מידע על רהיטים עשויים מעץ טיק

מידע על רהיטים העשויים מעץ טיק

עץ הטיק הוא בעל מוניטין יוצא מן הכלל בכל הקשור  לחוזק ועמידות לאורך שנים.

עץ הטיק יציב ועומד בפני כל תנאי מזג האוויר. מדובר בעץ חזק וקשוח החל משורשיו ועד נקודתו הגבוהה ביותר. השמן הטבעי בעץ אחראי לכך שהעץ מסוגל לשמר את עצמו לאורך עשרות שנים מבלי להתקלקל, לכן עץ הטיק לא מתכווץ, לא מתנפח, לא נסדק ולא מתעקם.

כמה שנים יכול עץ הטיק לשמר עצמו בחוץ?

שאלה טובה. האנגלים יודעים לספר שכל הספסלים הממוקמים בפארקים הציבוריים במדינה עשויים מעץ טיק והם עדיין עומדים איתנים למעלה מ-100 שנה...

בארה"ב עץ הטיק מפאר את הגנים הטרופיים של רוב בתי המלון של הוואי. שפע דוגמאות קיימות גם באזור קולורדו ובחוף מיין. עץ הטיק גם נפוץ באזור אריזונה עשרות שנים.

עץ הטיק הוא נעים למגע ואפילו יש לו ריח כייפי ומיוחד..ו"לוק" חם. עץ הטיק מסוגל לשמור יחסית על טמפרטורה ניטראלית בהשוואה לריהוט חוץ העשוי מחומרים כמו פלסטיק או מתכת.

עץ הטיק עמיד בפני שלג, שמש ישירה, לחות וקור קיצוני.


ההצלחה של עץ הטיק כרהיט חוץ טיפוסי גורם לכך שהיום ניתן לראות סוג עץ זה בתוך מסעדות, בתי קפה ובאינספור רהיטים בבתים ובדירות פרטיים. ההצלחה בחוץ חודרת אל תוך הבתים!

מקורו של עץ הטיק ביערות במזרח אסיה.  אינדונזיה, הוא מקום בו גדל  עץ  הטיק  המשובח ביותר  בעולם. באזור  האי  ג'אווה קיימים מאות קילומטרים ריבועיים של יערות עץ טיק המיועדים לתעשיית הרהיטים וגדלים בתנאים  אופטימאליים  כדי להפיק  מהם את  העץ המשובח בן 30 שנה.

תהליך הייצור הוא קפדני לאורך כל שלביו וזאת כדי שבסופו של דבר ניתן יהיה לספק ללקוח רהיט איכותי הן ברמת העיצוב והן ברמת הנוחות.

חוות מיוחדות אילו הן בפיקוח של ממשלת אינדונזיה אשר רואה בתעשייה זאת מקור הכנסה חשוב ,אלפי משפחות וגורמים לוגיסטיים מעורבים ומתפרנסים מתהליך ייצור וייצוא הרהיטים מאינדונזיה לעשרות מדינות  והבולטות ביניהן:מקסיקו,ארה"ב,בריטניה,גרמניה ושוודיה.

יתרון בולט נוסף לעץ הטיק הוא התחזוקה הפשוטה. אם רוצים לשמר את המראה החדש והרענן של העץ, מומלץ פעם בשנה למרוח שכבת שמן טיק המיועד לכך. אחרים אשר יעדיפו את הגוון האפור של העץ כתוצאה של שמש ישירה לא צריכים להשתמש בשום חומר. כדי לנקות ריהוט טיק מומלץ לעבור עם מטלית לחה במקצת ולא יותר מזה.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך