרים שמתמחים בחתונות לציבור הדתי. גן אירועים שפונה לעשירון העליון יפרסם באתרים הפונים לפלח שוק זה.

5. פעל לקידום האתר של גן האירועים בכל רשת האינטרנט. אם עפ"י הקלקה ב"גוגל" או ע"י מקדם אתרים מקצועי ו/או ע"י באנרים באתרים אחרים. אתר יפה ומושך, ללא מבקרים לא מועיל.

6. פעל לשיתוף פעולה עם אתרים נוספים. למשל: אתר של צלמים יוכל להכניס קישור לאתר של גן אירועים ולהיפך. הדבר משתלם לשני הצדדים.

7. תמיד תהיה עם "אצבע על הדופק". בדוק מה המתחרה עשה עם איזה אתר הוא עובד? האם נפתח אתר חדש? יש היום שיטות חדשות: מכרזים, שליחת לידים ועוד...

8. בדוק תמיד מה אפקטיבי. האם הלקוחות הגיעו דרך אתר זה או אחר? האם בכלל הגיעו מפרסום חוצות? בדוק כל לקוח שנכנס לעסק מהיכן הגיע. כך, תגלה את ערוצי הפרסום הרלוונטיים לעסק שלך.

9. האינטרנט הוא מדיה חדשה ותחרותית מאוד. השווה ובדוק מחירים באתרים שונים. אך, חשוב לציין מחיר של פרסום באינטרנט זול יותר ואפקטיבי יותר מפרסום במדיה הכתובה והמשודרת.

 

מאת: בר דניאל.

מנהל שיווק ומכירות- גן סיטי אירועים.

לתגובות ושאלות: db09@walla.com

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך